Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

ile wydać na pierwsza terenówkę?

Polecane posty

Gość gość

hej, wreszcie udało mi ie uzbierac odpowiedni kapitał na samochód. Moje pytanie do Was brzmi - ile wydać na pierwszą terenówkę? Chciałbym jeździć po górach i pobawić się w offroad turystyczny. Wiadomo, że im więcej for tym wiecej opinii jednak licze, że uda mi się zebrać kilka ciekawych propozycji. Weźcie pod uwage, że samochód bedzie modyfikowany. Dzięki za wszystkie ciekawe propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Namysłów to miasto powiatowe w województwie opolskim w powiecie namysłowskim ma 16 tysięcy mieszkańców i tablice rejestracyjne ona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie prościej byłoby kupic SUVa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otóż nie, tyle to już akurat się dowiedziałem i z SUVAmi jest wiecej problemów niż korzyści, to tak na prawdę samochody do jazdy po asfalcie, nie sa przygotowane do jazdy w ciezkim błocie i nie maja takich komponentów, które wytrzymałyby duze obciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy. Na przykład w ofercie salonu http://prestig-e.pl/ znajdziesz samochody, które są naprawdę w dobrych cenach, mają załatwione wszystkie formalności, opłaconą akcyzę, są bezwypadkowe i w bardzo dobrym stanie technicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, czy ktoś w regionie Krakowa ma może polecić jakaś grupę offroadową. Jeśli jest taka możliwość to potrzebowałbym też warsztat namierzyć, gdzie mojego cheerokee będę mógł naprawiać. Ostatnio po wyjeździe w teren strasznie mi klekoczą amortyzatory a nie powinno się do dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co w pobliżu Krakowa jest kilka warsztatów ale takich typowo offroadowych to jest jak na zbawienie. Ja znam tylko Spartan AST ale to dlatego ze byłem z nimi na wyjeździe w tatry. Działają jako grupa ale tez prowadza swój warsztat. Popytaj czego potrzebujesz. http://spartanast.pl/usluga-1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej czy ktoś mi może powiedzieć czy na start z offroadem warto inwestować w trapy i elektryczna wyciągarkę? Ile Wy wydaliście na pierwszą terenówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zalezy jaki offroad cie interesuje, jesli chodzi o zwykłaa turystyczną jazde, to trapy na dzien dobry bym odpuscił, dopiero jak poczujesz sie swobodnie to warto zainwestowac w takie cudo, na poczatek duzo wagi dodaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyciągarka jak dla mnie to dobra inwestycja, na początek jeśli jeździsz z kimś to warto byłoby pomyśleć o lince kinetycznej ale wyciągarka to na pewno dobra opcja prędzej czy później każdy powinien się zaopatrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja raczej stawiałbym na jakiegoś mocarza z napędem 4MATIC Na http://www.mercedes4matic.pl/samochody jest cała kolekcja, która robi wrażenie od samego patrzenia, a co dopiero jazda w off-roadzie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na poczatku wiadomo że wyciągarki od razu sie nie kupi, jak jeździłem w Krk ze spartan ast to oni mieli na szczęście mnóstwo sprzętu, ale teraz to juz mam swoją ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e1l
a gdzie kupiłeś wyciągarke? u nich czy jakoś osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to się zgodzę, że SUV'y się nie nadają, nie ma to jak prawdziwa terenówka, ilość pieniędzy potrzebnych na terenówkę, jest różna w zależności w jakim stanie chcesz go kupić i ile jeszcze potem włożyć w przeróbki, orientacyjnie 20k powinno starzczyć, ale wszystko zależy od egzemplarza http://www.biurovivailcanto.pl/off-road-w-polsce-co-to-jest/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie wiesz co i gdzie to wyciągarki [nowe i używki] masz na allecośtam razem ze specjalistycznym montażem i gwarancją !!! 🖐️ ps. uważajcie na samochody powypadkowe które często są sprzedawane jako okazyjne bezwypadkowe a są po całkowitym zniszczeniu szczególnie w Krakowie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BundyDNA
