Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sklep z Odzieżą, duże rozmiary

Polecane posty

Gość gość

Witam, mimo że nie jestem kobietą, postanowiłem zapytac was o rade i wskazówki na tym forum. Chcę otworzyć sklep z odzieżą, z dużymi rozmiarami. Moje miasto ma 18 tys mieszkancow ( 2007r). MIałby to być z pczatku nie duży sklep. Odzież dla pań które potrzebują większych rozmiarów, i wychodziłyby ze sklepu zadowolone, a nie z klasycznym : "Jak zwykle nic na mnie nie ma. Muszę jechać X km bo sukienkę, czy bluzke.." Chciałbym znaleźć hurtownię w której mógłbym sie zaopatrywać, mam taka na oku, ( KOszulki 9-17zł, Sukienki, tuniki, spódnice, 17-25zł). Moje pytanie. Warto też dorzucić obuwie ? Rajstopy, itp. ? Nwm także czy moje miasto nie jest za małe.. ale leży w takim polozeniu ze drugie tyle mieszkańców przyjeżdza tu na zakupy z pobliskich miejscowosci. Z moich rozeznań wychodzi, ze zainwestowac bedzie trzeba ok, 30 tys, ( Myslę że taka sume miałbym od kogo porzyczyć ) - Oddawałbym co misiac, pomijajac dwa pierwsze miesiace po otworzeniu działanosci, poniewaz wiadomo, na poczatku bedzie ciezko. Oczywiście porzyczka nie byłaby oprocentowana ;) Sprawa druga- reklama. Zamowiłbym 200- 400ulotek u znajomej firmy ktora zrobiłaby mi naprawdę ciekawy projekt w przystepnej cenie. Młodsza siostra za 50 zł i kebaba na pewno by mi to poroznosiła. Dokupiłbym dodatkowo 200 ulotek i dał kurierom, wszyscy moi znajomi, Do dzisiaj tez to moja branża. Takze Pobliskie okolice i wieksze miasto o jakies 2x tez dowiedziałoby sie o moim sklepie ( 25 km roznicy miedzy moim a tym drugim miastem). BIZNESPLAN- jak napisałem wczesniej mam na oku jedna hurtownie w przystepnych cenach oraz darmowa wysyłka. Dodatkowo (takze zaprzyjazniona firma krawiecka, myslę ze w dobrej cenie moglaby mi szyc niektore modele. Następną kwestia jest wynajęcie ( mysle ze z czasem, jelsi sie uda odkupienie budynku) jest to w granicach tysiaca złotych, za 600 zł tez znalazłem bardzo fajną oferte. Nastrój - żadna filozofia i wymyslanie na siłe kiczu. Muzyczka przyjemna dla ucha,( zważając na pory roku, które wlasnie tez dodaja nastroju). Podatki, ubezpieczenia, Księgowa( tez mam na oku w dobrej cenie) itp - szczerze .. muszę wiecej o tym poczytac, zeby móc isc samemu i bez problemu załatwic takie sprawy w urzędzie( oczywiscie bardzo prosze o rady i mądre slowa). Dochodzą oczywiscie doplaty za prąd i wode. Jak wspomniałem o nastroju, tak i wystrój nie bedzie kiczowaty lecz schludny, wiadomo, ubrania poustawiane rozmiarami, wygodne do zdjęcia. Dochodzi oczywiscie dokupienie manekinów(ktorych nie bedzie duzo, myslę ze 3-5) i wieszaków. Przymierzalnia- 1 lub 2, w zależności od wielkosci lokalu na ktory sie zdecyduje. Myslalem także o stoliczku, dwóćh z drewnianymi klockami do układania dla tych najmłodszych, najbardziej niecierpliwych klientów, aby po 3 minutach, ogladnia przez mame towaru, nie było : Mamo chodźmy juz, mamo, nudzi mi sie itp .. ;) Następną kwestia, ale to w późniejszym czasie, w zależnosci od obrotów i zyskow, dolozenie towaru meskiego, takze w duzych rozmiarach, warto ? Bądź zamiast tego ubrania dzieciece, taki chwyt... mama kupi bluzke małemu rozrabiace to da jej jeszcze 5 min zastanowić sie nad wyborem bluzki ;) Mysle takze ze dostane dofinansowanie, brnę w tym kierunku, mam technika logistyki, a teraz bede zaocznie studiował Logistykę w przedsiebiorstwie- czytałem ze studenci miaja mniejszy zus, wieksze dofinansowanie jesli biznes idzie w parze z kierunkiem studiów. Chyba wszytsko co w tym momencie przyszło mi do głow, oczywiscie, jakies przeceny co jakis czas, pundrowe cukierki na biurku, schludne ubranie i uśmiech ;) Co myślicie o tym pomyśle, ma to szanse powodzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomoże ktoś ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otwieraj,duże rozmiary są zawsze poszukiwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarita32
A co z ciucholandami? Nie masz nigdzie nic takiego w pobliżu? Chociaz w sumie w ciuchu tez raczej do rozm 40. a jak już coś sie znajdzie to w opłakanym stanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne że sa. Ale nie kazdy chce chodzic w uzywanych. Wrocmy do tematu, moich pytań i oceny tego całego "planu" ciucholandy zostawmy .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peska3
Jeśli brakuje w Twojej okolicy takich sklepów, możesz spokojnie go założyć. Jeśli dobrze Ci pójdzie z czasem możesz wysyłać towary za granicę z http://ekspo-trans.pl/tabor Odpowiednie zarządzanie pozwoli Ci na osiągnięcie sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinno być więcej sklepów z modą dla puszystych, bo jesteśmy zawsze poszkodowane. Ja od lat prawie wszystkie ubrania kupuję w www.gaba-fashion.pl. Mają duży wybór i podążają za modą, mimo większej wagi mogę ubrać się modnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się długo naszukałam dobrego sklepu z odzieżą dla puszystych, ale w końcu trafiłam na www.sklepgaba.pl gdzie jakość ubrań jest świetna i wybór ogromny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunsin
Na pewno da się na tym zarobić bo takich sklepów powstaje coraz więcej, jednak nie wiem czy zdołasz się obecnie przebić przez konkurencje kilka lat temu może i to miało sens. Teraz zobacz nawet już dla panów powstają sklepy z dużymi rozmiarami - https://modnyduzypan.pl/ i myślę, że jest tego naprawdę dość dużo, ale jak chcesz spróbować to powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do sklepów z odzieżą na pewno przydadzą się takie rzeczy jak łączniki, metkownice, zawieszki i tp. Bardzo dobry sklep który oferuję takie rzeczy to www.gecko.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Firma nasza zajmuje się produkcją oraz sprzedażą wyrobów pończoszniczych. Jesteśmy na rynku od 1998 roku. Produkujemy wyroby (rajstopy, podkolanówki) także w dużych rozmiarach z przędzy tradycyjnej (elastil), stretch, typu lycra, mikrofibra różnej grubości przędzy i w pełnej gamie kolorów. Zapraszamy do współpracy właścicieli sklepów, kiosków i punktów handlowych. Wystawiamy faktury VAT. Możliwość dostawy na terenie całego kraju. Nie prowadzimy sprzedaży tzw. „ komisowej”. Kontakt magda-2710@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×