Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

18 miesięczne dziecko nie chce się.dzielic zabawkami

Polecane posty

Gość gość

Dostaje histerii jak jakieś dziecko dotknie jego zabawkę, nie potrafi się bawić z innymi dziećmi. Nie chodzi do żłobka, siedzi z babcia ale jest dużo dzieci w podobnym wieku na osiedlu i często ma z nimi kontakt i z tego co zauważyłam inne dzieci tak nie mają. Myślicie że z tego wyrośnie? Nie bardzo wiem jak postępować w takich sytuacjach, tłumacze mu żeby się dzielił, ale narazie chyba nie bardzo to do niego dociera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taki etap nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taki wiek. Z tego co sie orientuje dopiero 3 latki potrafia sie bawic w grupie/dzielic sie zabawkami. Moja mala 2,5 i juz roznie z tym dzieleniem.Wczesniej tez nie pozwolila bawic sie swoimi zabawkami. Natomiast na placu zabaw byla wycofana. Dzieci zabierali jej zabawki,nie odezwala sie slowem ale widzialam po jej minie,ze bardzo jej sie to nie podoba. Musialam czasem reagowac i dzielic miedzy swoje dziecko,a np kolezanki zeby nie bylo placzow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 5 lat i jest taka chciwa o wszystko ze szok. Wszystko jest jej itp. Mamy też 2 letnia córcie która totalne przeciwieństwo do siostry. Oby jej przeszło jak pójdzie do szkoły. ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aby dziecko nauczyło się dzielić, musi najpierw przejść przez etap własności. Nie może być zmuszane, bo to przedłuża ten stan. Musi poczuć się pewnie. Ty też byś nie chciała, aby ktoś na siłę zabrał coś Twojego i kazał pożyczyć jakiejś obcej babie, bo trzeba się dzielić :) Dziecko musi dojść do tego, że to jest jego decyzja, obserwować, uczyć się poprzez obserwację. Czasem widuję babcie i mamy zmuszające dzieci do dzielenia się, kończy się to łzami, w niczym nie pomaga. Do wszystkiego trzeba dojrzeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj dziecku przykład, bo ono obserwuje działania i reakcje rodziców. Zaproś koleżanki i powiedz, że Twoja szafa jest otwarta i niech każda pożyczy sobie po kilka fatałaszków. Sąsiadowi daj kluczyki od samochodu i niech sobie pojeździ. Zaproś osiedlowych żulików na degustację najlepszych trunków, jakie masz w barku. Sama się dziel swoimi rzeczami. Potem wymagaj od dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×