Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

urządzanie domu. Pomocy

Polecane posty

Gość gość

Hej dziewczyny, proszę was o pomoc. Razem z mężem wybudowalismy dom , już praktycznie jesteśmy na etapie końcowym , brakuje podłóg no i mebli, wiec moje pytanie jest takie gdzie, w jakich sklepach wy kupowalyscie wszystko co potrzebne? Ja się nie znam mąż tym bardziej , gdzie kupowalyscie panele , kafelki? Meble w jakim sklepie? Czy jesteście zadowolone? Mamy duży metraż, bo kuchnia, salono-jadalnia, sypialnia, garberoba, 3 pokoje dziecinne i pokój gościnny i nie chciałabym popełnić błędy że np. Kupimy wszystkie meble w jednym sklepie a później okaże się że po roku się rozpadają. I w jakich sklepach kupujecie wszystkie dodatki, wystrój. Mam nadzieje że odpiszecie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy od tego ile chcecie wydać. Bo możecie jechać do sklepu typu Kler albo do Ikea albo zrobić na zamówienie. Ja to sobie podzieliłam na ważne i ważniejsze. Np. Kuchnie zrobiłam na zamówienie z drewna, ale u stolarzy spoza miasta bo są tańsi. W podłogi zainwestowałam na całym dole (mam otwary salon z kuchną i jadalnią) zawołałam firmę która położyła mi płyty winylowe (polecam każdemu świetna sprawa nie widze wad, ale wychodzą ok 30% drożej od paneli zwykłych). A kafle kupowałam w Obi i castoramie, tu chyba nie ma co się rozpisywać glazura i terrakota wszędze są raczej takie same. Co do mebli to do pokoi gościnnych bo tamsię mniej używa kupiłam zwyczajne z Agata meble i Ikea, a do salonu i sypialni kupiłam w lokalnym sklepie meblowym gdzie mają różnych producentów i robia np. obcia na zamówienie. W takim lokalnym to przeważnie mają wybór od najwyższej do najniższej półki i milion katalogów. Rzeczy typu wazony, obrazy itd najlepiej kupić w necie i nic nie odsyłałąm bo było spoko, no i taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdź na allegro. Tam kupisz wszystko o połowę taniej, bo bezpośrednio od producenta. Prawie cały dom tak umeblowałam poza dwoma kanapami, które kupiłam w Agata Meble i zapłaciłam za nie dwa razy drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam salon garderobę i kuchnie i pokój malej z Ikei. Cena do jakości dobry z plusem. Kuchnia metod bialy polysk. Pokój córki seria stuva. Garderoba to szafy pax. W salonie besta i komody malm. Wszystko co kupowałam bylo białe i szare. Do jadalni stol z 6 krzeslami na allegro. Plytki- kupiłam tam gdzie najtaniej. Mamy dortmund White w łazience na podłodze korytarzu i kuchni.reszta domu panele Ac5 platan malibu. Kortarz to cos z allegro. Pare p*****l mam z allegro. Sofe do pokoju 270cm z allegro- 2100zl - malutko a jest rewelacyjna,nazywa się sofa belle. Dywany i inne tekstylia zasłony ręczniki z Ikei, kwiaty z Ikei. Tylko firanki allegro. W sumie to panele bardziej ekrany nie firanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LilkaLilka1111
Moim zdaniem powinnaś się zastanowić w jakim stylu chcesz mieć umeblowany dom. Nowoczesny, skandynawski , kolonialny itp? Moim zdaniem, fajnie to wygląda a nie każdy pokój z innego świata ;) Jak już się na coś zdecydujesz, to wtedy można poszukać w necie, w galeriach, lokalnych sklepach czy robić meble na zamówienie. Ja np. wzięłam do urządzenia domu projektanta, który oprócz wizualizacji podpowiadał mi gdzie kupić użyte do wizualizacji detale tj meble, płytki podłogowe, lampy itp. Ale np kafelki do łazienek wybrałam sobie sama, a projektant zrobił mi z nich kilka wizualizacji do wyboru. Uważam, że to była bardzo fajna opcja, bo zaproponował nam wiele ciekawych rozwiązań, na które sama bym nie wpadła. Dawał nam także namiary na wykonawców- choć nie ze wszystkich skorzystaliśmy :) Ogólnie polecam, choć nie jest to niestety najtańsza opcja, ale uważam że