Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

proszę o rady. Bedę mieć gościa wegankę. Czym ją ugościć?

Polecane posty

Gość gość
jestem ciekawa czy gdyby mój mąż kochający mięso, został zaproszony na kolację do osób wege, to czy te osoby uszanowałyby jego poglądy i upiekły by mu schabowego. Wątpię. Zaczęły by swoje wywody na temat cierpienia zwierząt i ze u nich w domu nie je się mięsa i podali by sałaty do skonsumowania. Więc nie piszcie żeby szanować gości wego i stawać na głowie szukając po sklepach produktów, które jedzą, a potem stać przy garach i gotować te ich glony, Bo żaden, ale to żaden wege nie zrobi tego samego dla mięsożercy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja napiszę ci co jadłam dzisiaj i wczoraj. wczoraj śniadanie - parówki sojowe, musztarda, papryka w trzech kolorach, bułka pszenna z margaryną, kawa z mlekiem sojowym (alpro lekko słodzone, inne są niedobre) drugie śniadanie - kanapki z czarnego chleba z hummusem primaviki, zielonym ogórkiem, garstka suszonych moreli i orzechów laskowych obiad - bulion warzywny z cienkim makaronem (bezjajecznym), smażona cukinia z pomidorem i bazylią, ryż, sałata z dressngiem/olejem ze słoika z suszonymi pomidorami i pestkami dyni kolacja - kasza gryczana z czerwonymi buraczkami dzisiaj śniadanie - kruche pieczywo wasa z pesto, pomidory z cebulką, muesli i płatki migdałowe z mlekiem roślinnym, gruszka, herbata drugie śniadanie - placuszki z marchewki (starta marchewka, trochę mąki, sól), posypane sezanem z pokrojonym jabłkiem obok (surowym) obiad - makaron pełnoziarnisty z sosem brokułowym (zmiksować brokuły, pomidory, pieprz, sól, zagęścić siemieniem, można zetrzeć trochę kiełbaski wege na tarce, posypać pestkami dyni), na deser gruszka w mące podsmażona w brązowym cukrze, polana gorzką czekoladą kolacja - ryż a la sushi (nasączony sosem z octu ryżowego, cukru, soli) z surową marchewką, ogórkiem, rzepą marynowaną (japońską), sałatą pociętą na paski, sos sojowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wegańskie jedzenie nie jest problemem, niekoniecznie tak jak w podanym przez gościa jadłospisie nie musisz umieszczać tyle pestek bo jest to istotne przy normalnym żywieniu się, weekend u ciebie może być normalny bezmięsny możesz podać wszystkim mięso, a dla niej mieć przygotowane kotlety sojowe w panierce zamiast schabowego czy właśnie mielone wege, nie daj tylko do ziemniaków masła czy śmietany i zupę zrób bez bulionu mięsnego, o czym ją poinformuj przed podaniem sałatkę bez majonezu np grecką, zamiast sera np kostki grzanek zesmażone na roślinnym jako przekąskę słupki warzywne czy marynowane warzywa i grzybki, miseczka z suszonymi owocami i powiedzmy paczka wegańskich ciastek, akurat kupisz w każdym supermarkecie i dziewcyzna będzie zachwycona, zwykle wegan się ignoruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś za duża ilość produktów sojowych [soja, ziarno zmodyfikowane, podobnie jak kukurydza]- czy nie lepiej zastąpić soję naszym grochem, fasolą, soczewicą? I ta nieszczęsna margaryna - lepszy olej lniany zagęszczony zmielonymi nasionami - orzechami, pestkami słonecznika, dyni, czarnuszki lub warzywami - przetarte, upieczone cebule, czosnek, pietruszka, seler plus przyprawy do smaku. Ale ogólnie, ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Gościu powyżej, Ale taka dieta właśniej jest ze względów zdrowotnych usmiech.gif Nawet WHO wydało ostatnio oficjalny raport, że szynka i boczek przyczyniają się do powstawania nowotworów w takim samym stopniu jak palenie papierosów usmiech.gif xxxx tak, bardzo zdrowe jest wpieprzenie cieżko nawozonego GMO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem weganką i to BARDZO miłe, że szanujesz Autorko dziewczynę syna. Proponuje zupe z dyni z mleczkiem kokosowym z curry, kotlety z kaszy jaglanej, słonecznika i marchewki pieczone (proporcje można sobie samemu modyfikować), do tego ziemniaki i surówka, a na deser ciastka z jabłek, bananów i płatków owsianych. Aaa i jak do mnie przyjeżdzają goscie, którzy jedzą mięso, to zawsze jest ono dla nich przygotowane, tak samo jak dla mnie u nich jedzenie wegańskie. Jedząc mleko i jaja ludzie przyczyniają sie do hodowli coraz większej ilości kur i krów, a w jakich warunkach one żyją, to można zerknąć na yt. Każdy żyje w zgodzie z własnym sumieniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wszyscy weganie sa nawiedzeni. Moja koleznka jest weganką i jak zprasza ludzi do siebie to prosi siostrę czy kogoś tam do pomocy (przy większych imprezzch catering) w przygotowniu mięs, bo ona woli nie dotykać, ale mięso jest zawsze, sery it. I jk on do nas wpada to też staramy się zrobić do jedzeni coś takiego by jej smkowło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tiaaa szynka rakotwórcza ale nawożone i modyfikowane genetycznie warzywa to juz Nieee buahahaha Na WHO sie powodują-najbardziej zakłamana organizacja. Poczytajcie o jej przekrętach to moz klapki na nogach zaczniecie wreszcie nosić a nie na oczach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kartoflanka bez omasty na oslolonej wodzie. Potem czerstwy chlebi i herbatka z lipy -starczy . aha a skoro Ty jesteś taka tolerancyjna to ona w ramach tolerancji z Tobą powinna cie podjąć schabowym . Przecież w DWIE strony to powinno sdzialać co nie ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie kłótliwe kwoki tu siedzą, no no. katoliczki jak mniemam? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
katoliczki jak mniemam? xxx Chciałaś wyjść na super tolerancyjną, a wyszło z ciebie chamstwo. Na jakiej podstawie przypuszczasz, że to katoliczki? Może wojujące ateistki jak ty? Bo na twoim przykładzie można powiedzieć, że u ateistów z szacunkiem do innych to jest krucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To bardzo dobrze ze u nas na bakier z wiara bo gdyby nie juz dawno byśmy mieli inwazje brudasów a tak-boja sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem wegetarianką i przyrządzam mięso dla gości, dla męża zresztą też. 23:35 - Ty to taka głupiutka raczej jesteś? Prawda? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukaj może wśród przepisów Marty Dymek - prowadzi od jakiegoś czasu fajny program i gotuje wegańskie i wegetariańskie posiłki także wbrew pozorom jest czym ugościć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z gotowców to kupiłam ostatnio w Biedronce bardzo dobre wegeburgery Vivera. W opakowaniu jest 200 g – dwie sztuki, więc albo na bardzo solidną dużą porcję, albo na dwie porcje dla dwóch osób. W smaku super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Babka ziemniaczana albo leczo warzywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój obiad dzisiejszy wrapy.  Kasza gryczana uduszona z warzywami zawinięte w liście sałaty  (jutro zakupy więc wszystkie resztki skroiłam) na deser zrobiłam sobie mus czekoladowy. Zmiksowany banan, awokado i łyżeczka surowego kakao. Takiego zwykłego jak do ciast się daje żadne Puchatki, nesquiki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 29.10.2015 o 16:35, Gość gość napisał:

