Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 lata i robi kupę tylko w majtki

Polecane posty

Gość gość

witajcie! mam "problem" z siostrzenicą w tym roku skończyła 3 lata, od dawna sygnalizuje siku, ale kupy nie robi do wc tylko w majtki..... potrafi wstrzymać kupę i 3 dni nie robić kiedy próbujemy ją wysadzań na kibelek (siku robi tam bez problemu) i zrobić w majtki jak nikt nie zauważy akurat niby nie mój problem, ale całe wakację małą się opiekuję i męczy mnie już to że pawie codziennie tak duże dziecko - wygląda na 4 lata muszę z kupy przebierać.... rodzice małej niby się martwią, ale cieszą się jak po 2-3 dniach nie robienia mała zrobi kupę do majtek czy pampersa który ma na noc.... dodam że mała zaraz idzie do przedszkola problem jest w zasadzie od początku, myślę że mała jest przyzwyczajona do robienia w majtki już nie wspomnę że jest to męczące bo zdarzyło się że zrobiła w majtki poza domem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem tkwi w głowie. Moja córka też tak miewa, mimo że kiedyś robiła normalnie kupę do nocnika, a potem do sedesu w którymś momencie jej się pozajączkowało i wstrzymuje robienie kupy. Synek koleżanki robi identycznie. 3 dni nie robienia to pikuś, moja córka potrafiła tydzień nie robić kupy, brzuch wielki wydęty, od 5 dnia popuszczanie kupy z bąkami (bo ileż można trzymać), co bąk to przebieranie majtek i mycie tyłka, aż się tyłek czerwony zrobił. A po 7 dniach jak poszło to masakra, 3 kupy, pierwsza do sedesu, a dwie kolejne, luźne, wielkie i śmierdzące do majtek. No bo jak przez tydzień nie robiła to w jelitach się kotłowało. Masakra, mówię Ci masakra. Kupa w pieluszce przed spaniem to standard również i u nas. Co z tym można zrobić? U nas pomogło kilka rzeczy, choć problem całkiem jeszcze się nie rozwiązał. Dbasz o dietę. Zero słodyczy, czekolady, batoników, słodkich drożdżówek itp, za to owoce, warzywa, dużo picia (wody), dużo produktów z błonnikiem, suszone śliwki, jogurty naturalne. Żeby zapobiegać zatwardzeniom, bo jak jest zatwardzenie to boli, jak boli to dziecko nie chce robić. A poza tym przy lekkim zatwardzeniu łatwiej się wstrzymywać. Przekonujesz dziecko do robienia kupy. Niech zrobi kupę, żeby brzuszek nie bolał, albo uzależnij jakąś atrakcję od zrobienia kupy (n.p. na basen pójdziemy jak zrobisz kupę, bo na basen się chodzi z pustym brzuszkiem) i dotrzymuj słowa. Pamiętasz jak ostatnio zrobiłaś kupę w majtki, chyba nie chcesz zabrudzić nowych spodenek? Masowanie brzuszka to również dobry sposób. To tyle u nas, działa, ale nie w 100% bo nadal zdarzają się awarie, córka nadal czasem wstrzymuje się. Chętnie poczytam o innych sposobach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za odp u nas problem też jest taki że młoda ma jakby hemoroida już, kiedyś robiła kupę z lekką domieszki krwi siostra mówiła że młoda potrafiła tydzień nie robić - średnio raz na aprę mies tak się zdarza i też wszystkie majtki brudne mnie już to męczy i martwię się o małą ja młodej mogę tylko coś obiecać - ale ona na to nie reaguje rodzice jej różne cuda stosowali i prośby i groźby i nic..... ona nigdy nie robiła do wc kupy..... tak się przyzwyczaiła i trudno odzwyczaić a wątpię aby pani w przedszkolu była zachwycona codziennym przebieraniem dziecka z kupy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś widziałam że po 3 dniach nie robienia chce kupę zrobić, puszczała śmierdzące bąki, szybko na wc, siedziała chyba z 10 minut i nie zrobiła, obiecywałam cuda na kiju.... a gdybym jej na wc nie posadziła to w kącie bez problemu by zrobiła.... błędne koło później jej rodzice dają jej