Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xarasy

Oszukani przez lombardrtv.pl i OLX

Polecane posty

Gość xarasy

Witam Zakładam ten wątek z myślą o już oszukanych i ku przestrodze, a także z prośbą o poradę. Za pośrednictwem OLX.pl znalazłam ogłoszenie dot. zakupu telefonu (cena była okazyjna- ale nie oszałamiająco zaniżona) z przekierowaniem na stronę lombardrtv.pl. Strona wydaje się solidna, oparta jest na biznesowym hostingu (także wkład finansowy musiał być ze strony Oszusta). Jak to zwykle w takich przypadkach kontakt był normalny do momentu wpłaty pieniędzy- teraz cisza. Przed zakupem sprawdziłam firmę, wydawała się rzetelna (wpisy w KRS, opinie o danym przedsiębiorcy ok), natomiast po czasie okazało się, że firma wcale nie należy to podanej osoby (jej dane zostały wykorzystane i ktoś się po prostu podszył pod pana Tomasza P., używając danych dostępnych na stronach krs. Sprawa jest zgłoszona na policje, na razie wiem o swoim i jeszcze jednym zgłoszeniu. Sama póki co ustaliłam, że rachunek na który wpłaciłam pieniądze, to tak na prawdę rachunek karty pre-paid banku BZWBK, jest już ona zablokowana przez bank ze względu na podejrzane transakcje i na wniosek pana Tomasza na którego nazwisko była założona. Nie wiadomo natomiast czy jakieś środki pozostały na koncie (bank wiadomo, nie udzieli takiej informacji). Niestety płatność była wykonana przelewem bo tylko taka była opcja- i tu moje pytanie czy istnieje jakaś możliwość zwrotu pieniędzy z przelewu jak w stylu "chargback" dla kart płatniczych? Jeśli sprawa jest na policji, dowiedzione zostanie przestępstwo to czy bank może oddać pieniądze? Czy zakładając że na zablokowanej karcie pozostały środki to jest jakaś szansa na zwrot?(notabene jestem klientką tego samego banku). Ponadto pozostaje problem strony internetowej, która jest ewidentnie oszustwem, ponadto wykorzystuje cudze dane personalne. Ustaliłam adres ip tej strony i należy na do Hostingu biznesowego stron www- policja informuje że nie ma żadnej możliwości zamknięcia strony, ma do tego prawo jedynie jej właściciel (oszust), albo ten Hosting (ale po rozmowie telefonicznej wiem tyle, że oni nie maja jak potwierdzić że faktycznie jest to oszustwo, a nie że dzwoni np. konkurencja próbująca zamknąć tą stronę- i prosi o wniosek policji), natomiast policja mówi że ewentualnie może udzielić informacji (tylko w listownej korespondencji) gdyby hosting sam chciał zamknąć stronę i poprosił policję o szczegóły- także koło się zamyka. Jak można zamknąć stronę internetową jeśli wiem, że jest to oszustwo, są sprawy zgłoszone na policji itd.? Proszę o zgłaszanie się pod tym postem osób poszkodowanych przez lombardrtv.pl Przestrzegam przed zakupami na tej stronie- to ewidentne oszustwo. Proszę o poradę co jeszcze w takiej sytuacji można zrobić? Jakie są szanse i ścieżki postępowania z bankiem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo jak xarasy wpłaciłem pieniądze na konto i od tego momentu kontakt się urwał. Telefony wyłączone, na wiadomości nie odpisują. Jutro idę na policję zgłosić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Syn jest również poszkodowanym w tej sprawie na kwotę 449 zł . Mój adres andrzej5@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×