Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcedzidziusia

Czy lekarz pierwszego kontaktu może wypisać skierowanie na Beta Hcg?

Polecane posty

Gość chcedzidziusia

Cześć czy lekarz pierwszego kontaktu moze wypisac skierowanie na bete czy tylko ginekolog moze to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez przesady, idź zrób sama, koszt 30zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcedzidziusia
Zadałam konkretne pytanie i na nie oczekuje odpowiedzi... Pytam bo jutro rano mam wizyte u rodzinnego i skoro mozna ze skierowaniem to po co tracic pieniadze nawet nie wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro nie oczekujesz odpowiedzi to po co zakladasz temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsze słyszę, żeby ktoś brał skierowanie na betę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie chce miec dziecki trzeba miec pieniadze. A nie kombiniwac, gdzie by tu zaosCzedzic. Idz i spytaj go, jak nie parsknie smiechem to masz dobrego rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcedzidziusia
Nie powiedziałam że nie mam pieniedzy.. Poprostu ide jutro do rodzinnego a to moja ciotka wiec chciałam wiedzieć czy moze mi dac skierowanie.. Dlaczego robicie z tego taki problem.. Mam rozumieć że każda z was wszystkie badania robi prywatnie??? Nie zgrywajcie milionerek.. Zadaje pytanie to oczekuję odpowiedzi a nie wysłuchiwac obelg skierowanych w moją osobę.. Wyluzujcie trochę dziewczyny bo forum powinno byc od pomocy a z tego co widze to co trzecia na tym forum myśli tylko co by zrobić żeby utrzec komus nosa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama jedynaka
Na pewno jest zakres badań na ktore lekarz rodzinny skierowania wypisać nie moze. Czy akurat na bete to nie wiem. Skoro lekarz jest Twoja ciocia to po prostu jej zapytaj. Równie dobrze uwazam ze mozesz poczekać kilka dni do terminu ewentualnej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem już 10 Dni po terminie miesiączki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To test zo moczu powinien być już wiarygodny, nawet taki za 5zeta, nie ośmieszaj się nawet i nie proś o skierowanie na betę nawet jeśli to twoja ciotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ośmieszasz sie pytając o to, zrób zwykły test lub zapłać za to badanie to naprawdę nie majątek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiadajac na pytanie - nie może. Ja starajac sie o ciaze rozchorowałam sie i rodzinna chciala dac mi antybiotyk, zapytalam co jesli jestem w ciazy (to byl 27 abo 28 dc) bo tego leku nie mozna brac w ciazy. Nie mogla mi dac skierowania, za bete musialam sama zaplacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcedzidziusia wczoraj Nie powiedziałam że nie mam pieniedzy.. Poprostu ide jutro do rodzinnego a to moja ciotka wiec chciałam wiedzieć czy moze mi dac skierowanie.. Dlaczego robicie z tego taki problem.. Mam rozumieć że każda z was wszystkie badania robi prywatnie??? Nie zgrywajcie milionerek.. Zadaje pytanie to oczekuję odpowiedzi a nie wysłuchiwac obelg skierowanych w moją osobę.. Wyluzujcie trochę dziewczyny bo forum powinno byc od pomocy a z tego co widze to co trzecia na tym forum myśli tylko co by zrobić żeby utrzec komus nosa.. xx no to jak to twoja ciotka to wyslij jej sms zadzwon lub sie zapytaj co za problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez przesady, żeby jeszcze NFZ wykładało kasę na badanie bety. Jakby tak było, to by niunie po każdym stosunku biegały albo jakby im się o 1 dzień okres spóźniał. Bez jaj. To nie jest badanie ratujące czy wpływające na zdrowie, więc nie powinno być refundowane. A jak kogoś nie stać 20-30zł na betę, to niech dziecka nie robi, bo wyprawka kosztuje co najmniej 2 zera więcej. A jak komuś szkoda na betę, to testy z moczu są już od kilku zł. Poza tym po co zadajesz takie pytanie na forum. Idziesz jutro do ciotki, to Ci odpowie. Lekarz rodzinny doskonale wie, jakie badania może zlecić na refundację a jakich nie. Nie wiem, chcesz ciotkę uczyć jej zawodu, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazły się z****** milionerki. Beta jest refundowana kretynki, ale skierowanie musi wystawić ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaa

Ta co mowi o wyprawce i o tym , że 30 zł to nie majątek są jebni....!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalna

A pomyślały gwiazdy - milionerki, że mogą być kobiety, które muszą monitorować betę co tydzień przez pół roku, bo np. wyszła im ciąża zaśniadowa. Odsyłam do kalkulatora, co by główek nie przemęczać, jaki to koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Lekarz może dawać skierowanie które jest mu potrzebne do diagnozowania bądź leczenia pacjenta. Nawet ginekolog nie robi tego jeśli nie ma takiej potrzeby, a lekarzowi rodzinnemu już na pewno badanie bHCG nie jest do niczego potrzebne, zwłaszcza że pozytywny wynik nie jest równoznaczny z ciążą. Więc nie mówimy tu o takim przypadku jak zaśniad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×