Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość sepik
Karola nawet tak nie mysl! Do porodu jest jeszcze czas :) moze Dzidzius się przekrecil i kopie w inne miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Sepik nie martw się,ja znam osobę taka drobną chuda no szkielet i urodziła SN syna prawie 4 kg. Mi na usg z Wiki wychodziło ze będzie miała prawie 4 kg. Nawet w szpitalu na usg wyszło jakieś 3800-3900 no to ja przerażona a Wiki miała 3300 tylko taka duża różnica ;-) nie martw się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ostatnio pisala ktoras z Was o tym, że boli ja brzuch jak przed okresem. Mi nic takiego się nie działo. A dzisiaj w nocy własnie tak chwile bolal mnie brzuch. .. Czy to sa te prawidlowe skurcze przygotowujace ciało do porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Hej dziewczyny trochę mnie tu nie było ale teraz już będę miała czas tu z wami siedzieć. U mnie niby wszystko oki poza tym ze mam.cukrzycę ciążowa. I już nie ma podjadania tego co chce.. ech zero słodyczy napoi ; ( straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja ja Pisałam o tym bólu brzucha jak na okres. Byłam z tym w szpitalu na Kopernika w Krakowie i położna, która mnie zbadała powiedziała mi cyt "przecież dziecko ma tętno i żyje ... przesada Pani " Lekarz który też był tam okazywał pretensje że przyjechałam z takim czymś ...Szyjka długa , wody płodowe tez ok, ale na pytanie czy to normalne uczucie te bóle nie usłyszałam żadnej konkretnej odpowiedzi. Teraz zaczynam 27 tydzień a mam te uczucie od 25 t. Przestałam się już zamartwiać, może to jest normalne. Mam nadzieje że to nic poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
ja też mam te bóle okresowe raz zanikają raz się pojawiają czasem lekko w krzyżu zaboli a zwracam na nie uwagę już jakoś od 16 tyg a obecnie 28+5 i wszystko do tej pory ok Karola maluch się pewnie obrócił dupką w dół i kopie nóżkami w krocze pęcherz tez tak mam, jeśli u mnie się nie przekręci to nawet nie patrząc na wskazania neurologiczne będzie cesarka z powodu ułożenia dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Aneczka współczuję wiem, że ciężko ale musisz jakoś wytrzymać dla maluszka wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
sepik odnośnie jeszcze tych bólów - mi też zawsze lekarz powtarza, ze dziecko żyje, rośnie, rusza się, ze macica się powiększa, że gdzieś wszystko musi się zmieścić jelita itp. także spokojnie jak nie boli non stop i bardzo mocno to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Ech tylko ja teraz cały czas głodna chodzę ; ( wiem musze zmienić żywienie ale tak ciężko. .. juz bym teraz zjadła paczusia albo batonik albo ciasto z wiśnia ; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Dzięki Dziewczyny :) wlasnie te bole to drugi raz dopiero mi się zdarzyły. A na wizycie z tego wszystkiego zawsze o czymś zapomnę, nawet jak mam karteczke z pytaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Sepik ja karteczki przykleja na teczke ciążową o nie zapominam:) musisz je szykowac bardziej na widoku. Z cukrzycą ciążową noe ma zartów i ponoc osoby z cukrzycą ciążową rodzą duze dzieci ale moj lekarz powiedział ze to są tylko przypuszczenia lub zbieg okolicznosci ze tak sie trafia. Sepik moja szefowa idac ze swoim synem jeden ma 12lat drugi 10 to od tylu wyglada tak jak oni jest taka drobna a rodzila ich po 4kg. Mowi ze co zle wspomina z porodu to ze zimny prysznic po:) dobra opowiesc:) a znowu znajoma polozna co jest przy cesarkach mowi ze patrzy sie tez na to jakim sie samemu urodzilo ja mialam niecale 2800 a taka wysoka uroslam teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Sepik a moze Twoj mąż jest jakis napakowany? Bo jak ja ze swoim mezem bylam przed ciazą na wizycie i lekarz go zobaczyl to pytal co trenuje i ze jesli sie czyms suplementuje to zeby to odstawil na 3mies przed poczeciem bo po odzywkach u faceta tez są duze dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Gosc Aneczka jak w zwiazku z dieta culrzycowa sie przezucilas na ciemne pieczywo to czytaj sklad bo w wiekszosci chlebki są oszukane zamiast pelnego ziarna mają karmel i stad ciemny kolor, zjesz malo i sie bedziesz dziwic skad taki cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Dzis juz nie czuje tego ucisku wiec to pewnie było takie ułożenie ale trochę stracha mi napedzilo. Niby się tak mowi ze dzieci rodza sie mniejsze niz przewiduje lekarz z usg. U mnie sie pokryla waga w 100% q ja sama miałam niecale 3kg i moj maz tez chyba niewiele ponad. Ale zawsze pamietam na wizycie to mi mowila gin ze duza dziewczynka. A w ktoryms momencie zwolnila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Gosc Aneczka u tez sie bałam w ktoryms momencie ze pewnie mam cukrzycę ale okazalo sie ze nie. Luz i pozytywne myslenie przede wszystkim. Najważniejsze zeby dziecko było zdrowe a poród bez komplikacji. A zagladalas moze na strone slodkiemamy.edu? Moze spróbuj tam sa 2 przykladowe jadlospisy u rozne porady. Moze będzie Ci trochę łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Bierze ktoras z Was moze eitaminy MAMA DHA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
