Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

33tc nie wiem czy sie matwic...

Polecane posty

Gość gość

Takimi objawami jak bol glowy, spuchniete kostki i chyba tez palce u rak. Dusznosci tzn. Ciezko mi sie oddycha i taka jakby sennosc. Miala tak ktoras? To normalne? Dzis to mam od rana. Nie umialam sie wyrwac z lozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalne. Wietrz mieszkanie, pij dużo wody i wypoczywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmierz sobie cisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I przy kolejnej wizycie u gin. powiedz o swoich dolegliwościach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmierzylam. Cisnienie 153/119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cisnienie za wysokie!!!Ja mniej wiecej z takim wyladowalam w szpitalu,a bylam w 32 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To duzo za duze. Takze te obrzeki i bol glowy sa na pewno od cisnienia. Ja bym pojechala na izbe przyjec bo z tym nie ma żartów. Zwlaszcza jak dziwnie sie czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to nie ma zartow,bo mnie lekarka w szpitalu ochrzanila,ze tak pozno przyjechalam.Ja miewalam jeszcze wieksze skoki cisnienia,ale srednio mialam wlasnie ok 150/110 i lezalam miesiac w szpitalu.Skonczylo sie cc w 36 t.Nie chce cie straszyc,ale to naprawde nie sa zarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H helix
Generalnie normalne, ale jeśli puchniesz, to koniecznie kontroluj codziennie ciśnienie krwi. Pij dużo wody, możesz sobie zaparzyć skrzyp lub pokrzywę. Unikaj kawy i mocnej herbaty czarnej i zielonej. Spokojnie pij rooibos, bo nie ma kofeiny. Nie dosalaj posiłków. W pieczywie, wędlinach czy serach i tak jest za dużo soli, która zatrzymuje wodę. Możesz zastosować lek Cyclo 3 Fort, ale lepiej skonsultuj to z lekarzem, mimo że można brać go w ciąży. Uważaj tylko na suplementy diety, bo jest coś o podobnej nazwie. Kiedy odpoczywasz, podeprzyj nogi wyżej. Zawczasu zdejmij wszelkie pierścionki. Na duszność wiele nie poradzisz. Sama minie, kiedy brzuszek opadnie niżej. Zmęczenie też jest jak najbardziej naturalne. Dużo wypoczywaj, jak nie musisz czegoś robić, nie rób. Pamiętaj jednak, że umiarkowana aktywność fizyczna jest konieczna, więc chodź często na spacery albo rób ćwiczenia dla ciężarnych, jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H helix
Teraz doczytałam, że zmierzyłaś już ciśnienie. Też jestem zdania, że powinnaś skontaktować się z lekarzem, bo jest za wysokie. Może z tego boli Cię głowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Helix,co ty opowiadasz?Herbatki,lekkie cwiczenia?Ja z takim cisnieniem wyladowalam na miesiac w szpitalu i urodzilam wczesniaka a ty jej radzisz herbatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niekoniecznie szpital zalezy jakie to cisnienie ma normalnie. Ja w 38 tc gdzie opuchlizna to juz raczej normalny objaw mialam 3 dni wyjete z zycia przez bol glowy w koncu na wizycie wyszlo cisnienie 152/98 przy normalnym 105/78 max mialam 110/80 dostalam zalecenie picia duzej ilosci wody i paracetamol przez nast 3 dni 2x2tab co 6h przeszlo po 24h i do dzis 39+5 czuje sie dobrze. Nie mowie zeby nie isc skontrolowac ale nie ma tez co straszyc na wyrost odpocznynek, woda i zimny kompres na glowe tez pomagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cisnienie zmierz po 10 minutowym odpoczynku. Wez cisnieniomierz, polez chwile i zmierz cisnienie. Nie mierz po czynnosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
150/115 takie watpliwe. Rzeczywiscie zmierz po odpoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i oczywiscie polecam cisnieniomierz naramienny. Nadgarstkowe sa nie dokladne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech dziewczyna jedzie na izbe przyjec. Lepiej dmuchac na zimne. A jesli to objawy stanu przedrzucawkowego to moze byc niebezpiecznie. W szpitalu zrobia badania i beda wiedzieli w jakim stanie jest matka i dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Toż bym radziła jechać na izbę. Ja w 38 tygodniu miałam takie skoki ciśnienia i moja pani doktor kazała jechać.na izbie miałam mierzone kilka razy i zapis ktg . Ciśnienie 160/103. Nie było mowy o powrocie do domu a następnego dnia zaczęli wywoływanie porodu! A cała ciążę ciśnienie było książkowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Helix,co ty opowiadasz?Herbatki,lekkie cwiczenia?Ja z takim cisnieniem wyladowalam na miesiac w szpitalu i urodzilam wczesniaka a ty jej radzisz herbatki? xxxxxxx Kiedy pisałam o herbatkach, nie było jeszcze postu o ciśnieniu autorki, więc to były rady na samo opuchnięcie kostek, które jest dość typowe dla końcówki ciąży, Jakbyś czytała ze zrozumieniem, to byś doczytała, że zaleciłam jej sprawdzać regularnie ciśnienie. Jak zobaczyłam, że pojawiła się w międzyczasie informacja o podwyższonym ciśnieniu, poleciłam udać się do lekarza, pisząc drugi post. Nie widzę więc nic niestosownego w swoich radach, bo były dostosowane do informacji, o jakich aktualnie wiedziałam. PS: Mój nick to H helix a nie Helix. Jest różnica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halix,Helix,jeden chuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś zna łacinę to nie jeden ;) I żeby zaraz ktoś się nie uczepił to tak, wiem, że powinna być tam kropka, ale jest niedozwolonym znakiem w nicku ;) Myślę, że nikt nie lubi,jak się przeinacza jego imię. Jest różnica między Jurek a siurek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×