Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aneta1988

2 latek caly czas pije az do posikania

Polecane posty

Gość Aneta1988

Dziewczyny problem nie dotyczy mnie ale bliskiej kolezanki, ale ona nic z tym nie robi, a wydaje mi sie ze to nie jest normalne. Do sedna. Chlopczyk ma 2 latka ale juz od ponad roczku non stop by pil, nie ma umiaru, jak widzi na stole butelke musi ja oproznic chocby zaraz sie mial posikac, czesto przesikuje pieluszke bo nie strzymuje ona takiej ilosci moczu. Nic sie nie zmienia, mysleli ze wyrosnie a on dalej to robi. Najgorsze jest to ze pije wody bo rodzice i dziadkowie nauczyli soczkow i kolorowych gazowanych napoi. Martwie sie o chlopczyka, nawet sugerowalam zeby poszli do lekarza ale nie trafia do nich. Stad pytanie czy ktos sie spotkal z takim problemem? Moze to objaw jakieks choroby? Czy to moze normalne i faktycznie maly wyrosnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta1988
Wkradl sir blad, mialo byx ze nie pije wodyvtylko soczki. Takie w mqlych kartonikach albo duze oranzady. Jesli ktos cos wie co moze byc przyczyna to prosze o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mnie sie skojarzylo z cukrzyca- taki jest jeden z objawow- ale oczywisxie to nie diagnoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta1988
Tez o tym pomyslalam stad uwaga do mamy chlopca zeby moze skonsultowac z lekarzem. Kolezanka w ciazy z nim miala cukrzyce ciazowa ale nie stosowala sie do diety bo mowila ze nie moze sie najesc jedzac wg tej rozpiski ale to chyba nie mialoby wplywu na obecna systuacje. Zreszta nie wiem, nie jestem lekarzem. Maly wydaje sie zdrowy tylko niepokojace (ale tylko dla mnie) jest to ciagle picie. Jestem u nich bardzo czesto wiec widze jak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi tez jakos pierwsze na myśl cukrzyca przyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie, ze to, ze nie stosowała sie do diety cukrzycowej moglo miec wplyw. Mi tez przyszla na mysl cukrzyca. Jesli kolezanka zbagatelizuje to w przyszlosci moga byc przykre konsekwencje dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta1988
Kurcze to bede ja usilnie namawiac do wizyty u lekarza. Szkoda malego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadgtj
moj tak mial,ale zdrowe rzeczy pil-badalismy cukier i wyszlo ok. Taki urok jego byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może tak lubi słodkie, że jak się "dorwie" to pije jak smok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo słodki napój nie zaspokaja pragnienia, a sztuczne soczki i napoje jeszcze je wzmagają taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale trzeba zbadac cukier w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta1988
No wlasnie wody nikt mu nie daje, jak byl maly to byl przepajany bo na mm od poczatku ale pozniej soczki i kolorowe syfki wiec teraz to juz mu woda nie smakuje. No niestety tak nauczyli rodzice, a dziadkowie chcac byc dobrzy tez nosili co chwile mase soczkow. Mam nadzieje ze tak wyjdzie ze to taka jego uroda i minie ale poki co bede argumentowac mozliwoscia cukrzycy to moze pojda i chociaz u rodzinnego lekarza zapytaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój chrześniak tez tak wszystko spijał a nocą pił 1,5l płynów! A to kompoty (całe szczęście z dobrej jakości owocow bo swojskich i domowej roboty) niestety słodkawe... A to kubusie (domowo robione tez z dobrych warzyw i dosładzane ale nie cukrem a czyms tam...) A to jakies "wody" smakowe A teraz juz sama wode. Ma 5 lat i juz tyle nie pije. Byli u lekarza były badania w kierunku cukrzycy jednak nie wykazały nic i jest zdrów jak ryba ;) wyrósł z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko powinno obowiązkowo zostać zbadane przez lekarza. Tez pierwsze co to o cukrzycy pomyślałam. Ale pewnie to może być sporo różnych przyczyn. Szczerze to już jest zaniedbanie i jak dla mnie ta rodzinka powinna mieć jakiegoś asystenta skoro są zbyt głupi by reagować na to, że dziecko moze być chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta1988
15:17 no moze nie to ze glupi co nie zdaja sobie sprawy z tego. To mlodzi ludzie ale troche nie na czasie. Fotelik-nosidelko tez wozili przodem do kierunku jazdy, jak to zobaczylam to od razu wytlumaczylam ze tak nie powinno sie wozic i stosowali sie ale niestety nie zawsze. Dzieci maja zadbane tylko ten nieszczesny mlodszy tyle pije. Chłopiec jest moim chrzesniakiem i stad sie nim przejmuje. To nie tak ze maja go gdzies, raczej uwazaja ze maly tak ma i juz a mnie to niepokoi tym bardziej ze jego mama miala ta cukrzyce... Napewno bede z nimi rozmawiac znowu na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje w szpitalu i pamiętam pacjenta który chorował na moczówke prostą.. choroba ta również objawia sie ogromnym pragnieniem, jedynak wątpię by dziecko chorowało na tę chorobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech małemu zrobia badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn tez tak mial...w nocy szczegolnie.Pieluchy na noc przesikane.Pil i nie znal umiaru.Dzis ma 5 lat juz tyle nie pije.wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pije jak stary to i leje jak stary. A co to dla takiego stargo konia pieluszkę przesikć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×