Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zmeczona12345

2 latek nadal nie przesypia nocy :(

Polecane posty

Gość Zmeczona12345

Moj syn ma prawie dwa lata, nie przespal do tej pory nocy. Budzi sie srednio kolo 5 razy. Badania porobione, wszystko ok. Kolacje zjada porzadna, przed snem wypija do 2 butli mleka. Doradzcie, co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 3 l i 4 m i ma różne etapy czyli 2 miesiące pięknie śpi , a potem 2 miesiące budzi się co noc , czasem raz lub 2 na krótko a czasem raz ale na 2 h , i co mam zrobić ? też jestem zmęczona , a pracujesz? bo ja pracuję a mała chodzi do przedszkola więc jest nam jeszcze trudniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co robi jak się budzi? Czego potrzebuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmeczona12345
Narazie jeszcze nie, ale niebawem wracam do pracy. Jedna czy dwie pobudki bym spokojnie przezyla, ale ja od dwoch lat nie przespalam ciagiem dłużej niż 2-3h. Wiadomo, ze jak nie ma wyboru to bede dalej tak wstawac, ale szukam pomocy, moze ktos wie co zbadac, co moze byc przyczyna, co zrobic zeby bylo lepiej. Bylam u lekarza, bo niedawno byl okres ze budzil sie co 10min, fizycznie nie dalam rady po 3 takich nocach, dostal syrop na wyciszenie, no i teraz budzi sie kolo 5 razy. Ale fajnie by bylo, gdyby udalo sie jeszcze troche ograniczyc pobudki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie budzi to albo musze sie z nim polozyc bo histeryczny placz, no i mleko (daje mu 2 miarki zamiast 8 na butelke, ze wzgledu na zęby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jejku a dlaczego dajesz dwulatkowi jeszcze mleko w proszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko Ja podejrzewam że twój synek może mieć pasożyty ,moja córeczka ma 2 latka i 3 miesiące i też co noc się budziła,wierciła.nauczyłam ją korzystać z nocnika i zauważyłam że coś się w kupce rusza!!! to był biały około 1 cm. robaczek ,przestraszyłam się, na drugi dzień poszłam z córką do lekarza i opowiedziałam o tym.Pediatra przepisała środek w płynie syrop na odrobaczanie, kazała podać jedną łyżeczkę dzisiaj i drugą łyżeczkę za 2 tygodnie i wyobraź sobie że przeszło !!córka budzi się tylko raz jak chce siusiu. pediatra powiedziała że nie ma sensu robić badania kału pod kątem pasożytów Bo wyniki są w 70% niewiarygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmeczona12345
Bo mleko krowie powinno sie dawac w takich ilosciach po 3 urodzinach, ze wzgledu na obciazenie watroby. Mleko 4 jest dla dzieci powizej 2 lat, wiec to chyba nie az takie dziwne. A powinnam odstawic juz mleko i butle? Moze to jest problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwie miarki mleka? to przecież sama woda ,dziecko się tym nie nasyci. Moja córka ma 2 i pół roku i budzi się raz w nocy ,około godziny 3 i daje jej mleko modyfikowane plus dwie miarki kaszki ryżowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie autorko ,może do mleka dosypuj kaszki ryżowej ?będzie bardziej treściwe to mleko. I nie słuchaj głupich komentarzy że dziecko nie powinno już pić mleka w proszku bo teraz mleka modyfikowane są nawet dla przedszkolaków,widziałam w sklepach,bodajże bebiko 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmeczona12345
Moze faktycznie pasozyty... musze pogadac o tym z peditra. A co do 2 miarek mleka, to jest zalecenie dentysty, bo zaczely sie problemy z mleczakami, kazal przejsc zupelnie na wode w nocy. Syn zjada duza kolacje i wypija prawie 2 butle mleka przed snem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze za duzo dajesz jesc dziecku na kolacje? maluch powinien juz dawno nie pic mleka w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmeczona12345
Myslalam wlasnie zeby mu dawac sama wode w nocy, moze by sie oduczyl pic, ale obawiam sie ze wtedy pobudki moga byc jeszcze czestsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko a nie probowalas nie reagowac na nocne pobudki dziecka? Ja ze zmeczenia raz nie wstalam i maly zasnal po kilku minutach marudzenia. nast nocy zrobilam tak samo.Dziecko zaczelo przesypiac cale noce po tyg takiego nie wstawania do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmeczona12345
