Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciąża po przebytej zakrzepicy

Polecane posty

Gość gość

Czesc ! Mam do Was drogie kobietki pytanie.Glownie chodzi mi o Panie ,ktore sa po przebytej zakrzepicy. Co prawda mam juz jedno dziecko,ale pragniemy z mezem drugiego.Po pierwszej ciazy wyladowalam w szpitalu z zakrzepica zyl glebokich lewej nogi.Mam niewydolna zyle podkolanowa oraz badania genetyczne wykazaly ,ze temat trombofilii rowniez nie dotyczy. Naczytalam sie ...w przyszlym tyg pytac bede osobiscie lekarzy ,ale chce sie od Was dowiedziec czy jest / była ktoras Pani w podobnej sytuacji.powiem Wam ze moja nie wyglada pieknie,puchnie jest sina w kilku miejscach ... Do tego sie przyzwyczailam.pytam o to z jakimi konsekwencjami powinnam sie liczyc piszac sie na druga ciaze ( jesli w ogole istnieje taka opcja) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze Ci odradzą ciążę, jeśli będą rozsądni ale my nimi nie jesteśmy, może się nie znamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj jestem tez po zakrzepicy dostałam ją dwa tygodnie po porodzie cc leżałam tydzień w szpitalu jest juz prawie trzy lata temu mam tabletki na rozrzadzenie do konca zycia i ponczoche nosze zawsze jest ok, jak chce miec drugie dziecko to musze je zaplanować i przejsc na inne leczenie. Ale jeszcz poczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam zakrzepicy w ciąży macica uciskala mi na żyłe kiedy rosla trochę czasu leżałam w szpitalu ciagle badania i clexane dwa razy dziennie noga jak balon i antybiotyk ciezko było teraz mam zdrowego synusia i podobno juz jest dobrze ale powiem Ci szczerze ze juz bym nie ryzykowala swoim życiem ale na szczęście mam jeszcze córcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to po zakrzepicy zaszlas w ciąży i masz córeczkę?,ja chciala bymbardzo jestem 3 lata po tej zakrzepicy opisz jak bylo u Ciebie czekam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmanka
Ja mogę polecić lekturę bardzo ciekawie napisanego artykułu poradnikowego dotyczący właśnie zakrzepicy. Możemy dowiedzieć się z niego co to za choroba, jakie są jej objawy i jak wygląda sposób leczenia. Taki artykuł znalazłam na stronie http://zakrzepica24.pl/profilaktyka-i-leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina_b
Jestem mama dwojki dzieci, mam trombofilie dwojakiego typu i zzg. W obie ciaze zaszlam po przebyciu zakrzepicy. Kwestia dobrego lekarza i leczenia. Cala ciaze i polog bralam heparyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję ci za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajdź dobrego hematologa i zrób badania w kierunku trombofilii. Miałam zakrzepicę w pierwszej ciąży i drugi raz po ciąży. W drugiej ciąży od początku brałam clexane i było ok. Mam trombofilie mutację leiden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakrzepica nie jest przeszkodą tylko trzeba wdrożyć leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k_bembenik
Zakrzepica zdecydowanie nie jest przeszkodą. Ja również usłyszałam, że nie zajdę w ciąże - wtedy zmieniłam lekarza. Radziłabym, jak już padło w tym temacie, zbadać przyczynę zakrzepicy. U mnie to trombofilia, mutacja genu protrombiny i czynnika V Leiden. Jestem pod stałą opieką poradni hematologicznej, zarówno przed ciążą, w trakcie i po ciąży byłam na kontroli. Urodziłam dwoje dzieci przez planowane cięcie cesarskie, wszystko odbyło się bez komplikacji. Mogę polecić nazwisko lekarza, który prowadził moje obydwie ciąże. Mądry, doświadczony lekarz był dla mnie olbrzymim wsparciem, czułam się bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k_bembenik
Zapomniałam dodać, że to lekarz w Krakowie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam zakrzepicę, potem zaszłam w ciąże, lekarz ginekolog odradza druga ciąże ale jak chce mieć jeszcze dziecko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bembenik bardzo Cię proszę o rekomendacje lekarza, tez nam trombofilie, jestem w ciąży i jestem też z Krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób badania, moja sąsiadka ma zakrzepicę, od 19 lat po pierwszym porodzie. Od tego czasu poroniła kilka razy i dwa razy odkleiło jej się łożysko w 8mc i ostatnio w 32tc, dzieci zmarły a ja ledwo odratowali ale ona dodatkowo choruje na nadciśnienie, paliła zawsze nawet w ciążach do 3paczek papierosów i ma jeszcze jakieś obciążenia genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_bembenik
Lekarz w Krakowie, ktory prowadzil moje ciaze to Wojciech Kolawa, przyjmuje na Kosciuszki w gabinecie "Zdrowie kobiety"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bembenik dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudiaaaawuuu

Hej mogę z kimś porozmawiać jestem po zakrzepicy i strasznie boje się ciąży 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×