Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Slub cywilny a komunia swieta

Polecane posty

Gość gość

Hej. W niedzielę z mężem chrzcimy nasza córkę. Czy po ślubie cywilnym możemy iść do spowiedzi i potem do komunii? Bo zapomniałam zapytać ksiedza. Wydaje mi się że nie i moja mama też mówi że nie. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Nie jestesmy po rozwodach. Oczywiście w razie wątpliwości księdza dopytam. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do spowiedzi i zobacz czy ksiądz da Ci rozgrzeszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz ślubu kościelnego to znaczy, że żyjesz w grzechu (według Kościoła). Tak więc zapomnij o spowiedzi i komunii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do spowiedzi możesz pójść, ale czy dostaniesz rozgrzeszenie? Raczej nie, bo według nauki kk żyjesz w grzechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chrzcisz dziecko, zmuszasz go do przyjecia sakramentu a sama nie chcesz zyc zgodnie z naukami kosciola - gdzie tu sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli się przyznasz księdzu, że żyjesz bez ślubu kościelnego to nie da Ci rozgrzeszenia, jeśli się nie przyznasz, to spowiedź jest nieważna (bo zataiłaś fakty przed spowiednikiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to gdzie? Chodzi o impreze, prezenty, zlapanie i dozywotnie uwiazanie chrzestnych ktozy od tej pory maja dawac kase i prezenty na kazde urodziny i swieta Przeciez wiadomo ze to z wiara nie ma nic wspolnego no bo jak ktos kto zyje w grzechu bez slubu nie chodzi do kosciola, jak ktos taki wychowa dziecko na katolika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam chrzestną jako rozwódka, u spowiedzi nie byłam, po komunię poszłam i ksiądz mógł mnie w doopkę cmoknąć. Zacznijcie czytać biblię, to wtedy dowiecie się kilku ciekawostek, zamiast słuchać kazań tych cudaków. Wszystkie takie katoliczki, a założę się, że biblię kurz pokrył u was daaaawno temuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prosta odpowiedz- możesz iść do spowiedzi ale nie dostaniesz rozgrzeszenia więc według kk do komuni nie możesz.. Swoją drogą jestem ateistką i to wiem a ty takiej oczywistej rzeczy związanej z ponoc twoją wiarą nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiedziałam ale teraz papież Franciszek pozmienial niektóre rzeczy i rozwodnicy ponoć mogą iść do komunii i spowiadac się. Myślałam że może coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic mnie to nie obchodzi jak żyjesz. Nie oburzaj się. Zadałaś pytanie, masz odpowiedzi: Według KK żyjesz w grzechu, nie wyspowiadasz się i nie możesz przystępować do komunii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Spowiedzi może iść, ale nie możesz przyjąć rozgrzeszenia ani Komunii Świętej, skoro cudzołożysz. Chyba, że pożałujesz szczerze i postanowisz nie współżyć z mężczyzną do czasu Ślubu Kościelnego. Wtedy masz szansę na uzyskanie dyspensy na wspólne mieszkanie, ponieważ macie dziecko i na życie sakramentalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.31 Temat sprzed dwóch lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×