warto- przecież domu raczej nie będziesz przemeblowywała ca 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super dziewczyny dziękuję . Jeszcze gdybyście podpowidzialy jakiej firmy kupować sprzęt agd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja od Ikei. Kupowałam piekarnik mikrofale i lodówkę Samsunga. Bo akurat lodówki nie chciałam w zabudowie bo sa male. Płytę okap mam elekroluxa pralkę beko. Oczywiście można bylo wszystko wziac bosha libherra i smega ale niestety szkoda mi bylo kasy. Uważam ze jak ktos nie szef kuchni to wszystko aby bylo latwe wygodne z klasa A z plusem czy dwoma i jest ok. Moja płyta kosztowała 1300zl i jest rewelacyjna! Indukcyjna oczywiście. Piekarnik 1200 i bardzo fajny z przodu sie nie nagrzewa ma troche programów i starcza. Co ważne piekarnik jest pod mikrofala i jesli jak u mnie sa tej samej firmy to stal i szata graficzna jest taka sama. Nawet wyświetlacz swieci i tu i tu na niebieski ten sam odcień. Dobrze to wygląda a nie każdy pies z innej budy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damiansss
W agacie są spoko meble, tylko sprawdź producenta, którego meble chcesz kupić. Ja mam narożnik od nich producenta exline i jak na razie to dobrze się sprawuje. Na olx możesz kupić używane meble i np. takie stare do odnowienia. Ale pytanie czy lubicie się z mężem bawić w takie rzeczy. My z narzeczoną dokupimy sobie komodę z PRL i ją odnowimy. A za 3 lata jak będziemy robić remont to sobie wszystko nowe kupimy i pewnie też uderzymy do sieciówek, bo tam najwygodniej jest. No i nie ma takiego paździerza jak w niektórych małych salonikach meblowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciia
Przejdź się sobie do Agaty, tam mają fajne aranżacje i meble dobrych producentów. Myślę, że coś ci w oko na pewno wpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ikea, Jysk, Tiger - najtaniej. Na podłodze na parterze mam beton szlifowany, na górze deski z Leroya pomalowane na czarno. Fronty kuchenne, łazienkowe i stół robione na zamówienie z odzyskanego drewna, blaty w kuchni i łazience z wylewanego i szlifowanego betonu. AGD, armatura, oprawy świetlne - Ikea. Ściany na parterze beton łącznie z łazienką, na górze niektóre malowane dla akcentu (ale nie kolorowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc od ikei moglabys mi wyslac zdjecia jak urzadzilas na email? Bo brzmi super i w miare cenowo ok. Zalezy mi na kuchni i salonie najbsrdziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja większośc mebli kupowałam w salonie agaty meble więc w dobrej cenie i porządne marki, nie wydałam duzo wiec tanim kosztem urządziłam praktycznie całe mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myska micki
polecę ci forum gazeta.pl http://fotoforum.gazeta.pl/71,1,35.html "Wnętrza mieszkań" lub forum http://deccoria.pl/galerie,kategoria,wnetrza,14,0.html na forum są pasjonatki urządzania wnętrz przejrzyj sobie w jakim stylu chciałabyś mieć dom nie kupuj na hura lepiej zaczekać i być pewnym co się chce zaplanuj najpierw bazę, czyli :określenie stylu, potem podłogi, ściany i stolarka meble a na koniec dopiero dodatki ,żyrandole,lampy itd ja uwielbiam styl angielsko-skandynawski ,taki styl jest na lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belikat
Jeśli też szukacie takich dodatków jak fototapeta czy druk na szkle to zajrzyjcie sobie tutaj- http://produkcjafototapet.pl/ Mają tam bardzo fajny asortyment i wzory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja meble zamawiałam na wymiar, dzięki czemu mam dobrze zagospodarowany każdy kącik:) Mogę polecić ci firmę www.siemieniako.pl, która robiła mi te meble, mają fajne pomysły i na pewno doradzą przy meblowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi to się marzy tak szczerze mówiąc łazienka z prawdziwego zdarzenia. Spore pomieszczenie, w którym znajdzie sie miejsce na wannę, przysznic a także na saunę (widziałam pięknie zabudowane sauny w realizacjach na stronie http://www.saunyfinskie.com.pl/). Dodatkowo ładne umywalki osadzone na szafce, płytki w jasnych kolorach. Ot takie marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariol86
