Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wolwolwol

problem z cuchnącymi butami help

Polecane posty

Gość wolwolwol

Nigdy nie miałam problemu z potliwymi stopami, przykrym zapachem ani niczym podobnym. Do czasu aż kupiłam markowe adidasy :/ Nie uprawiam w nich żadnych ekstremalnych sportów, służą mi jedynie do chodzenia do pracy (potem przebieram na inne) lub do spacerów trwających 30-60min. Mimo to cuchną jak szlamem :/ Czy przyczyną mogą być materiały, z których jest wykonany but? Po wielogodzinnych marszach w górach buty trekkingowe nie miały żadnego zapachu, a te adidasy po prostu zabijają zapachem :/ Mam wyrzucić buty, które mam od 2 miesięcy a kosztowały niemało? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli to smród potu to być może materiały, z których wykonano buty powodują pocenie stóp. Teraz jak już buty są przepocone i cuchną nie pozostaje nic innego jak je wyprać, spryskać przed użyciem sprayem antybakteryjnym i jeszcze ewentualnie jakimś dezodorantem do butów przed i po użyciu. Kilka razy zdarzyło mi się mieć buty, nawet drogie skórzane, w których noga dosłownie "płynęła" i jedynym ratunkiem było częste mycie/dezynfekcja buta. Adidasy najlepiej sprawdzają się "siatkowe", ewentualnie skórzane. Wszelkie gąbki itp. w środku niestety mogą przegrzewać stopę a do mycia też łatwe nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojwojwoj
To nie zapach potu. Adidasy są z siateczki, czuję jak powietrze przez nie przelatuje, praktycznie nie zdarzyło się, bym wyjęła z nich stopę z wilgotną skarpetką. Dlatego mnie to dziwi. Zapach jest dosłownie jak po powodzi - taki szlamowato-kwaśny, coś okropnego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buty powinny oddychac i nie zawierać sztucznych tworzyw. Ja kupuję tylko skórzane. Podobnie skarpety, 100% naturalne. Musisz wiedziec że sie pocilem tak bardzo, że noga slizgała mi się w butach. Electro Antiperspirant mi zatrzymał pocenie, Noga wyschła, zginał grzyb i zapach. polecam electroantiperspirant.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×