Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Gość Zuzanna Amelia ææ
Ca - Moze Ty sie jednak wybierz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam na chwilkę, bo muszę odpocząć. Kurcze, też nikomu nie udzielałam pomocy, choć jakąś tam wiedzę posiadam, ale też czysto teoretyczną. Myślę z przykrością że w nagłej sytuacji sama wpadłabym w panikę i chyba sama potrzebowałabym pomocy :P bo kiedy wpadam w panikę, to robię rożne głupie rzeczy. Wiem jedno na pewno, że gdybym miała pomóc osobie rannej, to na pewno na widok krwi, padłabym zemdlona :O Wolałabym też, bym sama nie potrzebowała nagłej pomocy, no chyba że pomocy udzielał by mi Saam :D który deklaruje każdą pomoc, byle nie medyczną :D:P Calinessa, ewidentnie masz naciągnięte ścięgna i niestety one bolą:( Ostatnio mój syn ( na wyspie) zerwał sobie mięsień w łydce, to strasznie go bolało, chodzić nie mógł inaczej jak w ortezie i chorował przeszło miesiąc :( Mam nadzieję że u Ciebie nie doszło do zerwania ścięgien, bo chyba nie stanęłabyś na nodze. Myślę że kilka, lub kilkanaście dni i będzie po bólu, ale musisz uważać by w czasie rekonwalescencji nie było powtórki urazu. Daa, no co z Tobą??? Gdzie się podziałaś ??? A może weszłaś w komitywę z Wiolką i się spotkałyście i wspólnie uskuteczniacie pieczenie różnistych babeczek ?:D Saam, wcześniej zacząłeś pracę, więc chyba wcześniej skończyłeś? Może odpuść sobie te prace ogrodowe na dziś i korzystaj ze sprzyjającej aury. A może wybierzesz się do Ustki i pomachasz nam w kamerce ? :D U mnie straszna lampa, nawet boję się włączyć piekarnik, a powinnam dziś upiec mięso:( Na szczęście nie wkręciłam się w pieczenie ciast, zakupiłam w ciastkarni różniste ciastka i tort i przynajmniej tą część mam z głowy :D jejkuś, znów dzwoni telefon...oszaleć można... Na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Mysle , ze podstawowe wiadomosci z zakresu udzielania pierwszej pomocy kazdy powinien miec. Chocby po to zeby komus przy takiej okazji nie zaszkodzic. I na pewno lepiej nie robic nic niz zrobic cos szkodliwego. Popieram to co napisal Saam. Jesli sami nie wiemy co zrobic to warto miec w zanadrzu numer telefonu do osrodka pomocy. Oni czesto poradza jak sie zachowac zanim zjawi sie ktos z bardziej fachowa wiedza. Ca - Jesli do poniedzialku nie bedzie poprawy to moze jednak idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Ferdżi wybacz moje gapiostwo:-( Wszystkiego dobrego,spełnienia marzeń😘 Ferdżi skutecznie to ja chyba odstraszyłam dziewczyny,bo mało są aktywne:-(babeczki piekłam,owszem ale sama:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rasalgul
Kamienne pięści (2016) Historia życia Roberto Durana - wielokrotnego bokserskiego mistrza świata, który walczył na przestrzeni pięciu dekad. dostępny już do pobrania oraz online >>>http://d8x.pl/r/Dg1kamienne-piesci-2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rasalgul
Kamienne pięści (2016) Historia życia Roberto Durana - wielokrotnego bokserskiego mistrza świata, który walczył na przestrzeni pięciu dekad. dostępny już do pobrania oraz online >>>http://d8x.pl/r/Dg1kamienne-piesci-2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🖐️ Jestem ,jestem ,ale mam ogromnego doła .Nic nowego ,ale coraz trudniej utrzymuje nerwy na wodzy z powodu bezzennosci .Sama sie dziwie temu ,ze mozna nie sypiac kazdej nocy ,co najwyzej nad ranem uda mi sie troche podrzemac .Gdy zbliza sie noc ,to juz mnie bierze 'cos',wowczas w dzien jestem 'nie do zycia 'i tak wkolo . Wczoraj tak mna nerwy trzepaly w nocy ,ze juz chcialam chrapiacego Ulana budzic ,bo czulam ,ze potrzebuje pomocy ,normalnie 'chcialo mi sie