Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Helena53

Opiekun osoby starszej w Niemczech

Polecane posty

Gość Helena53

Może ktoś z Was pracuje albo pracował w charakterze opiekunki osób starszych i mógłby opowiedzieć o tej pracy. Zastanawiam się nad wyjazdem do Niemiec, jakie warunki trzeba spełniać oprócz znajomości języka niemieckiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie znajomość języka niemieckiego jest w tym wypadku najważniejsza, poza tym warto mieć doświadczenie w opiece nad takimi osobami. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest to ciężka praca, szczególnie jak osoba starsza jest leżąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie,jak wyzej. Jezyk to podstawa bo bez niego Niemcy moga probowac Cie wykorzystywac. Poczytaj uwaznie fora gdzie byle/obecne opiekunki pisza wiecej na ten temat. Pamietaj,ze oni maja inna mentalnosc niz nasza. Tak naprawde to powinni Polki w piety calowac za to ,ze chca opiekowac sie ich dziadkami,babciami bo gdyby przyszlo im zatrudnic Niemke lub umiescic seniora w domu opieki musieliby zaplacic duzo duzo wiecej. Jesli juz zdecydujesz sie na taka prace ustalaj na poczatku jasno zasady(np. Prawo do czasu dla siebie w ciagu dnia) zeby potem nie wyszlo,ze musisz cala dobe warowac przy swoim podopiecznym. W Polsce sie o tym milczy ale niemiecka prasa i telewizja czesto poruszala temat wykorzystywania polskich opiekunek przez niemieckie rodziny. Byly doslownie niewolnicami. Nie zgadzaj sie pracowac np. Za 800€ ,absolutne minimum to 1100€ . Tp ciezka praca i duzo zalezy czy opiekujesz sie osoba obloznie chora,lezaca czy w miare sprawna. Nie zgadzaj sie na wykonywanie uslug medycznych. W niemieckim prawie tylko personel medyczny ma prawo wykonywac takie rzeczy jak np. Robienie zastrzyku. Uwazaj na firmy posredniczace w zalatwieniu takiej pracy. Czesto sa nieuczciwe i zadaja dla siebie wysokich prowizji,lepiej wczesniej ich sprawdz czy istnieja w rejestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_7
Moja znajoma poznała w autokarze kobietę, która jechała do pracy jako opiekunka pierwszy raz, niezbyt znała język niemiecki. Na miejscu okazało się, że niemiecka rodzina już zatrudniła opiekunkę i nie potrzebują nikogo do pracy, co więcej nie chcieli jej zwrócić kosztów podróży. Jakby nie kierowca autokaru, który ich postraszył, to kobieta wróciłaby do Polski stratna. Nie ma sensu jechać do pracy bez komunikatywnej znajomości języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam niemiecki dość dobrze, chętnie wyjadę do takiej pracy. Gdzie mogę szukać ofert? Znalazłam póki co portal http://praca-niemcy.com, jakie inne strony polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jiki
Ja pracy z agranica zawsze szukam na stronie agencji eurokontakt. Mają bardzo dużo ofert, do różnych państw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oprócz http://praca-niemcy.com to na pewno różne poloniusze i tak dalej. Jest sporo tych stron i cała masa agencji które pośredniczą w takich wyjazdach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinaMK
Jeżeli chodzi o szukanie pracy przez agencję to trzeba być ostrożnym, wiele złego słyszy się o tego typu firmach. Moim zdaniem trzeba znać język niemiecki wtedy jest dużo łatwiej i lepiej można bronić swoich interesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UMichalska
Nie warto jechać w ciemno, bo można stracić sporo pieniędzy, najlepiej wyjeżdżać z polecenia, jest w sieci sporo ogłoszeń, gdzie opiekunki poszukują zmienniczki, moim zdaniem to najbezpieczniejsza droga do znalezienia takiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regina64
Od czterech lat jeżdżę do pracy w charakterze opiekunki osoby starszej. Od dwóch lat pracuję legalnie, zdecydowałam się na współpracę z Centrum Pracy 24 i mogę ich polecić, są uczciwi,umowa jest jasna, jestem zadowolona z zarobków. Oczywiście jest wymagana znajomość języka niemieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k_lara
Znajomość języka niemieckiego to podstawa nie tylko, żeby się dogadać z niemiecką rodziną, ale w ogóle, aby nie zostać oszukanym. Wyjeżdżając za granicę bez znajomości obowiązującego tam języka, jesteśmy praktycznie bezbronni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilaq
Jeśli szukacie legalnej pracy na dobrych warunkach, warto zgłosić się do centrum pracy24, mają jedne z lepszych stawek na rynku. Oczywiście wcześniej warto popytać o warunki pracy opiekunek, które współpracowały z tą firmą, ja słyszałam o nich dobre opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaLiber
Ciężka praca, ale bardzo dobrze płatna. Ja miałam wyjechać tylko dwa razy, skończyło się tak, że pracują już ponad 3 lata. Trudno przyzwyczaić się do zarobków w Polsce, jak chociaż razy wyjedzie się za granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opieka nad starszą osobą nie jest łatwa, poza tym, że trzeba dźwigać to jeszcze trzeba liczyć się z tym, że podopieczny może umrzeć na naszych oczach. Wówczas trzeba wiedzieć, jak udzielić mu pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz lepiej w Niemczech nie pracowac bo cie jestcze imigranci zgwalca i zabija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popatrz sobie na strony firm, które oferują pracę za granicą, ja mam dobre zdanie o http://pflegerin24.pl/ - dbają o pracowników, masz cały czas kontakt z konsultantem, a inne kwestie są omówione na stronie, warto rzucić okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam do kontaktu z firma Medcare24. Legalne zatrudnienie, fajne zarobki, oferty dostosowane do kwalifikacji i oczekiwań kandydatki Kontakt. Ewa, tel 789 381 379

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli chodzi o temat, jakim jest praca za granica, warto zagladać też na stronę http://ewiko.net/ - mają oferty pracy w Niemczech, siostra z nim i jeździ i zadowolona jest bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina354
Agencje pośrednictwa są dobre dla osób, które nie znają języka. Ja także tak zaczynałam swoje wyjazdy do pracy. To nie było aż tak dawno temu, wtedy szukałam ofert pracy dla opiekunki http://www.centrumpracy24.com/pracownicy/ i jako kraj docelowy obrałam Niemcy. Byłam bardzo zadowolona, więc jak ktoś teraz szuka wyjazdów to mogę tę agencję polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marinta
Widzę, że dyskutujecie wokół opieki osób starszych w Niemczech, więc być może zainteresuje was ten blog - http://www.opiekawniemczech.pl/praca-opiekunki/ poświęcony właśnie temacie opieki nad osobami starszymi w Niemczech. Można znaleźć tutaj naprawdę sporo porad, jak i wskazówek co do wykonywania tej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeździłam do Niemiec do opieki przez tą firmę www.curaform.pl/warunki-pracy.html. Wszystko jak w umowie, pomagają we wszystkim i wspierają już po podjęciu pracy. Także szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłka

Ja jezdzilam z Dobra Sztela. Balam sie ale mile zostalam zaskoczona.Fajne zarobki i pomoc ze str agencji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×