zrobić kupę w majtki i cieszą się że w końcu zrobiła....:-o dla mnie to nie jest rozwiązanie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudna sprawa. U nas są różne etapy, raz lepiej raz gorzej. Ponoć większość dzieci przez to przechodzi i najczęściej jest to właśnie po jakimś problemie z zatwardzeniem (gdzie bolało), albo po rotawirusie gdy się porobiły odparzenia. Jak dziecko zaczyna kojarzyć kupę z bólem to wtedy się to potrafi zacząć. Wasz przypadek jest trudny. Pomyślcie nad dietą, tak aby była jak najlżejsza w takim razie. Absolutne zero słodyczy, ciastek, dużo warzyw, owoców. Jedzenie lekkostrawne (nie smażone, ale gotowane). Do tego probiotyki, suszone śliwki, do picia woda, herbatki rozluźniające (są takie dla dzieci na trawienie), żadnych soków poza warzywnymi, żadnych czarnych herbat. Jeśli kupa (jak już jest) pojawia się twarda to można też stosować lactulosum, byle nie na stałe, bo rozleniwią się jelita. Do tego dobry jest sok z suszonych ,śliwek, ale drogi, lepiej samemu te śliwki zalać wodą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że robienie w majtki to nie rozwiązywanie problemu. Pytanie jak ją przekonać? U nas temat kupy jest wałkowany w kółko;) Trzeba z dzieckiem rozmawiać, do skutki, choć szczerze nie wiem jakie argumenty zadziałają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za wszystkie rady niestety z małą jestem "tylko" w wakacje nie wiem jak na codzień rodzice ją karmią ale z tego co widzę ubogo w warzywa i owoce... mała jest mimo wieku uważam jest dość słabo kontaktowa, można mówić a ona zdaje się że nie wie o co chodzi i tak.... tłumaczymy na spokojnie, obiecujemy, ona się niby cieszy, zgadza a i tak jest po staremu.... mam wrażenie że tylko czeka na dobry moment żeby w majtki kupę zrobić, trwa to chwilkę a na wc potrafi siedzieć i nic nie zrobić.... też mi się wydaję że wina jest w złej diecie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na nocnik nie zrobi?Moj syn za to robil na nocnik,jak nie bylo nocnika tzn.np bylismy na dzialce czy u rodzicow,wolal zrobic w majtki niz do ubikacji.Co tylko siadal,to od razu chcial zejsc i mowil,ze mu sie nie chce,guzik prawda,bo mu sie chcialo.No ja po prostu tlumaczylam i w trakcie jak siedzial to trzymalam za raczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie syn w wielu 3 lat też często robił w majtki ale on potrzebował czasu, teraz wyli robić do nocnika niż do sedesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam od znajomej że na dłuższe trzymanie kopy pomaga dodanie np. Do mleka łyżeczki oliwy z oliwek wtedy jest poślizg i tak nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z ta oliwa to prawda, dodac cokolwiek tlustego do jedzienia np. olej kokosowy ma dobry smak. Moja coreczka nie miala takiego problemu ale kolezanki corka tak, wiecie jak oni sobie z tym poradzili? byla jakas impreza rodzinna(coreczka mila nie cale 3 lata i robila kupe w pampers) powiedzieli jej,ze to przyjecie dla niej z okzaji pozegnania pampersa, dziewczynka uroczyscie wyrzucila pampersa i powiedzial,ze koniec z kupa. o dziwo podzialalo. inny przypadek to moj szwagier mial 3,5 roku i sral wszedzie tylko nie do wc. raz jego ojciec sie wkurzyl gdy mlody zasral zasolony a 5 min wczesniej sie go pytal czy chce kupe a mlody ze nie. a wiec wzial malego do wanny i zlal tylek zimna woda, pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To w przedszkolu będzie problem, bo wychowawczynie przedszkolne nie przebierają obsranych dzieci (podejrzenie o molestowanie), tylko ew. dzwonią po rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×