Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
katlak

Obicia tapicerskie na kanapę jakie wybrać

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna kanapy, tudzież narożnika. I tu pojawia się problem- do wyboru mam miliard różnych rodzajów tkanin obiciowych. Do wyboru dostaję szeroką gamę typu dot, kongo, inari, soft, sahara, gobi, etna, doti, berlin i tak dalej i tak dalej. Problem polega na tym co jest co i czym się charakteryzuje. Jeśli chodzi o internetowe artykuły czy porady w tym względzie to otrzymuję tylko podział na welury, szenile, mikrofazy, jakieś żakardy itp. Czy ktoś jest w stanie doradzić w tym względzie? Znacie jakieś artykuły czy poradniki, które pomogą się zorientować w tym pierwszym nazewnictwie? A może jest tu jakiś tapicer albo eee kaletnik? Który mógłby mi doradzić w tym względzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może po prostu wybierz się do jakiegoś tapicera może znajdzie chwile na małą poradę;) albo znajdź hurtownię materiałów i tam zapytaj. My niedawno zmienialiśmy tapicerkę na kanapie i tapicer korzystał z materiałów hurtowni http://magab.pl/, zobacz może to gdzieś niedaleko twojego miejsca zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również zamawiałam obicie w firmie www.magab.pl. Odnawiałam starą sofę po babci. Mieli w czym wybierać. Ceny niedrogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie swoje obicia tapicerskie kupuje przez internet https://sklep.kameleon.pro/ . Tak jest wygodniej i dodatkowo jest większy wybór, cenowo też zazwyczaj wychodzi taniej, także polecam takie rozwiązanie ;)

Edytowano przez paUlaa96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rilla

Ja niedawno odnowiłam trochę mebli w domu, w tym nawet fotel dostał nową tapicerkę. Strasznie mi się to spodobało i dobrze mi poszło, więc teraz odnawiam meble dla znajomych. Zaopatruję się m.in. w hurtowni obiciowej ArtMeb w Warszawie. Tkaniny mają świetne, dobrej jakości, duży wybór no i z cenami nie przesadzają.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek

Ja ze swojej strony polecam  skorzystać z oferty firmy  Europolit z Wałbrzycha, która oferuję sprzedaż uszczelnień technicznych i materiałów termoizolacyjnych. Firma oferuję  bezazbestowe materiały uszczelniąjące, izolacje wysokotemperaturowe w dobrych cenach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierasz obicie, to weź też pod uwagę eksploatację mebla i łatwość wyprania tkaniny szczególnie przy małych dzieciach.

Jeśli mebel ma być często używany, to weź pod uwagę grubsze i lepszej jakości materiały, bo szybko będziesz musiał wymienić na nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamówiłam tkaniny do obicia sofy na stronie Kalinda.pl, zadzwoniłam żeby się podpytać jaka by pasowała, pani przez telefon była bardzo miła i dużo mi doradziła. Ceny były dużo niższe niż u konkurencji, zamówienie przyszło szybko i bardzo dobrze zapakowane, zero zagnieceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że te welurowe tapicerki sa bardzo dobre i czyści się je bezproblemowo. Wiem, bo mam sofę, fotele i pufy. Teraz robimy remont sypialni i planujemy kupić łóżka z taką włąśnie tapicerką. Zajrzyj może do slf24.pl mają świetny próbnik materiałów, a jak coś to podpowiedzą i wszystko wyjaśnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Welur jest ostatnio bardzo modny ale nie tylko. Sami niedawno zastanawialiśmy sie nad meblami i też nie bardzo wiedzieliśmy jakie to teraz są te materiały. Czyste zrządzenie losu sprawiło, że trafiliśmy do scandicsofa.pl. Okazało się, że nasz producent mebli, a materaiły obiciowe sprowadzają z włoch i belgii. Trochę poczytaliśmy i długo namawiać nas na zakup u nich mebli nie trzeba było, czy żałujemy - nie. Meble są rewelacyjne i mamy zarówno te z obiciem welurowym jak i bawełnianym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ważne jest aby tkanina była dobrej jakości ale ważna jest też kolorystyka, dlatego podoba mi się oferta Moderno Mebli bo ma się tam dużą dowolność jeżeli chodzi o kolor foteli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×