Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy łososia wędzonego na zimno mozna poddać obrobce termicznej?

Polecane posty

Gość gość

Cześć! Czy łososia wędzonego na zimno można poddać obrobce termicznej? Kupilam w Lidlu łososia firmy Deluxe i okazało się, że jest z tych "ciągnących". Nie wiem gdzie ja miałam oczy, bo wydawało mi się, ze wygląda jak normalna dobrze uwędzona ryba. Niestety nie znoszę takich "surowych" w moim mniemaniu ryb. Czy ktoś kiedys próbował ugotować lub upiec takową? Smażenie raczej chyba nie wchodzi w grę, bo wydaje mi się, że wtedy sól zawarta w rybce uwydatni się w całej okazałosci. Zdaża mi się smażyć czasami polędwicę łososiową i pamiętam, że jest mocno słona. Do jajecznicy się nadaje, ale tak sama niekoniecznie. Może znajdzie się ktoś kto dokonał takiego eksperymentu, przeżył i zechce podzielić się doświadczeniem? Ryby mam aż dwie paczki i to po ponad 400 gram. Wyrzucic szkoda, a zjeść nie sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmen z opery
Jak najbardziej można go podgrzać. Ja czasem dodaje do tarty szpinakowej albo zapiekanki makaronowej i jest b. smaczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Obmyślę sobie zaraz jakaś zapiekankę i spróbuję coś podziałać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×