Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wakacyjny biznes w UK

Polecane posty

Gość gość

Witam wszystkich ;) Od jakiegoś czasu myślałem nad wyjazdem do UK(lipiec-wrzesień) do zwykłej pracy. Ostatnio wpadło mi do głowy kilka różnych pomysłów na własny biznes. Ponieważ myślę że trzeba by założyć firme żeby móc robić to legalnie. Teraz od początku. Chyba każdy z was słyszał o aparacie analogowym POLAROID. Ostatnio jak wiecie moda na te aparaty wraca. Koszt aparatu to około 300zł za model z lat 80 oraz około 700/800 za nową cyfrówkę. Oczywiście trzeba by posiadać te dwa aparaty. Koszt zrobienie jednego zdjęcia to około 3/4zł. Zastanawiam się nad tym czy taka forma zdjęć spodobałaby się turystom w UK np Londyn, gdzie jest największe skupisko turystów. Trzeba by mieć na sobie koszulkę z jakimś chwytliwym hasłem, uśmiech na twarzy oraz wiele odwagi, ponieważ do przyszłych klientów trzeba by podchodzić i zaczynać rozmowę, dla niezdecydowanych np par można proponować jakiś mały upominek po zrobieniu zdjęcia. Jeżeli o to chodzi to importowałem kiedyś jakieś pierdoły z chin( biżuterię itp) więc jakieś tanie drobiazgi bym znalazł. Koszt jednego zdjęcia mógłby oscylować w kwocie 4/5F jeżeli na zdjęciu byłoby więcej osób, można by robić fotę cyfrówką i wywołać kilka zdjęć za jednym razem. Wtedy koszt byłby niewiele większy ale każdy dostałby zdjęcia np. 4 zdjęcia 10F ew 12F. Grupą docelową oczywiście pary oraz turyści z Azji, jak i w sumie wszyscy turyści. Wiem że wielu z was odpisze że wszyscy mają aparaty, telefony komórkowe, aczkolwiek myślę że przy dobrym podejściu można zrobić 3/4 fotki na godzinę( minimalne założenie) Czyli około 15-20F, łatwo policzyć ile wyjdzie dniówka. Zdjęcia można wykonywać także nocą( aparatem cyfrowym), przed różnymi meczami w Londynie( kibicom) Wiem że niektóre zdjęcia nie wyjdą i liczę się z tym że trzeba będzie zrobić 2, oraz że nie każdy zdjęcie później przyjmie. Chciałbym spróbować swoich sił w PL np czerwiec w KRK albo nad morzem, aczkolwiek boję się że dostanę mandat od naszych stróżów prawa, ponieważ wiadomo w jakim kraju żyjemy. Co sądzicie o takim pomyśle ? Najważniejsze czy uważacie że będą osoby chętne na takie fotki? Oraz proszę was o swoje uwagi i spostrzeżenia. P.S Dodam że myślę także nad dodatkowym zarobkiem np Foto-budka, zawsze kilka £ mogłoby wpaść z wynajmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×