Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy również uważacie,że dziecko zabrane bez pozwolenia matki to porwanie?

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miało być dziecko zabrane przez ojca ,dokładnie chodzi mi o temat pewnego faceta,porwał syna bo nie mógł go widywać,a teraz jest ścigany.czy wg, was to porwanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak się dzieje kiedy rodzice nie mają umiaru mszczenia się na sobie,kosztem dziecka!!! Ja uważam ,że im obu powinny być prawa odebrane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE! Prawa powinny być odebrane "matce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbarelllla
Żadna też matka przy zdrowych zmysłach nie amputuje dziecku jednego z rodziców, tylko dla zaspokojenia swoich odczuć zemsty. Dziecko dla prawidłowego rozwoju musi posiadać dwoje rodziców. Wychowywane przez matkę, bez męskiego wzorca, rośnie na naśladownika zachowań kobiecych. A szkodliwości takiego naśladownictwa zdrowej umysłowo matce wyjaśniać nie trzeba. W dorosłym życiu może naśladować to co zna z dzieciństwa. Bo inne wzorce zostały mu odebrane przez "kochającą go" mamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ojcowie czasem są tak nieodpowiedzialni, że lepiej aby widzenia były w obecności matki. Alkoholicy, gadający bzdury do dziecka, kłamstwa, nastawianie przeciwko mamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuźwa, właśnie nie czaje tego!! Z informacji w tv dowiedziałam się, że: -ojciec dziecka nie miał ograniczonych praw rodzicielskich -nie miał zakazu widywania się z dzieckiem, przeciwnie, widzenia miał zasądzone -zabrał dziecko matce, ok, może z zaskoczenia -ścigała go policja całego kraju -grozi mi ileś tam lat za porwanie O CO TU CHODZI? nie rozumiem! Dlaczego on niby porwał dziecko? przecież miał prawo je widywać! To, że akurat matka nie została w sposób kulturalny poinformowana o zamiarze wykonania wyroku sądu (widzenie z dzieckiem) to już chyba tylko kwestia kultury i wychowania a nie kk. Tak samo można powiedzieć, że matka porwała chłopca i to wielokrotnie za każdym razem gdy nie dopuściła do jego widzenia z ojcem. Wytłumaczy mi ktoś te zawiłości prawa polskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzZniecierpliwiony
Matka jak utrudnia kontakt dziecka z ojcem, ojca z dzieckiem , może być ukarana grzywną do rąk ojca. O to trzeba wystąpić do sądu. Samowolne działanie jest niedopuszczalne w świetle polskiego prawa. Problem może być też z ustaleniem czy dziecko zostało porwane czy zabrane na wycieczkę? Słowo przeciwko słowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grzywna to jednak nie to samo to zagrożenie karą pozbawienia wolności za "porwanie", prawda? Więc ona może dziecko uwięzić i grozi jej grzywna a jak on (mając do tego prawo) zabierze dziecko, bo po prostu chce z nim chwile pobyć to grozi mu za to kara z kk. I żeby nie było - jestem matką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzZniecierpliwiony
W Polsce w zasadzie nie ma czegoś takiego jak '' rodzicielskie porwanie " Zwłaszcza gdy ten rodzic ma pełnie praw. Ostatnio też się w Polsce zmieniło prawo w zakresie praw rodzicielskich. Na korzyść rodzica pozbawionego dziecka na co dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jak się zmieniło skoro facet zabrał swoje dziecko i pójdzie za to siedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzZniecierpliwiony
Nie oczekuj ,że będę Ciebie edukował. Przepisy są dostępne publicznie . Wystarczy do nich zajrzeć. A jak szukasz porady prawnej to idź do prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to absurd że facetowi grozi do 10 lat więzienia(!!!!!!) za 'porwanie' własnego dziecka! Tym bardziej że jak facet utrzymuje matka nie sprawowała należytej opieki delikatnie mówiąc i utrudniała mu kontakt z dzieckiem o czym informował na bieżąco policję ale ta nic nie zrobiła. To jest chore. Zaaresztowali faceta bo nie chciał by dziecku działa się krzywda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie oczekuję żebyś mnie edukował. Czytać umiem. Wiem jaka kara grozi za porwanie dziecka. Moje wątpliwości, jeśli przeczytasz moje posty powyżej, budzi sposób powiązania faktów: matka, ojciec, pełnia władzy rodzicielskiej = PORWANIE!! Nie rozumiem tego rozumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyrok rozwodowy/alimentacyjny/ ustalający "kontakty" lub czynność administracyjna zwana zameldowaniem - mówi o miejscu zamieszkania dziecka. Jeśli ojciec samowolnie (w dodatku podstępnie i używając siły) zmienił to miejsce zamieszkania - to jest to porwanie. I idzie siedzieć. Czegoś jeszcze nie rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj dokładniej. Ojciec miał zasądzone spotkania i JE REALIZOWAŁ - w obecności kuratora, ze względu na agresywne zachowania. Ten konkretny tatuś, były policjant, ma dzieci z poprzedniego małżeństwa, które nie chcą mieć z nim nic wspólnego. Przypadek? Napadanie na dziecko i odbieranie go siłą przez obcych, zamaskowanych gości świadczy najlepiej o jego pożal się boże, ojcostwie. http://mamadu.pl/117661,nie-dajcie-soba-manipulowac-glosna-akcja-ojca-na-facebooku-o-biciu-dziecka-ma-drugie-dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyklad mojej kuzynki - "slub, po 2 latach rozwód i kilkumiesięczne dziecię. Ojciec dziecka zainteresowany córką, kuzynka utrudnia kontakty ojca z dzieckiem. Zdecydowana reakcja rodziny pozwolila na normalne kontakty ojca zdzieckiem. Minęlo 9 lat, dziecko ma wspanialy kontakt z ojcem, kuzynka też xadowolona, że dzieli się opieką z ojcem dziecka, finansowo tez dzicko jest zabezpieczone, zamiast zas'adzonych 400 zł alimentow dziecko dostaje o wiele wiecej, bez monitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://mamadu.pl/117661 ,nie-dajcie-soba-manipulowac-glosna-akcja-ojca-na-facebo oku-o-biciu-dziecka-ma-drugie-dno Xxxxx No portal mamadu to naprawdę zaje/biste źródło informacji :-P Przecież tam kłamstwa jak wróbelki fruwają. Kiedyś udzieliłam wywiadu dla nich. Jak przeczytałam opublikowane to oczy jak 5 złotych miałam. Dodane wypowiedzi nie moje, przekręcone słowa, z wypowiedzi jednej osoby zrobione jakby dwóch różnych osób, masakra. Panie siedzą i WYMYŚLAJĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×