Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

"Maluszek" denerwujące słowo..

Polecane posty

Gość gość

To tu mi zaczęło przeszkadzać nagminne używanie słowa "maluszek". Cholera, nie można powiedzieć dziecko, niemowlak,ewentualnie mały/mała? Wszędzie maluszek...Maluszek już 3 lata ssie pierś...maluszkowi jest zimno...maluszek kopie w brzusiu mamusi... maluszek rozpiździł pokój... maluszek drze się bez przerwy...maluszek czuje,maluszek śpi.... Nie drażni was to? Albo jakaś normalna, konkretna wypowiedź ze słownictwem dorosłych ludzi,a nie 3-latków i nagle wplecione "maluszek"..a temat dotyczy np azbestu. No ludzie... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem o czym ty piszesz. Ja tu siedzę często o gęsto i bardzo rzadko natrafiam na takie słowo. Wszyscy piszą: dziecko, córka, syn, niemowlak.. itp. A nawet jak sie trafia to przyjmuję je w taki sposób jaki nadano mu znaczenie. Wy to niedługo nawet dziure w kosmosie wypatrzycie miliony lat świetlnych stąd i będzie to dla was problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś ma ekstremalną alergie na truskawki to wyskoczy mu wysypka nawet jak je w telewizji u sąsiada przez okno zobaczy, ale to już nie problem sąsiada. Przecież będzie rezygnował z tv bo ktoś ma psychoze maniakalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz jakiś problem? Ja na swoje dziecko będę mówiła MALUSZEK i mam w doopce, czy Ci się to podoba, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie nie denerwuje to słowo wcale, wręcz podoba mi się jak ktoś go używa, uważam to za urocze, ale sama nie używam nigdy tego słowa, nie wiem dlaczego, jakoś nie miałam nigdy potrzeby albo nie mój styl, nie wiem. Bardziej używam słowa "dzidziuś" ale to tylko w domu, na forumie pisze tylko ogólnie słowo dziecko bo pytam zazwyczaj o jakieś praktyczne sprawy jeśli już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na forumie ;) xxx Maluszek i dzidziuś są cudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko masz problem z akceptacją jakiś jeszcze innych prawidłowych słów...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×