zemdlec ).Wlasciwie to go szturchnelam z nogi :-),ale nawet sie nie poruszyl :-) Wiolka ,nie smutaj sie ,przyjdzie znow dzien ,ze bedziemy piekly razem :-).U mnie muminki zbyt opieszale schodza i niekiedy ,tak jak ostatnio ususzylam dla kurek :-).Dzisiaj mam pod kloszem jednego i jutro go wchlone .Gdy syn miejscowy mi rano zamelduje ,ze bedzie na obiedzie ,to wowczas upieke :-) Cal ,przynies z pracy ze dwa liscie kapusty ,sparz je wrzatkiem ,rozwalkuj i przyloz na stope i kolano na cala noc .Przyloz najpierw folie ,a potem zawin bandarzem . Wiecie ,juz nie mam slow na Piotra i Pawla .Dawno tam nie bylam ,bo kiedys sie wkurzylam z powodu niby pomylek na paragonach . Dzisiaj kupowalismy miedzy innymi 3 bulki i przy kasie dziwilam sie ,ze rachunek opiewa na wieksza sume ,anizeli bym sie spodziewala ,ale zawsze sie dziwie ,Wy pewnie tez :-)Dopiero w samochodzie przejrzalam paragon i co sie okazalo ,ano okazalo sie ,ze zamiast 3 bulek nabila mi kasjerka najpierw 1 ,a potem 35 bulek :D.To juz niby chyba taka osma pomylka w tym sklepie ,ciekawe ,ze zawsze na niekorzysc klienta . Telefon ! ...Dzisiaj zmienialam posciel ,a ze pogoda cudna ,to i pralam koldry i poduszki i wszystko wyschlo na balkonie ,no i przed chwila juz 'ubralam . Komus powyzej chyba cos sie pogibalo :-).Bokser walczyl przez 50 lat ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Wioluś, też piszę nie smutasuj się, czasem tak bywa, że przerwa w pisaniu następuje, bo ...brak czasu, brak weny, brak determinacji i wszelkie inne braki jak się zbiegną to rady nie ma:D Calinessa pewnie w pracy a Daa już napisała w czym rzecz, ale na szczęście jest i już od razu jaśniej na topiku się zrobiło👄 Daa, no kurcze, ależ przypał z tymi pomyłkami w sklepie. Chyba teraz każdy paragon będziesz sprawdzać przy kasie, bo z domu to już pewnie nie chciało by Ci się wracać, więc w nerwach byłabyś do następnego tam pobytu. A swoją drogą dziwne to wszystko, albo kasjerki niedouczone, albo tak zestresowane, że nie wiedzą co czynią :O Mój schabik w piekarniku, jednak nie kupiłam karkówki, bo musiałabym jej szukać po innych sklepach a po 18 to już ciężko coś trafić. Trafiłam na ładny schab, macerował się w przyprawach a teraz się już piecze. Nie zrobiłam też sakiewek z mięsem mielonym tylko rolady z kurczaka faszerowane mięsem wieprzowym z chorizo a każdą roladę zawinęłam w plaster surowego boczcusiu :D Za to według planu zrobiłam sałatkę do obiadu colesław, wyszła mi rewelacyjna:D Przystawki też mam opanowane, częściowo będę posiłkować się gotowcami:D a co trzeba sobie ułatwiać życie :D Oj chyba mój czas minął, muszę do kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasny gwint znów muszę popychać a czasu nie mam Dziwne to jakieś, nie było wpisu, myślałam że czeka mnie przepychanie a to tylko kafe zagrała mi na nosie Daa, nie otwieraj linków od nieznajomych nicków czy innych gości. No teraz już lecę Papatki i trzymajcie za mnie kciuki by jutro wszystko wypaliło. Wioluś dzięki za życzenia👄 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ferdzi ,nigdy nie otwieram podejrzanych linkow ,never ! :-) Twoje zapachy kuchenne przenikaja az do mnie :-) Zycze Ci jeszcze raz wszystkiego co najlepsze 👄 Mam jeszcze troche roboty ,a niedlugo The Voice of Poland ,ktory to program namietnie ogladam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Wrzuccie jakies zdjecia tych waszych kuchennych cudow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) o Daa:) dzięki, to dobry pomysł z tymi liściami ale nie chciało mi się już wchodzić na sklep po kapuche. Bo ja muszę wyjść wyjsciem pracowniczym i wejśc na sklep jako klient. A to kawał