ja urządziłam kuchnię na wymiar dzięki firmie LAMIX. bardzo indywidualne podejście i dzięki temu wszystko mam tak jak chciałam, przy projektowaniu uwzględnione zostały najdrobniejsze szczegóły :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne polecam przejrzec sobie oferte http://www.windoor.pl/pl/glowna Maja naprawde szeroki wybor i przystępne ceny. Ich drzwi sa bardzo stylowe, gwarantuje ze ci się spodobaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspomnialas ze nie macie jeszcze podlog. Mysle ze zanim zaczniesz wybierac meble powinnas zajac się wlasnie ta kwestia. Sprawdz sobie oferte http://www.prestige-decor.pl/ Wśród ich propozycji znajdziesz bogaty wybor stylowych listew przypodłogowych, które nadadza wnetrzu wyjatkowego charakteru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka131a
A może pokusicie się na samodzielne wykonanie np miejsca na książki, czy skorzystacie z rad jak przykleić lustro do ściany itp. Zobaczcie ten blog http://www.polubiszremont.pl/ Często mój mąż do niego zagląda, szukając podpowiedzi czy inspiracji. Bardzo dobrze i jasno tlumaczy co i jak należy zrobić - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Meble do kucni pod wymiar-w zakładzie stolarskim-jakosc doskonala a i cena przystepna. Stol, krzesła, drzwi-to samo. Lodowka Beko, pralka Polar (mam ja od 12 lat, :P). Bosch nie chce, mam znajomego w sklepie AGD i owil, ze to jest jedna z najtańszych zagranicznych marek, wiec lepsza będzie Beko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćb
Ja jestem już na finiszu wykończenia domu. Pokoje dzieci to niemal w całości Ikea bo jest ładna tania u funkcjonalna. Stół też Ikea bo przy dzieciach szkoda mi było na razie zamawiać drewniany. Kuchnia i szafy wnękowe na zamówienie. Płytki wanny, baterie, i cały sprzęt rtv i agd zamawiałam przez internet. Na samych płytkach zaszczrdzilam 800 zł w porównaniu do najtańszej oferty sklepu stacjonarnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to muszę sprzęt z bliska obejrzeć, tak samo z meblami. Jak kupowałam kanapę to najpierw poszłam do Agaty sprawdzić czy wygodna i jaki pojemnik ma na pościel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
no bo rzeczywiscie wygodnie jest kupować meble przez internet, ale jest tego jeden podstawowy minus tak naprawdę nie sprawdzisz funkcjonalności mebli, możesz to tylko sprawdzić na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PatrykSeb
kafle, farby, baterie kupowalismy w hurtowni http://anitech.pl Szybka wysyłka i kompletne zamówienie. a przy tym dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli szukasz sklepu z oświetleniem gorąco polecam sklep internetowy www.polskielampy.pl , miła obsługa , bardzo duży wybór i szybka realizacja zamówienia. Na pewno będziesz zadowolona !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ikea to największy badziew, może nie miałam zestawów, ale pojedyncze masakra rozłażą się te meble dosłownie po jakimś czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o meble, ja kupiłam jena starociach. Stare drewno, porządne wykonanie, renowacja nie zajęła mi dużo czasu a mieszkanie wygląda rewelacyjnie. Jeżeli szukasz sprzętów polecam Ci panasonica. Ja mam pół kuchni w sprzętach tej firmy. Jest bardzo dobra. Co do większych salonów z meblami uważaj na sklep Abra- tandeta jakich wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×