Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 miesięczny synek mało je.

Polecane posty

Gość gość

Synek za 2 dni kończy 3 miesiące. Jest na mleku modyfikowany nutramigen lgg 1. Jadł mi bardzo ładnie co prawda nie tyle ile pisze na opakowaniu ale 150-170 ml tak około co 4 godziny zjadal a noce przesypial całe (22 zasypial o 7 pobudka). Od 3 dni je mi o wiele mniej bo 100-120 ml co 4-5 godzin i budzi mi się w nocy na jedzenie około 3. Kupki: robił jedną rano zieloną (jak to po nutramigenie), a od 2 dni robi 2 lub 3. Któraś mama tak miała ? Mam się martwić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stanowczo były zbyt długie przerwy w karmieniu u 3 miesięcznego dziecka. Taki maluch nie ma prawa przesypiać całej nocy i nie jeść. Budzenie się w nocy z głodu jest czymś całkowicie zdrowym i naturalnym, pani dziecko ma swój własny rytm jedzenia, który trzeba zaakceptować. Porcjami również nie należy się przejmować, niech dziecko je tyle ile uważa za stosowne. Dzieci to sobie same regulują i nie wolno im tego przymusowo zaburzać. Niech Pani karmi dziecko na żądanie, czyli dokładnie wtedy kiedy jest głodny i się upomina, a nie wtedy kiedy Pani uważa za stosowne. Odsyłam tutaj do zasad żywienia WHO (z powodzeniem znajdzie Pani je w internecie Standardy medyczne WHO zasady żywienia zdrowych niemowląt), które mówią że dziecko powinniśmy karmić ok. 6 razy na dobę w mniej więcej równych odstępach czasu, ok 120-140 ml mleka. Więc jeśli Pani dziecko je mniej przy jednej porcji ale domaga się częstszego jedzenia to też jest całkowicie naturalne. Nigdy nie karmimy dziecka na siłę, nie przekarmiamy, ani nie uczymy dziecka nie odczuwania głodu. To w późniejszych latach może prowadzić do poważnych problemów z wagą dziecka. Nie budzimy również dziecka na karmienie, czekamy aż obudzi się samo, żeby nie zaburzać mu snu. Wniosek - niestety będzie się musiała Pani trochę przemęczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba jak prawidłowo przybiera na wadze to powinno być ok. Ja mam córkę (kilka dni temu skończyła 3 miesiące) i też nie je tyle porcji ile podaje producent na opakowaniu mleka. Powinna jeść 6 a je 5. Czasem zje 6 ale nie zjada 150ml tylko np 100 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×