Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agentka_89

Czy wysyłać ponownie CV??

Polecane posty

Hej wszystkim, proszę was o pomoc...jakiś czas temu byłam na rozmowie rekrutacyjnej, która zakończyła się dla mnie pozytywnie i otrzymałam propozycję objęcia stanowiska o które się starałam. Niestety, po kilku dniach sytuacja w której się znalazłam spowodowała że musiałam zrezygnować, o czym oczywiście poinformowałam niedoszłego pracodawcę, jednocześnie dziękując i zaznaczając że bardzo mi zależało na tej pracy. Teraz u mnie tak się wszystko poukładało, że bez problemu mogłabym zmienić pracę i chciałabym ponownie spróbować dostać się do owej firmy, jednak nie wiem co do nich napisać, jak to mądrze rozegrać aby widzieli że bardzo mi zależy. Może ktoś z was był w takiej sytuacji? Co mam napisać w mailu do nich? Czy wysłać ponownie CV i list motywacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanderG
Jeśli już byłaś w tej firmie, masz jakieś kontakty do nich i ci zależy, to ja na twoim miejscu poszłabym osobiście i powiedziała jaka jest sytuacja, że ostatnio musiałaś zrezygnować ale teraz już ci się poukładało wszystko i chciałabyś dla nich pracować. Zależy jeszcze jakie jest dojście do tej firmy (czy jest ochrona, czy można normalnie wejść, umówić się z osoba która cie rekrutowała i tak dalej). Jeśli nie można to drugą drogą najlepiej skontaktować się telefonicznie i poprosić o rozmowę z osoba która cię rekrutowała. Co napisać? Jeśli minęło dużo czasu, no nie wiem, ponad pół roku to ja bym nic nie pisała tylko normalnie składała cv z listem tak jak w innych przypadkach składasz. A jeśli minęło trochę mniej czasu to najlepiej napisać prawdę, że byłaś u nich ostatnio ale z przyczyn osobistych musiałaś zrezygnować bla bla bla, Oczywiście nie musisz się wdawać w szczegóły bo o pewne rzeczy pracodawca nie powinien pytać. Ja bym napisała w e-mailu to wyjaśnienie i na końcu dopisała że jeśli dalej są zainteresowani twoja pracą u nich to w załączniku cv i list. Ja miałam sytuację że startowałam do jednej firmy, gdzie rekrutacja polegała na tym że jeden z pracowników pokazywał ci przez 2, 3 godz programy z których korzystali i sprawdzał jak sobie radzisz z nimi. Przyjęli mnie, już wszystko było dogadane, ale w między czasie dostałam też pozytywną odpowiedz z innej firmy i wolałam przyjąć ta drugą. Podziękowałam w tej pierwszej. Dwa lata później jak potrzebowałam pracy to znowu startowałam do tamtej firmy, ale nic się nie przyznałam, że to ja kiedyś tam zrezygnowałam. Dodatkowo wiedziałam jak przebiega tam rekrutacja że mnie będą sprawdzać z tych programów (nawet jeszcze miałam notatki które wtedy tam robiłam i które sobie powtórzyłam) więc wypadłam rewelacyjnie w tej rekrutacji :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki SanderG:) 12 grudnia minie dokładnie pół roku, spróbuję w takim razie zadzwonić :) miejsce pracy o którym pisałam to lotnisko więc ciężko będzie mi złapać osobą która mnie rekrutowała:) mimo wszystko postaram się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×