Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość_cree

ANGIELSKI Jak się nauczyć?

Polecane posty

Gość gość_cree

Witam. Proszę o doświadczone osoby które nauczyły się języków jak i gdzie dobrze osiągnąć sukcess w angielskim ( czyli dobrze go rozumieć ze słuchu i rozmawiać bez problemu) Na ten czas przyjąłem system nauki samych słówek aż do poziomu średniego oraz teksty ze słuchu. Nie wiem czy to skuteczna metoda i czy szybko przyniesie efekty. Być może ktoś z was nauczył się języka tylko z kursów online jeśli tak to z jakiego? (mnie zainteresował etutor) ale czy to dobra metoda ? Może istnieje jakaś sprawdzona metoda bez zawalania się tonami książek, metod, i setkami źródeł. Jeśli nauka słówek to jak i z jakich źródeł (mp3, online?) Ja posiadam aplikację android w formir fiszek plus nagrania mp3 ze słuchu. A może łatwiej sam kurs który zawiera wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alice_kk
ja kiedyś próbowałam nauczyc się jezyka przez neta, wlasnie kury online i te sprawt, ale mi nie wychodzilo ;/ tym bardziej, ze mialam problem z mowieniem, bo sie wstydziłam wiec postanowilam sie zapisac do szkoły jezykowej, a że jestem z Karkowa to mialam w czym wybierac i zapisałam sie do Lincolna, bo jak sprawdzałam opinie to mieli bd zwłaszcza native speakerzy, a na tym mi njbardziej zależało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dużo samozaparcia i cwiczyć, ćwiczyć , ćwiczyć! inaczej nie da rady. oczywiście kurs albo native speaker się przyda. sama chodziłam na kurs do akademii językowej i widze ile dobrego mi dał. ale wytrwałość przede wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te filmy bez lektora to dobry pomysł, ja wiele się tak nauczyłam, można się też osłuchać z językiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie były książki i filmy, ale to raczej jako uzupełnienie, bo jednak najwięcej wiedzy na temat języka dała mi szkoła językowa http://www.archibald.pl/ - zawsze to lepiej, gdy doświadczona osoba może monitorować twoje postępy i poprawiać w razie błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę,że najwięcej daje jednak rozmowa, z tego względu polecam szkoły językowe, w których są małe grupki zajęciowe. Jak w www.elsinore-angielski.katowice.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka000
Samemu warto się douczać i rozwiązywać zadania, oglądać filmy. Ja staram się regularnie samemu pracować w domu i się uczyć. Natomiast też chodzę do Pi School na angielski, bo samej nie za bardzo mi idzie wymowa i ogólnie nie wszystko jestem w stanie zrozumieć samej, a lektor zawsze ci wytłumaczy co i jak i przede wszystkim zmobilizuje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grunt to trafic do szkoły z lektorami którzy naprawde potrafia nauczyc. Ja obecnie uczęszczam do szkoły http://stm.edu.pl/szkola-jezykowa/ i jestem naprawde zdumiona jakie postepy robie w krotkim czasie. Wczesniej wiele razy brałam się za nauke z marnym skutkiem, a tutaj po prostu czuje ze chlone wiedze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przygotowaniach do egzaminu gimnazjalnego polecam repetytoria i ćwiczenia na arkuszach. Ja kupiłem ostatnio za 50% ceny repetytoria WSiP. Są dopracowane i zwarte, a w necie można ćwiczyć na ich stronie online. Fajny materiał powtórkowy. Był u nas w szkole ich przedstawiciel i dał nam wielorazowe kody na 50% rabat. Wystarczy wpisać: R980041 w sklepie internetowym wsip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rotka11

Bardzo polecam szkołę językową Pi school jeśli chodzi o Warszawę.  Jest tutaj tez mozliwośc przyspieszonego kursu angielskiego, jak kto np wyjeżdża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheMedia

Ja akurat normalnie tutaj chodziłam na angielski.Mam w tej szkole za soba dwa certyfikaty - FCE oraz CAE. A co do przyspieszonego kursu to jest spoko, jak ktoś właśnie gdzieś jedzie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minimka
Dnia 30.11.2019 o 12:41, Gość TheMedia napisał:

Ja akurat normalnie tutaj chodziłam na angielski.Mam w tej szkole za soba dwa certyfikaty - FCE oraz CAE. A co do przyspieszonego kursu to jest spoko, jak ktoś właśnie gdzieś jedzie itd.

Ja tez polecam tą szkołę jesli chodzi w ogóle o naukę jezyka angielskiego od dziecka. mozna tutaj juz zapisac dziecko od 3 roku zycia o ile pamiętam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×