Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Truska24

10 miesieczne dziecko nie wstaje

Polecane posty

moj synek nie raczkuje i nie wstaje co mnie martwi moze jest poprostu malym leniuszkiem przesowa sie do przodu sunac brzuszkiem po podlodze. kiedy czytam po 10 miesieczne dziecko powinno umiec to moje malenstwo tego nie robi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skonsultuj z pediatra, kafe ci nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslisz ze powinnam z tym isc do lekarza? :( chcialam tylko sie dowiedziec czy inne mamy maja ten sam problem z maluszkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do specjalisy.. nie zwlekaj, moje siadlo majac 9 miesiecy a to i tak pozno, ale w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli nie masz pediatry dobrego w osrodku-0 boja nie mam np- wiec prywatnie idz raz, do dobrego, polecanego i zobaczysz co on powie. Dziecko powinno wstawac w lozeczku- moj mial 9 miesiecy i tego nie robil, siad do piero majac rowne 9. potem poszlo samo...ale upewnij sie, bo dziecko jest najwazniejsze, na kafe nie pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mała zaczeła chodzić w wieku 10 miesięcy, więc nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój też ma 9mies i nie wstaje. Pediatra mówi że zacznie i wszystko jest ok. Niektóre dzieci wolniej się rozwijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle,ze dzieci sie rozwijaja bardzo roznie. Synek wstal, jak mial 6 mies, jak 10 juz jako tako laził, nie raczkowal wcale, a corka raczkowała ,znacznie pozniej niz syn wstawala i chodzila, oboje tak samo sprawni. Ale na wszelki wypadek poradz sie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek jest duzy ogolnie 13 kg wazy wzrost ma jak na 2 letnie dziecko jest troche grubiutki zastanawiam sie moze czy dlatego jest mu ciezko wstac albo sie przemieszczac samemu dodam tez ze siedzi stabilnie od 8 mies. ma dwa zabki i powiedzial juz pierwsze slowo DADA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wpisu z 18:29-to po co się odzywasz? Tylko niepotrzebnie stresujesz autorkę. Ale nie, przecież dumna mama musi się pochwalić osiągnięciami swojego brajanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do autorki: nie martw sie, dzieci rozwijają się bardzo różnie. Ja i mój brat podobno w ogóle nie raczkowlismy, nasza mama też się martwila, a my pewnego dnia wstalismy i po prostu zaczęliśmy chodzić :p jeśli się martwisz, idź do lekarza, ale uwazam, że jeszzcze trochę możesz poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko moje dziecko jest tez z tych duzych- ma rok, ponad 80 cm i 12.5 kg, samodzielnie usiadł, zaczął raczkowac I wstawać jak miał 9 miesięcy- wszystko jednocześnie, daj dziecku może 2 tyg i jak nic się nie zmieni, to idź do pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw się na zapas. Może rzeczywiście jest mu ciężko przez swoją wagę. Moja chrześnica miała tak samo. W wieku 10 miesięcy jeszcze nie raczkowała bo była trochę grubiutka. Kuzynka poszła z nią na rehabilitację. Po 3 tygodniach dziecko zaczęło raczkować a na roczek wstawać. Czasem rzeczywiście wystarczy odpowiednio zastymulwać dziecko żeby ,,załapało" jakąś czynność. I dziecko w wieku 10 miesięcy wcale nie musi wstawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja tez taka była. Miała 10 miesięcy i dopiero usiadła posadzona. Nie rqcskowala. Położona tylko pelzala. Diagnoza niskie napięcie miesniowe. Wystarczyły trzy wizyty u fizjoterqpeuty dzis ma 12 miesięcy i raczkuje jak perszing i zaczyna chodzić. Nie zwlekaj idz do neurologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak 10 moesiwczne dziecko moze ważyć 13 kg? Co ty mu dajesz jeść? A co słowa dada moja córka tak "gada" od 3 miesiąca życia dada, baba, mama, papa.. to żadne słowa tylko gaworzenie.. a kafeterianki wyobrażają sobie nie wiadomo co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak miało dużą wagą urodzeniowa, to może tyle ważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.10 tak jasne, a moja jak