Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zabezpieczenie alimentow

Polecane posty

Gość gość

Witam ,jestem w trakcie rozwodu, mąż na dorosłego syna przeznaczył 600 zł alimentów, syn ma 18 lat ,uczy się ,oprócz niego mamy jeszcze dwoje dzieci młodszych . Mąż pracuje w Niemczech ,ja z dziećmi wynajmujemy mieszkanie ,te 600 zł to nawet za mało na opłaty a gdzie utrzymanie syna,ja pracuje na zlecenie ,zarabiam ok 1000 zł ,do tego tylko ja zajmuje się trójka dzieci ,mąż kilka godz co dwa miesiące ,24 lutego syn złożył o alimenty na siebie i zabezpieczenie ,może ktoś wie ile czasu czeka się na udzielenie zabezpieczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
Syn jest dorosły , powinien utrzymywać się sam. . Ty jesteś matka i zarabiasz 1000 zł i uważasz ,że 600 to chyba za mało. Skoro uważasz ,że za mało to ile Ty chcesz dołożyć? Chyba nie zajmujesz się nim 24 godzin na dobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko chyba ma prawo zdobyć wykształcenie,ja 18 lat zajmuje się sama dziećmi ,mam jeszcze córkę 5 lat ,ogólnie troje dzieci ,z mężem ,on nie zajmuje się dziećmi ,a zarabia 12 tys ,utrzymanie syna to ok 2000 ,to może ojciec niech wcale nie płaci na utrzymanie dzieci ,niech się nie zajmuje nimi ,matka ma paść na ryj i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama zarabia 1000, a na syna wydaje 2000 - przy takim gospodarowaniu nie jest dziwne że przez 20 lat nie dorobiła się nawet byle mieszkanka. Ale ręce w cudzą kieszeń to by pchała po same łokcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
Skoro syn ma prawo głosu i pić wódkę to i ma obowiązek sam się utrzymywać. W Ameryce , alimenty są do 18 roku życia. I ten kraj jest bogaty. Tam rzadko która baba siedzi w domu. Każda szuka i znajduje pracę. Nie tłumaczy się ,że """ zajmuje się domem """ Co to znaczy ? Te leniwe i pasożytnicze babska trzeba pogonić do roboty a jak nie ma etatu to niech zbierają , puszki , butelki , szmaty , itd. Albo rodzą dzieci po wieku i rodzą się dzieci chore. Później żądają wsparcia.Czysty egoizm albo czysta głupota. A brak logiki u tej kobiety to inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty stary zniecierpliwiony,odwal sie od uczących dzieci.Kuzwa,nie masz co robić tylko latami jatrzyć na rozwodnikach?! Rzuć ty robote albo raczej rentę,bo masz chyba nierówno pod czaszką i żyj za grosz,utrzymuj się sam a nie z tej drugiej żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tatuś zarabia 12 tys ,matki mają paść na ryj a tatuś nic nie musi ,czy dzieci nie mają prawa się uczyć ,po gimnazjum nie znajdzie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
A czemu Ty nie zarabiasz 12 tys. złotych . Z lenistwa czy braku kompetencji ? A może są inne powody , jakie? Tylko nie pisz , że jest brak przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZAMKNIJ SIE ZZZZNIECIERPLIWONY!! Glupi jestes zyjąc tyle lat nie wiesz,ze kobiety nawet na tych samych stanowiskach za te sama prace dostają nizsze wynagrodzenie?! Ciolku:jeden utrzymuje dom,bo tak się umawiają,drugi pracuje. W czym masz trudność,żeby to pojąć?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomagać lubie
Autorko Na wyrok zabezpieczenia alimentacyjnego czeka sie ok 30 dni (często krócej 21 dni)Jesli sad sie przychyli do wniosku a pamiętaj ze nie musi wyda wyrok na sprawie zaocznej (czyli sprawa niejawna bez waszego udziału)O wyroku zostaniesz poinformowana listownie Wyrok nabiera mocy prawnej po 14 dniach Jesli nie zgadzasz sie z wyrokiem można sie przez ten okres odwołać W wyroku będzie napisane do kiedy alimenty (zabezpieczenie) ma być wyplacane Jesli pozwany nie wywiąże sie z danego terminu to można podać sprawę do komornika Procedura ściągania pieniędzy z dluznika alimentacyjnego trwa 2 mies kalendarzowe Jesli po tym czasie nie uda sie ściągnąć zaległości to komornik wystawi zaświadczenie o nie sciagalnosci alimentacyjnej Z takim zaświadczeniem trzeba sie udać do MOPS po wyplate z funduszu Mam nadzieje ze pomoglam Czy masz jakies pytania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ,dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×