Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Politta_83

Wszawica

Polecane posty

Gość Politta_83

Hej. Moje dzieciaki wrociły z obozu narciarskiego z wszami, dzwoniłam do przychodni to jedyne co mi polecono to jakis preparat chemiczny, a dzieciaki to alergicy, takze stanowczo odpada. Czytałam o preparatch dzialajacych mechanicznie, ale co to oznacza? Sa skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź do lekarza, może poleci jakiś środek, który nie powoduje uczuleń. Napiszę Ci o sposobie sprzed 20 lat: nacieranie skóry głowy denaturatem co 2-3 dni kilka razy i wyczesywanie gęstym grzebieniem kilka razy dziennie. Wtedy to było skuteczne :) ale nie wiem czy bym zastosowała u swojego dziecka bo ten zapach pamiętam do dziś :) Poszukaj w necie środków i sprawdzaj skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ocet spirytusowy. Albo poszukaj czegoś takiego jak zapper na wszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Politta, dla alergików na wszy to Hedrin. Działa mechanicznie, a nie chemicznie - dlatego nie uczucal. Spróbuj może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, przeglądałam forum i jakoś na ten temat zwróciłam uwagę. Chciałam Wam napisać, że problem wesz jest mi bardzo znany i jak miałam jajeczka albo wszy we włosach dzieci to stosowałam hedrin raz, ale teraz ostatnio zastosowałam hedrin ochrona (spryskałam im głowy przed kolonia, poprosiłam po tyg żeby Pani im spryskała) i dzieci wróciły bez wszy do domu, a zawsze miałam jakąś tragedię... Pomyślałam napiszę może jakaś Mama skorzysta z moich doświadczeń. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pewnie że skorzystam. Dzięki kobieto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas problem wszy sie przewija od początku przedszkola dzieci. W zesżłym roku przynosiły to paskudztwo kilka razy. Żaden preparat nie zahamował nawrotów. ALe udało mi sie to po http://wszawica-sora.pl/ - przynajmniej na razie bo od kilku miesiecy jest spokój, ale lepiej nie wywołuje już wilka z lasu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beataburtan
Kupowałam na początku roku gumki Cichowsza i zdały egzamin. Dobra, naturalna ochrona bez wylewania na głowę płynnej chemii różnego typu. Ładny design, modne kolory, córce się spodobały ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rowniez polecam gumki Cichowsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaling
Ja jestem zadowolona z ochrony za pomocą Cichowsza, niby zwykłe gumki do włosów a jednak niezwykłe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Wczoraj dowiedziałam sie u dermatologa że mam wszy i gnidy. Zaleciał mycie szamponem i tyle. W tą sobotę mam wesele.Czy mogę śmiało jechać na imprezę ? Proszę o sensowną poradę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikabert90
Spróbuj zastosować taki preparat jak Nitolic. Jest dostępny w aptece i naprawdę szybko zwalcza wszy i gnidy - przetestowałam na swoich dzieciach, które przyniosły wszawicę z przedszkola. Nie jest drogi, więc nie masz nic do stracenia ;) Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elfikkap
Też słyszałam o Nitolic, zainteresowałam się tematem, gdy w szkole zaczęły występować przypadki wszawicy i właśnie w aptece mi go polecono. Jest też dostępny, nowy Nitolic Prevent, taki w formie sprayu, który ma za zadanie ochraniać skórę głowy i nie dopuścić do przedostania się wszy. Jest to świetny sposób zapobiegania. Można go stosować codziennie, jest z naturalnych środków i nie tłuści włosów. Niezastąpiony, gdy dzieciaki wybierają się na kolonie, obozy, czy ferie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze pomyślane są gumki Cichowsza, z jednej strony dyskretna ochrona przed wszami, z drugiej gumki są mocne, nie wyrywają włosów i same się nie zrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na takie wyjazdy zorganizowane to warto się w coś na wszy zaopatrzyc, ja chce dziecku kupic gumki CichoWsza, są fajne bo dyskretne, dla nikogo z zewnątrz nie będzie wiadomo że moje dziecko ma jakąś prze wszową ochronę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CichoWsza moja córka ma upięte we włosach i sobie chwalimy obie :) Naturalna bezpieczna i jak widać po naszym przykładzie skuteczna ochrona, bo żadna wesz się nie zalęgła jak do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio córka chodzi w gumkach CichoWsza we włosach i jest okej. Prosta, bezpieczna i wygodna profilaktyka na wszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko ze te gki okropnie smierdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podejrzewałam, że w mojej rodzinie może pojawić się wszawica. Po powrocie starszej córki z kolonii nagle wszyscy zaczęliśmy się drapać po głowach. Dobrze, że szybko zakupiłam u www.wszawica-sora.pl Sora Płyn z dimetikonem. Okazał się bardzo skuteczny i mogłam go zastosować u mojej dwulatki. Po zastosowaniu preparatu natychmiast zniknął problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę wszystko napisać to samo co już tu było pisane, polecam Cichowsza. Bezpieczny pomysł na ochronę przed wszami nie trują pachną przyjemnie tak lekko naturalnie. I też bardzo ważna rzecz że są wytrzymałe nie pękają na włosach nie przecierają się jakoś łatwo można rzeczywiście nosić miesiącami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simple0
Sa też naturalne sposoby na wszy a mianowicie olejek kokosowy, liście eukaliptusa, rozmaryn, ocet jabłkowy, olejek lawendowy. Natknęłam się ostatnio na fajny filmik na youtube na którym dziewczyna opowiadała jak pozbyła się wszy. Dodała kilka kropel olejku lawendowego do swojego szamponu. Podobno bardzo skuteczny, zaleca się stosowanie tego zabiegu co dwa tygodnie osobom, które mają styczność na co dzień z większym gronem osób,czyli właśnie m.in dzieci w przedszkolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam tylko dobre doświadczenia z CichoWsza. Gumki w żaden sposób nie podrażniają skóry głowy, nie uszkadzają włosów i bardzo przyjemnie naturalnie pachną. Poza tym są w ładnych kolorach nie pękają, można nosić przez wiele tygodni, nie są to jednorazówki które po 2-3 dniach się przetrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena

Też mamy u nas w rodzinie dobre doświadczenia z   CichoWsza. Ilekroć córka jedzie gdzieś dalej (ferie, kolonia, obóz sportowy) to używa tych gumeczek do upinania włosów i jest okej, nie pojawiła się ani jedna wesz i niech tak zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bombka

Jak  u nas w szkole pojawił sìe temat wszy, kupiłam te gumki do włosów i chciałam córce założyć profilaktycznie . Ale nie dało się znieść tego zapachu. Córka aż się rozpłakała i mnie też aż głowa rozbolała. Niby taki mentol ale potwornie drażniący. Nie dałam jej tej gumki. Na szczęście obyło się bez wszy. Myślałam, że te gumki będą bardziej dyskretne bo niestety czuć było tą gumką na całe mieszkanie. Mam cały nowy komplet tych gumek jeśli komuś by się przydały to chętnie oddam. Zamknięte hermetyczne, zamówiłam przez aptekę komplet za ponad 50 zł.  Jedną otwarłam ale wyrzuciłam od razu. Wizualnie super, kolory modne odblaskowe różowe i czerwone 2 szt.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, to jakaś masakra. U nas na szczęście póki co spokojnie, ale co chwilę ostatnio słyszę, czytam, że wszawica w szkołach znów wróciła. Kupiłam dla córki Pipi Nitolic Prevent Plus, taki spray który ma za zadanie odstraszać wszy. Spryskujemy profilaktycznie, bo jak to mówią lepiej zapobiegać niż leczyć. Póki co jestem bardzo zadowolona, bo sprawdza się bardzo dobrze. Ale kurcze, żeby w XXI wieku nadal był problem z wszami.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaa
Dnia 19.12.2018 o 13:30, Gość marzena napisał:

Też mamy u nas w rodzinie dobre doświadczenia z   CichoWsza. Ilekroć córka jedzie gdzieś dalej (ferie, kolonia, obóz sportowy) to używa tych gumeczek do upinania włosów i jest okej, nie pojawiła się ani jedna wesz i niech tak zostanie :)

Mnie też do CichoWsza przekonał między innymi ten roślinny skład. Zero chemii i sztucznych wzmacniaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta

Warto zainwestować w gumeczki Cichowsza nie kosztują one dużo, a można z takiej ochrony korzystać przez dwa miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmma

A gdzie je mozna dostac w aptece? Nie chce placic za przesylke 🙂

ceneo.pl/51773322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna
Dnia 10.05.2019 o 14:03, Gość aneta napisał:

Warto zainwestować w gumeczki Cichowsza nie kosztują one dużo, a można z takiej ochrony korzystać przez dwa miesiące.

Też polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak rozumiem, sposób na zapobieganie. Ja szukałam bezpiecznej dla skóry alergika i dla włosów metody usuwania wszy i gnid. Znalazłam Pipi NITOLIC z innowacyjną technologią umożliwiającą w 100% skuteczną i szybką terapię wszawicy już po jednokrotnym zastosowaniu wyrobu. Preparat szczelnie pokrywa skórę głowy i włosy. Unieruchomienie pasożyta oraz blokada aparatu oddechowego, które powoduje jego uduszenie i odwodnienie, Proces ten dotyczy zarówno wszy jak i gnid. Informacje na ten temat znalazłam na http://www.zwalczaniewszy.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×