Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

spowiedź przedślubna

Polecane posty

Gość gość

jak z waszego doświadczenia wygląda spowiedź przedślubna? Czy trzeba iść do tego księdza który udziela ślubu? Czy ta spowiedź odbywa się wraz z narzeczonym, czy każdy indywidualnie? Jak przebiega? Czy ktoś miał taka sytuację, że przed seks przed ślubem nie uzyskał rozgrzeszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba iść do tego księdza, który udziela ślubu. Ja byłam w innej parafii. Mieliśmy dwie spowiedzi przed ślubem - na pierwszej byliśmy osobno, bo jeszcze wtedy nie mieszkaliśmy razem i każdy poszedł wtedy, kiedy mu było wygodniej. Do drugiej poszliśmy razem, bo jechaliśmy już wtedy z jednego mieszkania. Nawet jak pojedziesz z przyszłym mężem to i tak spowiadacie się tak jak zawsze, osobno. Wygląda to jak każda inna spowiedź, tylko na początku mówisz, że jest przedślubna, no i ja musiałam na koniec dać kartkę do podpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję za odp. A czy ta pierwsza i druga spowiedź musi być u tego samego księdza czy może być u innego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My byliśmy na I spowiedzi przedślubnej w parafi prowadzonej przez ojców Franciszkanów. Podobno najbardziej "lajtowej" w naszym mieście. Nawet największy antychryst jakiego znam dostał rozgrzeszenie, jak chciał być świadkiem. Mój narzeczony niestety nie dostał rozgrzeszenia, bo wyznał, że mieszkamy razem. Nawet nie chodziło o kwestę seksu tylko o mieszkanie. Powiedział, że ma postanowienie poprawy i, że się dziś wyprowadzi do Ślubu. Niestety to nie wystarczyło. Zapytał "co teraz skoro Ślub za 3 tygodnie?", dostał w odpowiedzi, że ma udać się do Biskupa lub do księdza, który udziela mu Ślubu i się dopytać. Ja stałam w kolejce, to mnie zawrócił i wyciągną z kościoła. Poszliśmy na 2 dzień w to samo miejsce (jedyne, w którym byłą spowiedź w tym tygodniu) i w duchu modliliśmy się o innego księdza. Udało się i w ramach pokuty dostaliśmy 5 zdrowasiek. Jak widać co ksiądz to inne podejście. Na II spowiedzi byliśmy już w parafi, gdzie miał być Ślub w piątek przed Ślubem. Jak powiedzieliśmy, że spowiadaliśmy się 3 tygodnie temu, to padło pytanie dlaczego taki krótki odstęp czasu. Zdziwiłam się, bo tak nam kazał ksiądz, który wypełniał protokół przedślubny. Na taką odwiedź usłyszałam cytuje: "Głupi ksiądz". Ręce mi opadły. Jak widać nie trzeba się sugerować opinią innych, bo nie wiadomo na jakiego spowiednika trafisz. Jeden nie da Ci rozgrzeszenia za grzechy, za które u drugiego masz za pokutę 5 zdrowasiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiara niby ta sama, a zasady wszędzie inne :) Mamy ślub w Wielkanoc i czy jak np pójdziemy do pierwszej spowiedzi przedślubnej w Boże Narodzenie a drugą spowiedź ogarniemy w wielkim tygodniu to będzie ok? Wtedy w parafiach organizowane są dni gdzie jest dużo spowiedników i zawsze można trafić na dobrą duszyczkę :) Czy to za długi odstęp czasu? ( 16.04.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierdzielę...po co ta szopka ze spowiedzią? Bo marzy Ci się biała sukienka? Z Twojej wypowiedzi wynika, że raczej nie praktykujesz, więc po c***j ślub kościelny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu gość z 13:26 Nie wiem jaki odstęp czasu jest odpowiedni, więc nie pomogę. U nas przyjęte jest, ze II spowiedź przedślubna jest dzień przed Ślubem. Wtedy organizowana jest (we wszystkich) parafiach spowiedź dla młodych, świadków, rodziców i najbliższych osób o godz. 18. Tak, żeby do soboty nie nagrzeszyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:38 Jestem wierząca i praktykująca. Jestem co niedzielę w kościele. A zadaje te pytania ponieważ bardzo zależy mi na odpowiednim przygotowaniu do ślubu w tej sprawie. Łatwo jest kogoś ocenić na podstawie kilku wpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×