Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

30 tydz ciąży i 5 kg na plusie. To za malo czy za dużo?

Polecane posty

Gość gość

Jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda kobieta przybiera inaczej na wadze. Jedna będzie miała 20 kg na plusie , inna 5. Na to nie ma zasady więc stwierdzić tego nie można. Jeżeli wszystko z dzieckiem i Tobą jest okej to nie ma się czym martwić. Ja przez całą ciążę tyłam mało. W 40 tygodniu przed porodem miałam 6,5 kg na plusie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mnie pocieszyłaś. Koleżanki mówią że to za dużo a rodzina ze za Malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanki masz w takim razie yebnięte:). Przyrost w normie. Na pewno nie za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja z 21.05 Na pewno za duży nie jest. Koleżanki głupoty gadają. U mnie rodzina też mówiła że za mało tyje. Skoro ginekolog nie widzi żadnych nieprawidłowości to jest ok. Najważniejsze jest to że przybiera się na wadze. Ja przed ciążą miałam niedowagę lekką i mówili że powinnam przytyć co najmniej 15 kg. Przytyłam ile przytyłam. Na początku chudłam bo strasznie wymiotowałam przez pierwsze 4 miesiące. Najwazniejsze że dziecko zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest to w sam raz, w ostatnich tyg nabiera się najwięcej kg także pewnie (albo i nie) dobijesz do 10kg i będzie idealnie. Wazysz dobrze, ani za duzo ani za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcialas sie pochwalic,ze tak malo przytylas a tu ci kafeterianki ppwiedzialy,ze w normie.Ups,nie wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie nie chcialam sie chwalić. Nawet jakbym miała przytyć 20 kg to trudno. Ważne aby dziecko bylo zdrowe. Uważam ze jak ktos chce zawsze wróci do dobrej formy. Bardziej przejmowalam się ze to za malo. Mam bardzo malutki brzuch i moja rodzina panikuje i wmawia mi że cos jest nie tak ze mam taki maly brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważne jest czy dziecko ma wagę prawidłową! Jesli tak to jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przytyłam 5,5kg w ciąży urodziłam w prawie w 35 tc.Według mnie przytyłam mało ale miałam cukrzyce ciążową,byłam na insulinie i dosłownie musiałam na rzęsach stawać żeby nie chudnąć. Po porodzie miałam -7 kg od razu. Dziecko urodziło się mając 2,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest ok. Ja prowadziłam ciąże u bardzo dobrego lekarza, pracującego w szpitalu z zespołem, który zajmuje się najciezszymi przypadkami ciąż z calej Polski, więc wie co mowi ;). Też tylam malo, brzuch dużo mniejszy niż u większości kobiet. Powiedział mi, że w dobie USG to waży się ciężarną bardziej dla tradycji ;) niż ze wskazań medycznych. Bo przecież na USG wszystko widać czy dziecko rośnie, itp. Nie wnioskuje się już tego po wadze matki... no i jak ktoś wyżej napisal możliwe że jeszcze i 5 kg albo więcej przytyjesz, bo jeszcze nawet i 12 tygodni przed tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×