drogi. Bliżej było do auta:D o Ferdzi:) udanej jutrzejszej imprezki i miłych chwil życzę. Na pewno wszystko będzie jak trza:D i jak należy. Pomyślności🌼 o Fajnie, że Saam wyczarował Wiolę i się pojawiła u nas jak zawsze z humorkiem i uśmiechem:) o Zuzia:) dzięki, jednak trochę mi nie pasi iść teraz na L4 i myślę, że jakoś przekulam się. Już mi się wydaje lepiej jest z nogą choć chwilami czuję świdrowaty ból przy stąpnięciu. ...a z tymi bułkami to potwierdzam, ze może się tak zdarzyć gdy kasjerka niezbyt uważnie obserwuje monitor gdy kasuje. Mi też często zamiast 2 razy bułka czy coś tam innego ukazuje się 29 bo klawisz ilosci jest zaraz nad klawiszem 9. Ale łapię się na tym i poprawiam. Wystarczy, ze kasjerkę ktoś zagada, zapyta o coś gdy kasuje ilości i może wyjść takie cóś😭 a to wszystko z pośpiechu bo kasjerka żadnych korzyści z tego nie ma prócz opier-papier gdy sprawa się ujawnia już w reklamacji:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,ok.pomylki sie moga zdarzyc ,ale tam to juz jest nagminne .Jakos w innych sklepach tak sie nie zdarza .Owszem tez sie zdarza ale sporadycznie . No i nadchodzi znow noc ,juz mnie telepie .Oddajcie mi choc kaze z Was po godzinie ze swego snu ,a bede szczesliwa :-) Spokojnej nocy 🖐️ Wiolka znow zniknela ,co to ma znaczyc ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa:) ja Ci oddaję godzinkę:) idę właśnie ścielać łóżko, potem do łazienki i gdzieś tak za godzinkę się położę. Włączę jeszcze tv, zobaczę co słychać na świecie... o Dobrej spokojnej nocy i wypoczynku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saamopomoc chłopska
dobry wieczór :) l Ja dopiero teraz się wyrobiłem ze wszystkim. Spać wcześniej niż za godzinkę nie pójdę bo niedawno zjadłem obiad i powinienem się sezonować (odczekać właściwy czas). Tak więc dla Danusi teraz moja godzinka snu. Dzisiaj rzeczywiście wcześniej skonczyłem pracę. I korzystałem z ładnej pogody aby nadgonić podwórkowe roboty. Jak będzie padać to wtedy będę leżał w domu :p Pierwszej pomocy udzieliłem dzisiaj tylko jednemu stworzeniu. I niestety to nie była niewiasta. Nawet dokładnie nie wiem czy to była zwinka czy żyworódka bo na pierwszej pomocy się skończyło. A ja kończę już pisanie bo trzeba przygotować spanie. l dobrej nocy wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipe
Samopomoc Chłopska” (potocznie: GS) – nazwa spółdzielni produkcyjno-handlowo-usługowych istniejących w większości gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Utworzone w okresie PRL gminne spółdzielnie miały wówczas praktycznie monopol handlu na wsi (w miastach ich odpowiednikami były w pewnym zakresie spółdzielnie spożywców „Społem”). Poza działalnością gospodarczą niektóre GS-y zajmowały się także aktywizacją lokalnej społeczności poprzez prowadzenie Klubów Rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nibybajka na dobranoc .... l "Ale miłość moi mili, Jest nieczuła na mądrości. I dla jednej wspólnej chwili, Zapomina o śmieszności" l Małgorzata Ostrowska - Meluzyna l https://youtu.be/691nPyp7hzw l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saamuel
czary mary, czary smary ..... i wyszedłem na gościa bez wiary a teraz wychodzę z neta choć nie czeka kobieta (beksa) dobranoc .... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saamuel
