Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

szerokosc rogów tylnych komór bocznych mózgu płodu 11 mm

Polecane posty

Gość gość

Czy podczas usg miałyście powięszkonąszerokosc rogów tylnych komór bocznych mózgu płodu? Jakie miałyście wskazania/zalecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ech ja właśnie mam podobny problem..na usg w 22 tygodniu wyszło powiększenie jednej komory do 6mm..jutro mam usg kontrolne. Bardzo się boje. Lekarz mi powiedział że na tym usg wszystko sie okaże. Miejmy nadzieje że będzie wszystko ok z naszymi maleństwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu autorka, u mnie 11 mm w 26 tyg, a tu normą jest 10mm. A u Ciebie w 22 tyg jaka jest norma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również do 10mm ale lekarza to zaniepokoiło. Teraz jestem w 25 tygodniu i boje się że sie poszerzyły. Słyszałam że u chłopców jest norma do 12mm. A u Ciebie jaka płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie chłopak :) a u Ciebie jaka płeć? Poczytałam trochę tutaj: http://www.poradnia.pl/wodoglowie-u-plodu-diagnostyka-rokowanie-i-postepowanie.html i nie ma dolnej granicy, więc nie wiem dlaczego u Ciebie lekarz się zaniepokoił. cytat: W przypadku układu komorowego mózgu wiemy, że w tym okresie szerokość komory bocznej mózgu powinna być mniejsza niż 10 mm. A więc prawidłową szerokością komory bocznej mózgu jest zarówno 3,6 mm jak i 9,9, mimo iż oba przypadki tak bardzo różnią się od siebie. Szanse na dalszy prawidłowy rozwój płodu są takie same w obu przypadkach, a wynik 9,9 mm wcale nie przesądza, że jest to stan gorszy niż przy wyniku 4,0 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też chłopiec. Właśnie sie naczytałam już tyle o tym i z tego co jest napisane nie mam sie czym martwić ale jednak lekarz nastraszył i ten niepokój jest nadal.. A kiedy masz teraz na USG ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz zalecił za 3 tygodnie, ale chyba pójdę do innego. a Ty kiedy masz USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro. Też czekałam 3 tygodnie i to najdłuższe 3 tygodnie w moim życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj znać jak się sytuacja rozwinęła, jakie wyniki i co lekarz powiedział. Trzymam kciuki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie do tej osoby, którą lekarz nastraszył, mimo, że ta wartość jest w normie. Byłaś może u pewnego specjalisty z Łodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno dam znać. Nie,ja jestem z warmińsko-mazurskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze że na prawde bardzo sie boje jutrzejszego badania. Mam za sobą już dwa poronienia. W dodatku terminy z miesiączki i z usg się różnią o 2 tygodnie ale to być może dlatego że miałam nieregularne cykle. Ogólnie lekarz bardzo mało mi mówi i musze go ciągnąć za język żeby sie czegokolwiek dowiedzieć. W 20 tyg byłam na usg w 4D u innego lekarza w innym mieście i wtedy było wszystko w porządku...dodam jeszcze że mamy z partnerem konflikt serologiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ja jestem z Łodzi, autorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytałam o Łódź, bo byłam u wybitnego specjalisty w dziedzinie USG prenatalnego w 22 tc. Stwierdził poszerzenie lewej komory (u chłopca). Było 5 mm. Ponieważ płód był też nieduży jak na wiek ciąży (między 3 a 10 centylem), to razem z tym poszerzonym rogiem lewej komory dało mu postawy do skierowania mnie na amniopunkcję. Nie będę się wdawać w szczegóły, ale w wyniku zbiegu wydarzeń trafiłam do CZMP w Łodzi, co okazało się zupełnie niepotrzebne, a tam zespół lekarzy stwierdził, że te dwa parametry nie dawały żadnych podstaw do podejrzewana wady genetycznej. Zwłaszcza, że w 12 tc było robione USG genetyczne oraz test Pappa, które wyszły bardzo dobrze. Zastanawiałam się, czy któraś z Was nie trafiła do tego "mojego" wybitnego specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Być może nasi są nie wiele lepsi. Ja o swoim lekarzu słyszałam że na usg sie nie zna. U mnie w 12 tygodniu na usg genetycznym było wszystko ok i też test pappa wyszedł okej. Później leżałam w szpitalu bo moj inteligentny lekarz wysłał mnie tam z powodu wymiotów i bólu głowy. W szpitalu na usg też niczego podejrzanego nie stwierdzili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jestem w szoku ze prof D by się tak pomylil! Tez chodziłam do niego w pierwszej c i ze względu na podwyższone nt miałam amniopunkcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, właśnie o doktora D. chodziło. Nie wiem czy się pomylił, mam wrażenie, że chciał żeby do niego przyjść na amniopunkcję po prostu. Sądzę, że taki specjalista jak dr D. wiedział, że to jest w normie, ale my nie jesteśmy specjalistami, nie wiedzieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I właśnie wróciłam z usg. Na szczęście jest wszystko w porządku i poszerzenia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na pewno ponad normę bylo. Powinien ci wykres pokazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No u mnie było 6mm więc było w normie..lekarz niepotrzebnie nastraszył :/ . dzisiaj powiedział że są obie komory takiej samej szerokości i wtedy za pewne nie równo rosły.. Mam nadzieje że u Ciebie Autorko też wszystko będzie w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To cieszę się, że u Ciebie w porządku. Dbajcie o siebie i powodzenia dalej życzę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również życzę Wam powodzenia i trzymam kciuki :) oby maluszek zdrowy się urodził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up, ktoś miał podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas komora po urodzeniu była szersza jedna od drugiej, miała 5 mm, za miesiąc tylko róg tej komory 4 mm, później już nie badałam, bo sensu nie było dziecko ma obecnie 6 lat, jest całkiem normalne chłopcy mogą mieć szersze te komory, albo różniące się jedna od drugiej my same nie wiemy czy mamy równo w głowie hehe może być dziedziczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 8.03.2016 o 20:24, Gość gość napisał:

tu autorka, u mnie 11 mm w 26 tyg, a tu normą jest 10mm. A u Ciebie w 22 tyg jaka jest norma?

Hej, witam, wiem że to stary post ale mam podobną sytuację, muszę zapytać.. Jestem w 20 tygodniu i szerokość komór bocznych mamy 11, 2mm..Jestem załamana, czy w waszym przypadku ta szerokość się zmniejszyła? Czy dziecko urodziło się zdrowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Cześć, w 30 tygodniu synek miał szerokość 9 i 10, czyli jedna na granicy normy. Lekarz zalecił obserwacje i wizytę za 3 tygodnie. Przeplakalam 3 dni. Obecnie jestem po kontroli i okazało się że obydwie maja 8, czyli szerokość zmniejszyła się. Lekarz stwierdził, że to bardzo częste. Najważniejsze jest to, czy reszta badań jest ok. Jeśli tak nie masz czym się martwić. Problem jest gdy występują dysproporcje np między obwodem główki a długością gości udowej-o tym powiedział mi juz drugi lekarz. Jeżeli do tej pory wszystko było ok to przede wszystkim dbaj o siebie i kontroluj. Jeśli bardzo się denerwujesz to sprawdź to jeszcze u drugiego lekarza,inny sprzęt, inne ułożenie dziecka, nawet inny dzień ciąży a wynik może odbiegać od ostatniego. Będzie dobrze:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×