Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oszukany111

Oszukana przez maxielectro.pl, oszuści

Polecane posty

Gość gość
i tak kasy nie odzyskacie, ja kupilem smartfona w 2013 r i sklep okazal sie byc falszywy, sprawa na policji, dane mieli faceta oszusta a sprawe zakonczyli bo malo osob zglosilo oszustwo i oni mieli na male kwoty a ja na 380 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasy nie odzyskalem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alink
Przyłączam się do dyskusji, swój przypadek opisany mam na maxielectro.alink.com.pl - 500 w błoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś nie porównuj takiej kwoty do kwot, które ludzie w tym przypadku wydali, bo te 380 to są "grosze" w tej chwili. Poza tym, sam zobacz jak jest dużo ludzi a jeszcze trochę więcej ludzi tutaj może się nie udzielać. Bądźmy dobrej myśli, a nie z góry zakładamy klęskę i zwycięstwo jakiegoś buraka oszusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj zgłosiłem sprawę na Policję. Mam nadzieję, że za moje ~600 zł spędzi kilkadziesiąt "miodowych miesięcy" w odpowiednim pensjonacie. Wtedy nie będzie mi ich żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wolałbym, żeby takie złodziejaszki mieli ucinane dłonie, co by ich rozpoznawać z łatwością na ulicy.. :) I jeszcze przymus odpracowania społecznie ukradzionych pieniędzy i zawsze w koszulce z napisem "jestem złodziejem". To lepsza kara i bardziej ucząca takich ludzi niż ciepła cela opłacana z naszych podatków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najśmieszniejsze jest to że na koniec otrzymałem wiadomość że niby pół wpłaty tylko zostało i żebym dopłacił resztę ręcznie na nr konta 22 1050 ... , poszukałem i ten nr konta jest na tej stronie tego Króla w Żorach, mnie sie wydaje że on ma z tym coś wspólnego bo potem takie wiadomości z prośbą o wpłatę na jego konto to dziwna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzymaj korespondencję a szczególnie numer konta i zgłoś koniecznie na policję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rayroth
gość dziś Już mówiłem wcześniej, że to wszystko się kupy nie trzyma i że ten cały Król z Żor ma coś wspólnego z tym prawdopodobnie.. Ceneo wymaga do potwierdzenia istnienia sklepu w ewidencji skanu dokumentu potwierdzającego posiadanie NIP i REGON, a raczej zwykłą fakturą po zakupach w sklepie tym nie potwierdzisz. Czyli wniosek jest taki, że to on kantuje, albo ktoś z jego bliskiego otoczenia... A mógłbyś mi podać ten numer konta na mojego maila cllouds@gmail.com ? Będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprawą już zajmuje się p. Marcin Friedrich z UWAGA TVN proszę o kontakt z nim: M.Friedrich@tvn.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola222233
Słuchajcie..oby nie było tak, że oszust działał z zagranicy, bo wtedy sprawa się wyłoży..Dopytałam dziś u znajomego policjanta, czy ta sprawa jest do wykrycia..w Polsce bez problemu znajdą przestępcę, ale zagranicą..gdy wpłaty są kierowane na zagraniczny numer konta..nie ma większych szans. Oby wszystko działo się w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola222233
A jesli to wszystko czytasz złodzieju naszych pieniędzy to ciesz się póki masz ostatnie chwile na wolności.. Już niedługo!! :) Na Twoim miejscu zaczęłabym oddawać ludziom kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po numerze konta zlapią go, i po ip haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
#januszebiznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podajelogin
Sklep wisiał tydzień, ceny były bardzo niskie, oferta była dziwna (bardzo "szarpana", różny asortyment), NIP i REGON kierujące do przedsiębiorcy i miejsca bardzo podejrzanych (sklep meblowy na zadupiu), brak numeru stacjonarnego, witryna internetowa z serwisu robiącego strony na zlecenie i to w czasie okresu próbnego (bezpłatna), brak jakichkolwiek informacji w sieci (reklam, opinii); tylko ceneo tam kierowało i to bez żadnych certyfikatów i to Wam wystarczyło, by wysłać hajs? Współczuję, niech go dorwą, ale trochę nierozważne zakupy zrobiliście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Numer konta bankowego Pana Króla widniał na jego stronie internetowej tak ze był ogolnodostepny. Zreszta jesli on miał by oszukiwać to czy zrobiłby to na swoje firmowe konto?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 23
