Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

4latek u psychologa

Polecane posty

Gość gość

Zostałam skierowana z synem do poradni psycholog- pedagog. Pani w przedszkolu zauważyła u syna dziwne zachowania. Chciałam się zapytać jak takiemu dziecku wyjaśnić cel wizyty w takiej poradni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie zachowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieważne jakie. Chodzi mi o to jak dziecko przygotować do tej wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria18c
po prostu powiedzieć ze pojedziecie do pani która będzie się pytac o wszystko i o to co zauważyla pani nauczycielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pogadaj o tym z psychologiem, jeśli to dobra poradnia to pierwsza wizyta, wywiad, będzie bez dziecka. Fajnie mieć też z przedszkola wskazania z przedszkola, opis problemów które zauważyły nauczycielki. Potem, po wizytach z dzieckiem, jeśli psycholog będzie chciała zamienić słowo, też fajnie jakby ktoś inny mógł wyjść z dzieckiem żeby nie słuchało rozmów. Ja swojemu mówiłam po prostu że idziemy do jednej pani, że opowiadałam jej jakiego mam synka i chciała go poznać, że ona bardzo lubi dzieci i będzie się mógł z nią pobawić i porozmawiać. Psycholog sama mówiła że nie ma potrzeby w jakikolwiek sposób zwracać dziecku uwagi na to że te wizyty są u psychologa, mają prowadzić do jakiejś diagnozy czy terapii (dziecko może to już kojarzyć z lekarzem) ani że mają jakiś związek z jego problemami. U mojego to podziałało dwa razy, potem już doskonale wiedział gdzie idzie i po co i potrafił demonstracyjnie się "stawiać" jak nie miał ochoty współpracować. Ale wtedy też tłumaczyłam że pani może mu pomóc w jego problemach. Pierwszą wizytę miał jako trzylatek, ale jednorazowa ocena (tzn. kilka spotkań i koniec), po ponad roku znowu i już na dłużej. Trzymam kciuki i życzę dużo siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to jest ważne jakie to zachowania, agresja, wycofanie, autoagresja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz ze pójdziecie do takiej pani, z która trochę porozmawia i się u niej pobawi i tyle. Byłam z moim 4 latkiem i to naprawdę nic strasznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marines555
Jeżeli chodzi o terapię dla dzieci to możesz też przed terapią skonsultować się z psychologiem on-line, np. przez Skype. Taka opcja jest dostępna np. tutaj: http://annarekel.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mama dziecka tez niech idzie do poradni zdrowia psychicznego bo zachowanie matki, ojca ma wplyw na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszytskim nie możesz dziecka straszyć taką wizytą. Powinnaś mu wytłumaczyć, że to tylko taka rozmowa, że nic się złego nie dzieje, że pani chce tylko porozmawiać. Ja pamiętam pierwszą wizytę w http://poradnia.sapientia.pl/ i jak tłumaczyłam synkowi, że musimy się tam przejść. Na szczeście mały potraktował to na luzie i wszystko przebiegło sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz

Jak najbardziej warto chodzić, ja z córeczka chodziłem od 2 roku życia i teraz mi za to dziekuję Tutaj macie podstawowe info co i jak

antonibraniewo.pl/wizyta-u-psychologa-dzieciecego-pomaga-mlodym-ludziom/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×