Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

niepelnosprawni na wòzku jak się zalatwiają?

Polecane posty

Gość gość

Jw. A jak z ich potrzebami seksualnymi, albo potrzebą posiadania dzieci? Znacie kogoś. Kto jeździ na wòzku inwalidzkim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na ogól sa w stanie przesiąsc sie na klozet( na wózku tez sie siedzi)> Ew. pampersy. Potrzeby maja , jak kazdy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale skoro nie czują nic od pada w dòł, to skąd u nich potrzeba oddania moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam znajomego, ktory po wypadku jedzi na wózku. Jest ojcem dwójki dzieci, ktore spłodził juz jako osoba niepełnosprawna. Jak sie załatwia? Przesiada sie z wózka na klozet uzywajac sily rak. Ma czucie częściowe wiec odczuwa potrzebe oddania moczu. Tak samo jak odczuwa podniecenie, ma wzwód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez wiekszosc jezdzacych na wózku ma czucie w dolnej czesci, Mają wózek bo z jakichs pzrzyczyn nie moga chodzić ( np zaansowane reumatoidalne zapalenie stawów, amputacje itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli mają przerwany rdzeń kręgowy, to czują potrzebę oddawania moczu i są sprawni seksualnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że to wszystko zależy od rodzaju niepełnosprawności. Jedni mogą chyba mieć jakieś czucie inni nie.. Jeśli osoba na wózki na całkowicie sprawne ręce, to raczej sama sobie radzi z wsiadaniem na wózek, toaletę. Gorzej z osobami, których ręce są nie do końca władne, powykrzywiane itp. Oni raczej używają pampersów. No i oczywiście chyba, żeby skorzystać w toalety, to musi być odpowiednio duże pomieszczenie.. wiadomo, że wózek musi wjechać, obrócić się itp. A zdarzają się takie publiczne łazienki (przychodnie, urzędy), że człowiek jeden, szczupły ledwo się mieści. Niedawno poznałam dziewczynę jeżdżącą na wózku: jest mamą 3 letniej dziewczynki, prowadzi samochód (dostosowany), sama wsiada do auta z wózka, potem go rozkłada na części i wciąga do samochodu. Na prawdę podziwiam ją za tę samodzielność. co do kontroli zwieraczy- nei wiem, jak to jest. Ale ostatnio w tv była Beata Jałocha .. ta dziewczyna, na którą 3 lata temu spadł samobójca. Ona mówiła, że nie ma kontroli całowitej nad swoim ciałem od pasa w dół. Nie wiem, czy miała na myśli również potrzeby fizjologiczne. Jeśli tacy chorzy tego nie kontrolują, to to musi być dla mnie na prawdę nieprzyjemne, krępujące.. wyobraźcie sobie: jesteście w pełni zdrowi umysłowo, macie władzę w rękach, mówicie.. ale nie kontrolujecie zwieraczy :( Tak samo chyba trochę źle (tak mi się wydaje) muszą się czuć ludzie bez rąk: wyobraźcie sobie.. są tacy sami jak my.. uczą się, pracują, chodzą na spotkania, zakupy.. ale no.. ktoś chyba jednak musi ich ubrać, uczesać, umyć zęby, pomóc się w kąpieli, w podcieraniu, w zmianie podpasek./tamponów (no chyba, że kobiety dostają jakieś leki na powstrzymanie okresu, o ile takie coś jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebastian Mech

Dla mojej babci rok temu kupiłem creazitive.pl mówiąc szczerze bez żadnej przesady odpukać jak nowy nic się z nim nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 28.06.2016 o 00:40, Gość gość napisał:

Ja mam znajomego, ktory po wypadku jedzi na wózku. Jest ojcem dwójki dzieci, ktore spłodził juz jako osoba niepełnosprawna. Jak sie załatwia? Przesiada sie z wózka na klozet uzywajac sily rak. Ma czucie częściowe wiec odczuwa potrzebe oddania moczu. Tak samo jak odczuwa podniecenie, ma wzwód.

fuj seks z niepełnosprawnym to zboczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To w Polsce niepełnosprawni mają prawo uprawiać seks???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

To w Polsce niepełnosprawni mają prawo uprawiać seks???

no właśnie, a jak wpadną, to jak sobie poradzą z dzoeckiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krnfnd
Dnia 28.06.2016 o 01:05, Gość gość napisał:

Ale skoro nie czują nic od pada w dòł, to skąd u nich potrzeba oddania moczu?

Jezzziuuu mozna byc na wozku, ale mozna miec czucie.

Moja siostra urodzila sie z porazeniem przez lekarke, bo kazala ciotce rodzic naturalnie, a siostra już się wtedy podduszala.

Teraz ma 28 lat i musi jakos zyc. Pracuje, skonczyla studia, ale spotyka na swojej drodze przeszkody. Dobrze, ze teraz jest lepiej. Buduja przystosowane bloki, obnizaja krawezniki, sa autobusy niskopodlogowe, ale wiadomo, ze sa takie przeszkody ktorych nie przeskoczy np. zima nie moze dojechac wozkiem do samochodu jak parking jest w sniegu, samochodu tez nie odsniezy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×