Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gapex

Przepisy na dania z makaronem dla biegacza. Macie jakieś pomysły?

Polecane posty

Gość gapex

cześć, niedawno postanowiłam wziąć się za siebie i zaczelam od biegania. Ale tyle czytam w internecie o dietach itd, że chciałabym jakąś wprowadzić. Problem w tym, ze zawsze jadlam dużo makaronu, a słyszałam że tuczą. Są jakieś fajne przepisy na makaron, które mogłabym połaczyć z bieganiem? Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to może ja pomogę, jako że ma być makaron czyli węglowodany to dodatki mogą być a w sumie muszą być dietetyczne tak dla równowagi. Więc musisz mieszać z warzywami najlepiej kukurydza bo sie cała nie trawi, pieczarki też nie zawierają dużo kalorii a z mięsa to najlepiej kurczak bo jest najbardziej chudy. W internecie masz dużo przepisów na takie potrawy jak np ten https://www.przepisy.pl/przepis/makaron-z-kurczakiem-i-pieczarkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko kasza jaglana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gapex
wiem ze przepisów na makarony jest dużo, ale nie wiem, które są dobre. ale dzieki za link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli juz makaron to pelnoziarnisty . Proponuje z dodatkiem oliwy,bazylii,pomidorow,czosnku i ziol, zapiekany ze szpinakiem i serkiem wiejskim, z kurczakiem i salata, spaghetii z lososiem i brokulami luv na slodko z owocami i jogurtem z niska zawartoscoa tluszczu,za to wzbpgaconym o bialko i wapn(sa takie nawet w biedronce). Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak szukasz prostych przepisow to sprobuj tego, calosc zajmie Ci mniej niż pol godziny http://www.wszechsmaki.pl/rajdowy-czaniecki/ . Masz tam makaron pełnoziarnisty, tu akurat świderki czaniecki, do tego trochę warzyw, oliwa i przyprawy więc jak najbardziej fit :). Zresztą taki dobry makaron jest bardzo fajny na danie po dłuższym biegu, kiedy potrzebujesz regeneracji. Nawet na maratonach zapewniają dania z makaronem po zakończonym biegu więc to chyba mówi samo przez się. No i oczywiście gotuj al dente, bo wtedy jest zdrowiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gapex
dzięki! spróbuje na pewno, tylko nie wiem skąd wezmę brukselkę teraz. zakładam że mrożona też powinna być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie jest brukselka w markecie więc aż takiego problemu raczej mieć nie będziesz. mrożona też oczywiście będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gapex
Teraz widzę że czaniecki ma też makaron z błonnikiem owsianym. Trzeba będzie wypróbować. Użyłem w końcu mrożonej brukselki, ale widzę że teraz rzeczywiście jest w większości sklepów więc jak będę sobie robił to danie jeszcze raz w najbliższym czasie to może już ze świeżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gapex
właśnie słyszałam że indyk jest całkiem fajną alternatywą dla kurczaka więc pewnie wypróbuję. Wygląda smacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×