miała 3 dni mowila dada, tata, mama, baba, cyca :P, boszzzz skad się takie biora... takie jak ty to się chwala jakie to maja madre dzieci, a jak pojdzie do szkoły, to ledwo z klasy do klasy przechodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.10- dzieci w wieku syna autorki zaczynają wypowiadać słowa ŚWIADOMIE, a nie gaworza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co za baba geniusza urodzila 3 mies i gadalo juz cud natury. co mu daje jesc je wszystko co mu daje ze smakiem przynajmniej nie jest nie jadkiem nie ma zadnych alergii dodam ze ma 77 cm wzrostu okolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pojade do lekarza w nast tyg i pogadam z lekarzem. dziekuje dziewczyny za odpowiedzi troche sie uspokoilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn od 5 miesiaca życia gaworzy dadadada, tytyty bababa, mamama co w tym dziwnego?? Dużo dzieci nawija taką paplanina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka zaczęła raczkowac jak miała skończony równo rok, za jakieś 2 tyg wstała. Raczkowala 2,5 miesiąca, później zaczęła samodzielnie chodzić. Teraz ma 8 lat i jest bardzo sprawna. Syn natomiast usiadł, zaczął raczkowac i wstał jednego dnia, jak mial 9mcy. I tak raczkuje od 3miesięcy, chodzi przy meblach i nic więcej, za nic nie chce sam pójść. Autorko nie ma reguły, każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Możesz skonsultować się z pediatra, ortopeda,neurologiem, ale nie przejmuj się bo nie ma czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w rodzinie był maluszek który też nie chciał zacząć wstawać i raczkować. Lekarz zdiagnozował u niego niskie napięcie mięśniowe i pokazał jak z małym ćwiczyć w domu. Pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezu nie gadalo tylko gaworzylo a wcześniej gluzylo!! Czy wy umiecie czytać?? Słowo gada jest w cudzyslowiu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko mój siostrzeniec usiadł w wieku 9 miesięcy. Nie raczkowal tylko tak śmiesznie kicał na zgiętej nóżce. Wstał jak miał 11miesiecy. Był grubaskiem.a nóżki miał krótkie. Dziś ma 4latka jest wysoki i szczuplutki baaardzo *****iwy. Bratanek z kolei raczkował ładnie ale dopiero po 10 miesiącu. Wstał po 13 miesiącu i długo bal się sam chodzić. Był wysoki i ciężki. Po prostu kawał chłopa. Dziś ma dwa lata śmiga jak szalony i jest bardzo sprawny. Lekarka mówiła mi że mój synek który teraz ma 3 miesiące będzie szybko chodzil bo jest silny a lekki. Podobno duże dzieci mają trudniej bo mięśnie muszą więcej dźwigać. To jest jakaś logika. Każde zdrowe dziecko wcześniej czy później wstaje i.idzie samo. Daj troszkę czasu a jak trzeba będzie to pomożesz mu ćwiczeniami. Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka sama usiadła majac 9 miesięcy, raczkować zaczela w wieku 11, a wstawac 13, bala się sama chodzic, wiec robila to przy meblach i za reke, sama puscila się kolo 15 m-ca. Teraz ma 8 lat i ma się swietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za duzo komentarzy ! mysle ze poczekam spokojnie z dnia na dzien coraz sprawniej mu to wychodzi coraz dalej przesowa sie po salonie :D poprostu jest z tych duzych dzieci moze poprostu puzniej zacznie ponoc chlopcy tak maja. A przemadrzalym mama z geniuszami podziekuje nie potrzebuje zbednych komentarzy na temat co to moje dziecko nie robilo w 3 miesiacu zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko w tym wieku od razu dostało skierowanie do neurologa bezdyskusyjnie musialam pójść. Neurolog powiedział że ogólnie wysokie dzieci pozniej zaczynają wszystko robić(nie chłopcy autorko tylko dzieci z natury wysokie) i taka ich uroda. Rehabilitacja okazała sie niezbędna bo zdaniem neurologa dziecku trzeba troszkę pomoc bo traci dużo energi i po co samo ma sie tak męczyć jak można coś zrobić i szybko nqdrobi. Moja koleżanka juz tak czekała jak ty i teraz córka ma 14 miesięcy i nadal nie wstaje bo ona odwlekala. Rehabilitacja i tak jej nie ominie a im dziecko większe tym trudniej z nim ćwiczyć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×