Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pierwsze jablko i pierwszy banan

Polecane posty

Gość gość

Surowe czy podgotowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gotowany banan?? na głowę upadłaś? surowe się daje, jedno i drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
surowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Surowe. Kiedyś zrobiłam banana na parze - dobry klej do tapet;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko surowe. Ja jedząc skrobalam łyżeczka i trosze podawałam od około 4 miesiąca albo 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Banan surowy, jabłko na surowo albo podgotowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się gotuje jabłko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezzuuuu a nie możesz kupić słoiczka. Nie kosztuje to dużo. Ja już wiem czemu tyle niejadków wokoło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jabłko dla siebie zawsze piekę (najczęściej z cynamonem), bo na surowe mam uczulenie. Maluszkowi można zrobić samo jablko na parze, jak każde inne warzywo albo jak już będzie jadł kaszki, dodać mu pod koniec gotowania kaszy starte jabłko. Banan do kaszki rozdziabany na surowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Surowe., co bedziesz sobie roboty dokladac. Malo masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się gotuje jabłko?? Nigdy nie piłaś np kompotu z jabłek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy sie podaje owocki, skoro maja być 4 posiłki mleczne i zupka warzywna? Zamiast obiadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako deserek po zupce warzywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na samym początku podgotowywałam. Wrzucasz obrane jabłko na parę i po 2 minutach dorzucasz banana. Wystarczy 2 minuty i wyjmujesz. Albo rozdrabniasz widelcem, a jak dziecko jeszcze nie toleruje grudek to blenderem. Wiadomo, że w surowych jest wiecej witamin, ale ja na początku wolałam podawać podgotowane. Po surowych mój 5 miesięczny niemowlak miał okropne rozwolnienie. Około 6 miesiąca podawałam surowe i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na samym początku nie podawałabym owoców. Gotuj obiadki warzywne. Mogą być z kaszą lub mięsem typu: królik. Owoce to słodki smak i lepiej żeby dziecko zapoznało najpierw inne smaki. Jeżeli rozszerzasz dietę to cięzko jest dać dziecku 4 posiłki mleczne i jeszcze obiad i deser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój 4 posiłki mleczne to zdąży zjeść jeszcze przed obiadem. Tyle że ma pierś na żądanie a on lubi zjeść niedużo ale częściej. Na obiad na razie podaję tylko warzywkach, owoców jeszcze nie wprowadzałam. A co myślicie, jakby pierwsze jabłuszko przetrzeć najpierw ze znaną dziecku marchewką. Potem dać dopiero samo jablko. I banan potem też najpierw z jabłkiem a potem sam. Czy nie ma sensu i od razu lepiej dawać wszystko samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wszystko podaję najpierw z innym znajomym smakiem, a potem dopiero samo, bo inaczej nie chce jeść. Najczęsciej dolewam po prostu trochę mleka. Następnego dnia mniej mleka, a potem samo. Póki co działa, trzeciego dnia wsuwa aż miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie dodawałam do warzyw czy owoców mleka, ale też mieszałam nowość ze znanym smakiem. Np. wprowadzałam ziemniaka mieszając go ze znaną już marchewką. I owoce też mam zamiar dodać najpierw do marchewki a potem same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×