no wiem, że to kłopotliwe, szperam w necie, szukam jakiś fajnych przepisów. NIe chciałabym by było na zasadzie, że my zjemy normalny obiad a dla niej ziemniaki i marchewka tylko szukam wartościowych pełnych posiłków wegańskich, tak byśmy przez ten weekend mogli jeść razem wspólnie. 🙂

Możesz wybrać normalny obiad dla wszystkich a każdy nałoży sobie co będzie uważał. Zakładam ze masz na myśli jakieś mieso ziemniaki surówkę. Zrob więcej surówki a zamiast ziemniakow podaj kasze. Zesmaz pieczarki na oliwie z czosnkiem jako dodatek.  Możesz tez kupic ugotowana ciecierzycę w słoiku odsączyć płyn i obsmażyć na oliwie dodać szpinaku. Tez Świetne źródło białka i nakład pracy nie duży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Podaj rybę, bo to nie mięso (w końcu jemy ryby we wigilię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg
Dnia 29.10.2015 o 20:18, Gość gość napisał:

do tego goscia co twierdzi że weganie nie chcą przyczyniać się do cierpienia zwierząt. Weganie w przeciwieństwie do wegetarian nie tylko nie jedzą mięsa ale tez żadnych produktów odzwierzęcych typu jajka, mleko. Wytłumacz mi zatem w jaki sposób ja pijąc mleko przyczyniam się do cierpienia zwierząt? To mleko, masło, śmietana mają uczucia?

Uwielbiam ludzi typu nie znam się ale się wypowiem. To takie cebulowe,  polskie, swojskie!!! Więcej nam takich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pudelkowa
3 godziny temu, Gość gość napisał:

Podaj rybę, bo to nie mięso (w końcu jemy ryby we wigilię).

Ryby to rośliny! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×