czyżby jedno piwo za dużo? 😭 dobranoc .... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry niedzielkowy:) o Nazwa ,,niedziela,, pewnie powstała z tego, że nie dzieje się nic ani żadnego dzieła nie czyni:D Ja jednak muszę czynić, choćby pranie, które już wywiesiłam. Obiadu nie robię bo są zamienniki w lodówce a mąż mi zaginął:D Wyszedł rano po tytoń na plac i go gdzieś wcięło. Pewnie spotkał kolegę i muszą się nagadać popijając piwkiem. Dzisiaj mocno to odnotuję w kalendarzu i zaakcentuję niezadowolenie chociaż całkiem mi dobrze gdy go nie ma:D Ale taki "as" się przyda gdy ja się kiedyś spóźnię np. z zakupów . O każde pół godzinki tyle mam biadolenia, że głowa boli😭 o Daa:) myślę, że się wyspałaś za wszystkie czasy bo oddałam Ci więcej niż godzinkę. Zasnęłam jakoś po trzeciej gdyż trafiłam w tv na coś co mnie wciągnęło a potem sen nie chciał przyjść😭 i myślałam, że przydałoby mi się jakieś piwo na sen a nie miałam.. Saam pewnie zasnął po tej nadwyżce piwa bez problemu:) o Dzisiaj znowu zamykam sklep więc pracuję do końca. Zaraz zabieram się za przelewy. O....idzie M z dużą torbą. Ciekawe co tam kupił? o Miłej niedzieli wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milczycie ,bo myslicie ,ze jeszcze spie :-). Wielkie dzieki dla Cal i Saama za to ,ze oddali mi po godzince ze swego czasu nocnego 👄 .Dzisiejszej nocy pospalam troche ,choc ten sen byl 'sztuczny' ,ale nic to ,nie pierwszyzna . Ciekawe czy Ferdzi jeszcze sie meczy z goscmi ,czy juz odpoczywa po ich wizycie :-) Wiolka ,corus ,no odezwij sie :-) .Aby bylo Ci przyjemnie ,upieklam dzis babuski ,superowe :-). Jolka moglaby napisac czy ma nowa prace ,jestesmy ciekawi prawda ? i zyczymy jej tego . Niepokoi mnie rowniez calkowite zaginiecie Oliviera ,chyba nie spotkala go zadna przykrosc z naszej strony ,no nie ? :-) Nowa kolezanka An tez sie nie pokazuje ,moze ją nudzilismy :-) Jakos tak mnie dzis znow wzielo na wspomnienia :-),ot np. moja mama gdyby zyla obchodzilaby urodziny . A pamietacie Klawego :-),jasne ,ze pamietacie ,przeciez byl z charakterem :-) No juz nie nudze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dladobrychkobiet.wordpress.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedzielne późnopopołudniowe dzień dobry! :) I Cześć Celinko 🌻 niedziela to znaczy nie dzielać czyli nie działać. Mówi nam to o tym że powinniśmy się powstrzymać od wykonywania działań niekoniecznych. W moim przypadku takim nie koniecznym działaniem było nastawienie prania. Jednak zdecydowałem się na to gdyż w tygodniu robienie prania jest niezbyt wygodne. Sporo czasu dzisiaj zajęło mi działanie przy obiedzie. Ale chociaż raz w tygodniu trzeba zjeść bardziej wykwintny obiad. Również przez dłuższy czas pozwoliłam słońcu działać na mojej skórze. Jednak efektu żadnego nie widzę chociaż dzisiaj mocno przygrzewało. Może już kąt padania promieni słonecznych jest nie tak jak trzeba i na opalanie trzeba poświęcić więcej czasu. I Celince życzymy spokojnej i szybko mijającej pracy :) I Idę trochę podziałać bo przy późno zaczętym dniu jeszcze druga kawa nie wypita. Poza tym trzeba nagrzać wodę w kranie, podlać kwiaty w domu i na podwórku oraz przygotować się do pracy. Bez prasowania chyba się nie obejdzie. I udanego niedzielnego wieczoru wszystkim życzę :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Danusiu🌻 drzwi filtrowni są zawsze otwarte a my jesteśmy gościnni. Możemy tylko zapraszać do odwiedzin bo zmusić się nikogo nie daa. I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Weekend juz dobiega konca ale mamy jeszcze caly wieczor. Witam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Saam 🖐️ Mysle ,ze grzechem bylaby praca zarobkowa ,tzn .taka ktora nie musielibysmy wykonywac ,a jednak chec zarobkowania bylaby silniejsza od grzeszenia :-) .Przeciez pranie to zadna praca ,tylko wsadzasz i wyjmujesz :D Jasne ,nikogo nie zmuszam do wizyt tutaj ,tylko chce byc mila .no wiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×