Nie probowalam, ale nie raz o tym myslalam. Musze sprobowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko spróbuj faktycznie dać wode w nocy. Mowisz ze bedzie sie wiecej budzil a nie sprobowalas a zmeczona i tak jests To chyba lepiej sprawdzić. Może też być tak ze jest przejedzony na noc (w sensie ilości A nie kalorycznosci ) i to mu spac nie daje. Robaki też sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, byle co i od razu pasożyty, pasożyt pasożyta pogania przestańcie już bredzić albo się nauczył, ze po obudzeniu dostaje to mleko, albo dostaje go za mało i tyle mój syn do 3 roku życia chłeptał to mleko, odstawiliśmy jak poszedł do przedszkola i nie, nie ma próchnicy, problemów z żołądkiem i innych problemów z tego powodu po prostu potrzebował i tyle, a dziecko bardzo łatwo się do wszystkiego przyzwyczaja był od 2 r.ż. niejadkiem wiec to mleko jak dla mnie trochę go dokarmiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja od nie wstawania w nocy. Sprobuj tylko badz dzielna bo to bardzo trudne tak sluchac, ze placze i nie pojsc do dziecka. Zadna krzywda mu sie nie dzieje a jak uslyszysz placz po ktorym bedziesz pewna, ze sie nie uspokoi to tylko na chwile wejdz by dziecko poczulo ze jestes. zycze powodzenia i duzo zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmeczona12345
Dziekuj***ardzo, bede probowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje rady, ale zrobisz jak zechcesz: 1) Likwidacja butelek całkowita. Tak duże dziecko już dano nie powinno używać butelek. Wszelkie napoje podawaj tylko i wyłącznie w kubeczkach, szklaneczkach itp. 2) Zmiana mleka (w dzień) na normalne- krowie. 3) Przestań podawać dziecku mleko w nocy. /Dziecko w tym wieku już od dawna nie potrzebuje jedzenia. Powinno zjeść normalną kolację (kanapki, kaszka czy inne rzeczy) popić niewielką ilością mleka i tyle. W nocy, jeśli chce pić- daj wodę (z kubka). ps. Ja się wcale nie dziwię, że dziecko po zjedzeniu kolacji i wypiciu jeszcze na noc DWÓCH butelek mleka MODYFIKOWANEGO nie chce spać. Czy Ty czytałaś sklad tego mleka??? Wiesz, że ma syrop glukozowo-fryktozowy??? Jak organizm ma odpoczywać, skoro ma dostarczonego "cukru"? Możesz po kolei- zmiana mleka na krowie, likwidacja butelek, podawanie wody. A najlepiej w nocy staraj się dziecka nie rozbudzać za mocno. Ale słodkie mm odstaw całkowicie. ps. a moze dziecko za dużo śpi w dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmeczona12345
Dziekuje za rady, skorzystam :) W dzien nie spi, wiec to nie to jest przyczyna. Zrezygnuje z mm i postaram sie tez z butelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko krowie z kartonu to gorszy syf od mm.Tak łatwo wam pisać,gorzej jakby to was dotyczyło.Moje dziecko przebudza się w nocy raz,bo poprostu chce siku.Ma prawie 2,5 l.Odrazu woła mleczko.To robie jej mm i pijąc zasypia,śpi do 7-8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pozbylam się problemu czestego wstawania, jak zabrałam mojej dwulatce wszystkie butelki. Do dwoch lat dwa razy piła mm w nocy. Po drugich urodzinach wyrzucilam butelki i powiedziałam, że mleko pijemy ze szklanki. Jak się w nocy budziła i chciała mleko, to mówiłam ok, ale ze szklanki. Oczywiscie nie chciala, wiec nie dostała wcale. Po dwóch nocach przestala wołać. Zaczęła spać normalnie. Jak chce sie w nocy napic, to ma przy łóżeczku butelkę z wodą. Teraz budzi się na siku, albo jak ma zly sen, ale to raz lub max dwa razy w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo dwulatek z butelką to przesada... najlepiej odzwyczaić dziecko od butelki przed ukończenie roku.. mleko krowie bez przesady, że jest syfem.. dawaj 3,8% i tyle. Na pewno nie a w sobie niepotrzebnych dodatków jak syrop glukozowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma ponad trzy lata i też nie śpi w nocy. Budzi się kilka razy. Myślałam, że to może pasożyty. Zrobiłam badania i nic nie wyszło ale profilaktycznie lekarz przepisał lek na odrobaczywienie i nic nie pomogło. Córka dalej słabo śpi a ja nie wiem dlaczego. https://www.mamaibobasy.pl/dlaczego-dwulatek-budzi-sie-w-nocy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×