ja biorę mama DHA premium i dodatkowo vit d3 i magnez ale chyba muszę zacząć coś brać z żelazem bo teraz mam poziom poniżej normy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala i dobrze Ci sie to dha przyjmuje? Bo mi wygladem pregbe plus przypomina i sie lykac boje. A magnezu dodatkowo duzo bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka2710
Ja biorę od 12 tygodnia prenatal duo. Jestem obecnie w 29 tygodniu. Wiecie co żebra to mnie tak bolą jak leżę....o plecach juz nie wspomne. Macie jakies sposoby na ból pleców? Lekarza mam dopiero w środe juz się nie mogę doczekać co tam się dzieje u małej. ;) Dziewczyny wasi partnerzy chodzą z Wami na usg? Kurcze jakos mojego nie mogę przekonać. Ma jakies nieuzasadnione obawy heh. Nie chcę go do niczego zmuszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luiza8004
Ja miałam dha brać a kupiłam ptenatal a w konsekwencji biorę jak mi się przypomni a wyniki jak to powiedział lekarz jak Justyna Kowalczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja mialam prenatal uno potem pregne plus nie podeszla to kazal kupic prenatal duo plus clasic i potem bralam pojedyncze witaminy a teraz znow zestaw wlasnie to dha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
połyka mi sie dobrze ale później czasem odbija sie tak jakby rybą:/ magnez ja mam lactomag b6 lekarz kazał zmniejszyc na 1x2 ale jak mam bardzo twardnienia to biorę 3x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja tez mam 3x2 i nie kazal zmniejszac i to mnie wlasnie ciekawilo ile bierzesz mg, bo moj lek. mowil ze to tez dobrze hamuje skurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala a to dha to bierzesz 1x2tabl w trakcie posilku? Podczas obiadu czy kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Karola muse tam zajrzeć. Ogólnie to ciężko mi jest bo wiecie ja mam różne zachcianki. Ostatnio byłam w sklepie i tak patrzał na puszkę coca coli a za chwilkę lampka mi się oswiecila ze nie mogę ; ( te smaki i zachcianki z nimi jest ciężko. .. a najgorsze ze jeszcze raz będę musiała ta glukozę pić bleee juz mam dość.. K25i no właśnie to już mi mama mówiła bo jest cukrzykiem. Lekarz powiedzial ze narazie to nie musi być cukrzyca na tle dziedzicznym. . Bo ja np przed ciaza w ogóle mało słodyczy a teraz powiedział ze węglowodany i hormony sprawiły że dopadła mnie ta cukrzyca.. Powiedział ze chwilkę przed porodem ona może zniknąć w każdym razie po porodzie może jej nie być wcale.. ciężki okres przede mną ; ( jem co czego nie lubię. . Zmusza się. .. yych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aneczka puszke coli to powinnas miec w domu gdyby cukier spadl to szybko go podniesiesz colą ale znow szybko spadnie. Teraz to napewno jest spiwidowane hormonami ale po ciazy musisz sie skontrolowac bo mogą sie hormony rozlegowac i cos sie dziac. Ale pewnie po ciazy Ci zaniknie w kazdym badz razie trzymam kciuki bys sie z tym dziadostwem nie meczyla. A i loty z cukrem nie tylko jedzeniem są spowidowane ale tez stresem wuec sie nie martw i nie stresuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Aneczka po prostu musisz spróbować się przestawic i juz. Nic na to nie poradzisz. Ja tez mialam stracha bo cukier na czczo 90mi wyszedł ale później ładnie w normach. Takze kamien z serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Wlasnie mój mąż jest bardzo szczupły. Lubi sport, chodzi na siłownię, ale nie jest napakowany. Naprawdę nasze dziecko nie ma po kim być wielkie :D maz ma niecałe 1,80. Jedynie co to ma dlugie konczyny :D nogi, ręce. Może dziecko będzie po prostu długie. Bo ta waga to chyba właśnie z dlugosci jest podawana przez lekarza? Aneczka szczerze Współczuję diety, ale już niedużo nam zostalo :) dasz rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Byłam dzisiaj z mezem na szkole rodzenia. Bardzo pozytywne wrazenia. Świetne polozne prowadzace, doświadczone. Maja byc spotkania z innymi osobami ze szpitala, ogladanie całego traktu porodowego. Tatusiowie będą też wszystko zwiedzać, żeby nie błądzić jak przywioza żony do porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A u nas to jest tak bez sensu ze na ip rodzacą biora do zabiegowego i jedzie na porodowke a mąż czeka aż laskawie ktos przyjdzie do kasy by mogl isc oplacic porod i dolaczyc do zony. Bezsensu. Loj ale burza u mnie idzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×