Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czytacie książki dzieciom?

Polecane posty

Gość gość
szkoda ze poczytaj mi mamo wyszlo w takich ciezkich i malo porecznych ksiazkach. Wolalam te malutkie. Ale tez je czytam mam 4 z tej serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka- nie wszyscy rodzice lubią czytać dzieciom. Niektórzy uważają to za stratę czasu. Nie kazde dziecko można zainteresować czytaniem. Dla mnie te pół godziny przed snem córki to naprawdę relaks. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam ale moje dziecko niestety do dziś nie jest zainteresowane książkami, czyta bo musi, szkoda że nie udało mi się przekazać mu tej pasji. Sama dużo czytam, nawet kiedyś próbowałam pisać własne opowiadania, myślałam też o wydaniu własnej książki z rozpisani.pl. Sądzę że to nie te czasy, dzieci teraz wolą inne przyjemności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dużo ksiązek kupuję w księgarni www.ksiegarnia.bernardinum.com.pl dla dzieci i dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jehaz
Jasne, że tak - trzeba je oswajać z książkami od maleńkości :-). Na http://www.bonito.pl, znajdziesz ciekawe pozycje, przeznaczone dla dzieci w każdym wieku :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam. Zawsze czytalam. Nawet jak niby nie sluchalo. Robilam swoje. W koncu sie zainteresowal i przyszedl i sie przytulil i sluchal. Teraz pierwsze co jak wyjdzie z kapieli to krzyczy:ksiazeczki!!!!ma 3,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka1
Moja córeczka za 2 miesiące będzie miała 2 latka.Nie jest zainteresowana czytaniem książeczki.Gdy chcę jej czytać, szybko przewraca strony i mówi własnymi słowami wskazując zwierzaczki w sztywnej książeczce. Potrafi nazwać zwierzątko,np.krówkę, która robi muuuu itp.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synuś raczej lubi bardziej bajki oglądać ;) Dość często włączam mu je na YT ;) moja siostra podrzuciła mi ostatnio stronę za pomocą, której mogę pobierać filmiki z YT http://sciagara.pl/ - wtedy wrzucam filmik na pendrive i do TV ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Zastanawiałam się czy jeszcze Jest ktoś kto czyta swoim dzieciom Pamiętam że zaczelysmy z corka od tego że ja czytam a ona przewraca kartki i widać że nie słucham ja czytałam dalej :-) nadszedł czas że zaczęła sama przygotowywać książeczki zwykle 2 -3 a zasypia w połowie pierwszej Jestem w 18 tygodniu ciąży więc już czytam dla dwójki dzieci bardzo przyjemne uczucie warto znaleźć chwilę a książkę z dzieckiem mamy ich mnóstwo nowe używane ale takie jakie lubi nawet mamy Biblię dla najmłodszych wszystkich zachęcam do czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swoim tygrysiątkom na dobranoc czytam Historię filozofii Tatarkiewicza :classic_cool: rano robią analizę komparatywną opartą na wcześniejszych lekturach:) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytalam dzieciom od zawsze, co dziwniejsze, jak miały juz po kilka lat to domagały sie także ( szczególnie syn) "dorosłych" ksiazek typu historia, historia sztuki, ksiazki przyrodnicze -i to nie wersje dla dzieci, z obrazkami, tylko grube, popularnonaukowe. Czytalam, starajac sie objasniac co sie da w przystepny sposób, ale nie byłam pewna, czy rozumieją i na ile sluchaja. Po latach okazalo sie w szkole, że one mnóstwo z tego zapamiętały i czesc programu szkolnego miały w małym palcu. Oczywiscie wszelkie encyklopedie dla dzieci tez czytalismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn ma juz 7 lat, ale czytamy od paru lat. Obecnie trzeci tom Harego Pottera, wczesniej Opowiesci z Narni, Braci Lwie Serce itp. Zauwazylam, ze poprawila sie dziecku bardzo pamiec, ma bogate slownictwo i wiedza ogolna o swiecie. Pani w szkole tez syna chwali za wypowiedzi i bogata wyobraznie. Ps. Przepraszam za brak polskich znakow. Mam uszkodzony telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze ze czesto odwiedzamy biblioteke. Syn ma swoje ulubione polki. Lubi ksiazki o niezwyklych bohaterach i ich przegodach. A zaczynalismy od Andersena, Brzechwy,Tuwima itd. Bracia Grim sa troche agresywni dla malych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn już sam czyta, ale ma przyzwyczajenie z dzieciństwa, że przychodzi wieczorem z książką i nie ma opcji, żeby ktokolwiek śmiał mu odmówić. Jeśli macie możliwość, to kupujcie książki, gdzie jest jakiś podział na role. Świetna zabawa! Szczególnie jeśli włączycie w to jakąś dodatkową osobę i podzielicie się rolami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mała ma rok i 4 miesiące i już lubi słuchać jak jej czytam. Czytamy stefka burczymuchę, tańcowała igła z nitką itp. bajeczki i wierszyki. Już od kilku miesięcy czytamy. Czytamy w ciągu dnia. Wieczorem woli zasypiać ostatnio w ciszy. A jeszcze niedawno jej śpiewałam wieczorem albo opowiadałam wierszyki, bo już zapamiętałam. Dzieci są różne. Jedne chcą słuchać, inne wolą oglądać obrazki i słuchać co na nich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajnie jest
Mam dwie córeczki i też lubią gdy im czytam.Córka 2, 5 letnia słucha z uwagą.Potrafi opowiadać opisać rysunek.Młodsza półtoraroczna słucha ,ale krótko.Sama pokazuje zwierzątka i mówi co to za zwierze, lub jaka postać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam córkę w tym wieku. Ostatnio czytałam jej książeczkę "Witaminowe urodziny" i była zachwycona! Książka w formie bajek opowiada o przygodach witamin. Dzięki temu dziecko od małego może poznać zasady zdrowego odżywiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam. I to od 2 miesiąca życia. Teraz ma okres, że jak czytam to wyrywa książeczkę i biega. Biorę drugą i czytam od nowa. Najpiękniejsze jest dla mnie to, że czasem podpatrzę jak cisza jest zadługo, a tu moje dziecko samo ogląda książeczkę i ogląda obrazki. Piękny widok. Wiem, że będzie kochać książki, ja kocham książki i staram się przekazać to dziecku i działa. Uczę też szacunku do książki (nie niszczyć, nie gryźć,odłożyć na miejsce). Opowiadam też bajki, a mam do tego dryg. Kompletnie nie rozumiem rodziców, którzy nie czytają dzieciom, bo te rzekomo nie rozumieją. Fatalny błąd. To tylko kilka minut dziennie, liczy się też czas spędzony tylko razem i ta atmosfera bliskości z dzieckiem. Poświęcenie uwagi i bycie w tym momencie tylko dla dziecka - myślę, że to bardzo ważne. Moje dziecko machało nóżkami z radością gdy czytałam wierszyki, a było malusim niemowlakiem. Dziś ma 1.5 roku i sądzę, że książki lubi bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia

Uważam, że powinniśmy czytać od samego początku ja korzystam ze strony https://www.elfibajka.pl/bajka-do-czytania mają spory wybór bardzo fajnych bajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pus

Moja nie chce słuchać bajek ma teraz niecały rok , przewraca kartki i chce oglądać ,czasami uda się jej przeczytać więcej niż 2 strony , woli oglądać obrazki, jak była młodsza dało się jej więcej przeczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala

U mnie też młody nie chciał słuchać jak miał 1,5 roku, teraz ma 4 i może słuchać całymi godzinami.... Taki etap:)

------------------------------------------------------------------------------------------
--> Zgarnij darmowe kosmetyki na święta - sprawdź na http://figura-lux.pl/loreal-kosmetyki.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samendo

Patrzcie tutaj - tylkodlamam.pl/dlaczego-oczy-kota-swieca-w-ciemnosci-audiobooki-dla-dzieci/ Macie tam kilka tytułów do odsłuchania. Takie, którymi zrobicie wrażenie na dzieciach, chociaż wiadomo, że wszystkie maluchy są inne. Kwestia dopasowania pod dziecko. Ale u nas to był właśnie sposób na zainteresowanie córki czytaniem - sposób, który podziałał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×