Po pierwsze ludzie każdy głupi by mógł pobrać nr konta z tej firmy krol-meble.pl zajmującej się meblami bo ten nr konta jest ogólno dostępny na stronie internetowej więc nie trzeba geniusza do tego... więc co tym oszustom później szkodziło zrobić ze strony kopiuj i wklej.....Po drugie dnia 19.02. zgłosiłem to na Policję, a 18.02 dzwoniłem dwukrotnie do Home.pl i zgłosił im iż ktoś na stronie maxielectro.pl umieścił dane jego firmy by zablokowali tą stronę nie jego wina że i ścigania tak działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo jak jego dokumenty z ewidencji potwierdzające posiadanie przez niego NIP i REGONu są ogólnodostępne... jasnee... Co dla tego złodzieja by dało by dla obcej osoby przesyłał ktoś kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
logika by rzucić światło na tego pod kogo się podszywa.. bo po blokowane miał już przez tplay przelewy.. prowadzę 6 lat firmę i sam sobie bym na szkodę nie działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty nie, ale czy on myśli podobnie do Ciebie..? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myśli mysli bo ją jestem Przemysław Kròl i jak czytam nie które wpisy to po prostu brak słòw..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu nie było mowy o żadnym Przemku Królu, tylko o tym złodzieju, panie podszywaczu.. ; - )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba, że to jedna i ta sama osoba, wtedy spoko - była o nim także mowa... ; - )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdążyłam zauważyć ze jedna osoba konsekwentnie próbuje rzucić podejrzenia na Pana Króla .... Moze to wlasnie ten ktoś komu na rękę by inni zaczęli myślec jak on....?! Pan Król nie ma z tym oszustwem nic wspólnego oprócz tego ze rownież jest poszkodowany ( reputacja jego firmy ) gdy dowiedział sie ze oszust wysyła proformy z jego numerem konta ( dostępnym na stronie ) szybko zablokował dane konto aby nikt nie przelał tam żadnych pieniędzy, jedna osoba jednak zdążyła ale te pieniądze zostały szybko przelane spowrotem... Logiczne ze jesli firma pośrednicząca w przelewach zablokowała go wcześniej z tym fałszywym kontem a policja sie z nim skontaktowała mailowo to chciał rzucić cień podejrzeń na P. Krola ... Cyber przestępstwa niestety teraz sa najpopularniejsze i najtrudniej jest złapać takich gagatkow a biorąc pod uwagę czas trwania wszelkich procedur to juz owi oszuści dawno zdążą zamknąć "interes" i zniknąć wraz z wyłudzonymi pieniędzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Och, stałem się teraz oszustem i wyłudziłem kasę, nawet o tym nie wiedziałem, sprawdzę swoje konto ile pieniędzy mi przesłaliście.. : - D A tak poważnie to nie oskarżałem tego całego Króla, po prostu do tej pory, mimo że wysunąłem swoje tezy, że to wszystko się kupy nie trzyma, nikt mi ani nie potwierdził ani nie zaprzeczył tego co pisałem wcześniej - a mianowicie w jaki sposób ten cały "gagatek" posiadł papiery z ewidencji potwierdzające posiadanie przez Króla numeru NIP i REGON, bo chyba nie robił u niego zakupów i faktury dla ceneo nie wysłał, bo raczej oni by się skumali, że coś jest nie tak.. Poza tym tak samo ja mogę nie mieć pewności że Król jest w to zamieszany, tak samo jak Ty/Wy nie możecie mieć pewności że nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem z Zor i omalo też nie zakupiłem sprzętu za 1200 zł tylko wydawał mi się podejrzanie tani, nawet odpisali na maila ze to nie błąd tylko faktyczna cena. Mało tego, znam Przemka i powiem Wam, że wcale bym się nie zdziwił jak by to jego koledzy stali za całą sprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszukany111
Po co domniemywać i robić niczym nie poparte śledztwo wysuwając hipotezy, które i tak nic nie wnoszą?! Sprawą JUŻ zajmuje się policja i prokuratura, oraz organy do spraw ścigania przestępstw internetowych. Nie bawcie się w detektywów tylko czekajcie cierpliwie na efekty. Tyle możecie zrobić i nie ma innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Tajne
Moim zdaniem ceneo ma współudział w tym przestępstwie gdyż nie sprawdzili tego sklepu a to własnie przez ceneo wszyscy trafili na stronę maxielectro.pl. Gdyby nie reklama i przekonanie ,że ceneo przedstawia jedynie oferty sprawdzonych sprzedawców to sklep oszusta nie trafił by raczej nikt ponieważ nawet Google po wpisaniu nazwy witryny nie odnajdowało strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś dostał inną odpowiedź od ceneo na maila niż ta "Szanowni Państwo, sklep niestety przestał odpowiadać na naszą korespondencję. Pragnę poinformować, iż przedmiotową sprawą zainteresował się wydział do zwalczania przestępczości komputerowej w KWP Katowice. Czy Państwa życzeniem jest abym przekazał Państwa dane w celu ustalenia faktów dokonanych naruszeń?" ? Bo niestety, nie ważne co napiszę do nich w sprawie maxielectro to dostaję tylko takie kopiuj wklej, jakbym z robotem rozmawiał. A ta skopiowana wiadomość ani trochę mi nie odpowiada na moje pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×