Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ślub mieszany z ochrzczonym niewierzącym

Polecane posty

Gość gość

Mam pewien dylemat. Jestem wierzącą katoliczką, a mój narzeczony jest niewierzącym... katolikiem. Chodzi mi o to, że jest ochrzczony, był u Komunii Św. i ma bierzmowanie. Tak się jednak stało, że gdy dorósł, porzucił wiarę. Chcielibyśmy wziąć ślub mieszany w kościele, ale tu pojawia się moje pytanie - czy będą jakieś problemy z racji tego, że mój narzeczony nie dokonał apostazji? Tzn czy nie będzie zmuszany do wypowiadania takiej samej przysięgi jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przysięga ta sama, tylko bez "tak mi dopomóż...".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak wyglądają formalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak ze spotkaniami? Jak ten niewierzacy ma swistek z kursu przedmalzenskiego z LO to musi chodzic na wszystko bo sklada przysiege jako niewierzacy, czy na podstawie papierka tez jest zwolniony jak wierzaca strona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kancelarii parafialnej podpisujecie dodatkowe oświadczenia. Ty, obiecujesz, że ze nie odstąpisz od wiary, a narzeczony, że nie będzie Ci utrudniał praktyk religijnych i ochrzczenia dzieci. Dodatkowo potrzebne jest jeszcze oświadczenie dwojga świadków co do stanu wolnego narzeczonego ( potwierdzenie, że nie wziął ślubu w innym obrządku). Ślub może być w formie pełnej mszy ale trzeba o to wnioskowac do biskupa, z przydziału jest to skrócone nabożeństwo. Co do kursu przedmałżeńskiego, potrzebne było tylko zaświadczenie strony wierzącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A osoba niewierząca, która nie złożyła apostazji musi się spowiadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Propozycja idealna na piękny ślub w plenerze! Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą. MET-BUD Konstrukcje Stalowe jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą z siedzibą w Siedlcach. Dysponujemy własną halą produkcyjną wyposażoną w najwyższej klasy maszyny i sprzęt do obróbki metali. Nasz zespół to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy elastycznie podchodzą do każdego Klienta. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać każdym wymaganiom w zakresie wykonania hal namiotowych, konstrukcji stalowych i magazynów. Stale wprowadzamy nowe technologie i nowinki rynkowe, co przekłada się na wysoką jakość naszych produktów i usług. Zakres naszej działalności obejmuje: konstrukcje halowe, sprzedaż hal namiotowych, wynajem hal namiotowych, wynajem podnośników koszowych. Obsługujemy Klientów z całej Polski oraz Unii Europejskiej. Idealne do wynajęcia na piękny ślub w plenerze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ślub katolicki z ewangelikiem. Mam pytanie do osób które wzięły taki ślub mieszany w kościele katolickim. Wiem że osoba będąca innego wyznania musi podpisać oświadczenie że przyjmuje do wiadomości iż dzieci powinny być wychowane w wierze katolickiej, ale czy ksiadz jeszcze podczas mszy również w obecnośc***astora przy pytaniach o zgodność małżeńska oprócz pytania o to czy zawiera się małżeństwo z własnej woli i czy będzie się szanować do końca życia zadaje jeszcze raz wtedy pytanie o to czy wychowie się potomstwo w wierze katolickiej? Czy podczas ślubu mieszanegow czasie mszy w kościele jeszcze o to pyta obie osoby czy już o to nie pyta podczas mszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×