generalnie na używane samochody trzeba uważać, ale na ternowe szczególnie. dlatego ja sie za to sam nie zabieram, tylko biorę ze sobą fachowca. na 100% doradzi lepiej niż sam bym ogarnął temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejni debile będą zatruwać i niszczyć środowisko. Mało wam zatłoczonych zatrutych miast to jeszcze pchacie te dymiące złomy do lasu. Ludzie to jednak głupie chuje bez wyobraźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie powiedziane że tak jest. włąśnie dlatego ważne żeby jeździć z legalnymi, oficjalnymi grupami terenowymi. One jeżdzą po konkrentych, dopuszczonych do takiego ruchu terenach i trasach, a nie gdzie popadnie do każdego lasu. jak jeździć to z głową i legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toster45
ja zrobiłem podobnie jak Ty - zadzwoniłem do spartan ast i umówiłem się z jednym mechanikiem na testowanie samochodu który miałem kupić od jednego gościa, mechanikowi zapłaciłem 1/4 tego, co udało się wynegocjować z sprzedawcą. on zarobił a ja zaoszczędziłem i wszyscy szczęsliwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vutrus
nie każdy offroadowiec to debil z plaży który wjeżdza tam swoim dżipem i później jest wyciągany przez traktor. nie każdy też jest tytanem intelektu ale nie daje ci to podstaw żeby obrażać wszystkich i wrzucać do jednego worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loatmen
a co myślicie o tworzeniu torów offroadowych pod wynajem? tak konkretnie tylko do jednego celu. wtedy miłośnicy offroadu mogliby pojeździć w dozwolonym miejscu na ogrodzonym terenie i wszyscy zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tylko utrzymanie takiego toru pewnie sporo by kosztowało i dorzuciło offroadowcom kolejny wydatek do listy. nie wiem czy to takie dobre. z drugiej strony wiem że coś takiego już funkcjonuje w paru miejscach, chyba kiedys grupa spartan ast robiła rajd na jakims torze w pobliżu krakowa. gdzies w końcu muszą ćwiczyć. nowych chyba nie zabierają w tatry od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czareq
Moim zdaniem gra niewarta świeczki. Przede wszystkim trzeba by mieć jakąś bazę potencjalnych klientów na początek, bo to duże ryzyko. Z drugiej strony bez ryzyka nie ma zabawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wibracja
Musicie liczyć się z tym, że zakup samochodu terenowego to także inne, dodatkowe koszta. Ja na przykład w samochodzie terenowym nie wyobrażam sobie nie mieć wyciągarki. To dla mnie wręcz priorytet. Gdybyście szukali czegoś dobrej jakości, to polecam https://www.dragonwinch.com/wyciagarki,20,0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też wybrać coś z oferty Powerwinch Mają niezłe wyciągarki i w doskonałych cenach. Jakość też bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem zmienili markę na Kangaroowinch,  pod tą nazwą teraz znajdziecie ich ofertę wyciągarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zmieniają nazwę marki. Nadal to ten sam dobry produkt. Mam ich model K12000 i robi robotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dokładnie. Zmieniają nazwę marki. Nadal to ten sam dobry produkt. Mam ich model K12000 i robi robotę. 

To chyba to samo co ma mój chłopak u siebie. Ten sam model Kangaroowinch. Tak mi się wydaje. Musiałabym sprawdzić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To chyba to samo co ma mój chłopak u siebie. Ten sam model Kangaroowinch. Tak mi się wydaje. Musiałabym sprawdzić. 

K12000 to niezły model. Bardzo mocny, wytrzymały. Polecam. U nas już niejedno brodzenie przeżył i działa jak nowy. Wiadomo - po zabawie należy wyczyścić 🙂 ale to jak wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×