Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Po ilu latach kobieta może domagać się alimentów ?

Polecane posty

Gość gość

Muszę to wszystko wiedzieć od strony prawnej. Mam pewien kłopot, dowiedziałem się całkiem niedawno, że jestem ojcem pewnej 13-letniej dziewczyny, nic o tym nie wiedziałem, a teraz bardzo się boję, że żona mnie zostawi, a też mam dzieci z nią, boję się tego, ze będę musiał coś na tę dziewczynę płacić i jeszcze jakby doszły zaległe z odsetkami. To nie daje mi spokoju. Niby ta kobieta nic nie mówiła, że chce pieniędzy, no, ale jak tak, to po co mi gadała, że mam z nią dziecko po takim czasie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to predzej czy pozniej bedzie domagala się alimentow. A po ilu? Nie ma zadnej granicy. Moja znajoma wystapila o alimenty na corkę gdy corka miala 15 lat, ojciec dziecka od poczatku wiedział o ciazy ale wię wyparł i zerwał kontakt,ona uniosla się dumą i tez nie kontaktowala się ani nie domagala alimentow,jednak sytuacja jej się pogorszyla i rodizna namowila ją zeby jednak wystapila a ojciec dziecka i tak ie bedzie im zaklocał spokoju po tylu latach,zwlaszcza ze mial juz swoją rodzinę.No i dziewczyna wystapila, miala 1 swiadka,on sam nie pojawi się i dostala na poczatek 700 zł a to było uuu jakies 10 lat temu. Tak wiec prawnie jest tak ze alimenty sie nalezą i nie ma zadnej granicy ani limitu czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze jak obie się uprą to córka bedzie studiowac na studiach dziennych i wtedy alimenty placi się do 14. rż. A jesli ma jakis stopień niepełnosprawnosci to przez całe życie.Odsetek nie bedziesz musiał placic,tylko od daty zasądzenia czyli wyroku.Zona dlaczego mialaby od ciebie odejsc skoro ty sam nie wiedziales ze masz dziecko czyli masz czyste sumienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, ja nic o tym nie wiedziałem. Może też nie o to jej chodziło, ale boję się, że jak nie o to, to o co ? Jak mi się życie ułożyło, to ona musiała mi je zepsuć. Mam nadzieję, że nie będę musiał w razie czego płacić za wstecz plus odsetki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiecie trudno coś wytłumaczyć, zwłaszcza w takiej kwestii. Ja na papierze nie mam z tą dzewczyną nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niepełnosprawna to ona nie jest, to normalna nastolatka. Pokazywała mi nawet jej zdjęcia. Nic o alimentach nie wspominała, ale po co to zrobiła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 24. r. ż. poprawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie bedziesz musial placic odsetki wstecz. po co to zrobila kto to moze wiedziec? moze corak dopytywala się o ojca? powodów moze byc ze sto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedziała tylko tyle, że nie będzie o żadne alimenty wnosić, że ma całkiem dużo pieniędzy, a powiedziała tylko po to, że jej dziecko chce mnie tak bardzo poznać. Strasznie dziwna sytuacja dla mnie, zwłaszcza, że nie wiem jak na to dziewczyna zareaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×