Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Po co kupujecie dzieciom chomiki? Nie lepiej szczurka?

Polecane posty

Gość gość

Otóż ze zwierzętami domowymi miałam dużo do czynienia. Miałam z 5 chomików i przyznam, głupie to jak but. Zboża od g****a nie odrozni. Miałam tez szczurka, Miki. Sporo czasu spędzała u mnie na ramieniu, bądź przy zabawie. Jak tylko otworzyłam klatkę ona od razu po ręce wspinała mi się na bark. Chodzilam z nią tak dość długo, nawet przyrządzałam jedzenie, a potem podając jej w łapki dzieliłam się z nią. Miałam wtedy około 12, 13 lat. Postanowiłam, że przydałby się jej kompan i potomstwo, które oddałabym potem do zoologicznego mamy przyjaciółki. Wiec po długich poszukiwaniach dorosłego szczura w końcu przyprowadziła jej kompana. Wychowany w zoologicznych warunkach, był dość wredny. Jak tylko miki zaszła w ciążę rozdzieliłam ich. Ona jaka była dla mnie taka była, a jak wiadomo zwierzęta w tym stanie są agresywne, ona nie. Miała 13 młodych i ani jednego nie zagryzla, od razu podekscytowana pakowałam ręce do klatki, a ona nie przejawiała żadnej agresji. Glaskalam male, bralam na ręce, potem podawalam jej, a ona mnie polizała złapała małego za kart i zaniosla do gniazda. Jednak ten stary szczur miał na karku jakieś krosty. Po czasie u miki wystąpiło to samo. Przez 3 tygodnie dzień w dzień jezdzilam autobusem na zastrzyki, ale zdechła. Była wspaniała. Zbliżają się święta, dzieci często chcą zwierzaka, a rodzice wybierają bezproblemowe rozwiazanie. Czyli mała klatka i mały słodki chomik. A później jest płacz i zwierzę trzeba oddać, bo któryś raz z kolei dziecko zostało pogryzione. Szczury dla niektórych są obrzydliwe, ale ja mogę powiedzieć śmiało, że gdy moja córka poprosi o gryzonia zaproponije jej szczurka, a raczej szczurzycę. Slyszalam nawet, że szczury są madrzejsze i czysciejsze od psów, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×