Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość korinka3

Gdzie w Warszawie zdiagnozuję dziecko pod kątem autyzmu?

Polecane posty

Gość korinka3

Potrzebuję udać się do specjalisty, który zdiagnozuje mi syna pod kątem autyzmu. Czy możecie polecić mi kogoś takiego? Jestem z Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matumaini
Raczej powinnaś szukać placówki, która zajmuje się takimi rzeczami, a nie konkretnej osoby... Z tego co się trochę orientuję w tym temacie, to taka diagnoza jest kilku etapowa. Często jest przeprowadzana z udziałem psychiatry, ale też psychologa czy pedagoga. Dlatego musisz rozglądać się za tego typu placówkami, które w tym się specjalizują. Ale nie polecę żadnej, bo nie siedzę w tym temacie aż tak głęboko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar_jolkaa
Matumaini, ma rację ;) Przejdź się do Promitisu na ul. Garibaldiego, powiedz z czym przychodzisz, wypytaj o wszystko, a oni już Cię odpowiednio pokierują. Nasza diagnoza miała 4 etapy i moim zdaniem była bardzo wnikliwie przeprowadzana. Do tego nie jest to pierwsza lepsza diagnozująca placówka, a miejsce gdzie jest prowadzona również terapia, przedszkole a nawet szkoła. Ja zanim tam poszłam zrobiłam mały reserach na ich temat w necie :P Istnieją od 2008 roku, więc nie jest to jakaś nowa firma kogucik ;) Mają już doświadczenie w tym co robią i to widać przy kontakcie z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korinka3
Ok, dziękuję bardzo za odpowiedzi. A czy możesz mi powiedzieć jaki jest czas oczekiwania na diagnozę w tym promitisie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar_jolkaa
Nie wiem jak jest teraz, bo my się diagnozowaliśmy już rok temu ;) W każdym razie wtedy z tego co pamiętam, to czekałam tak około 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mufffinka
Korinka, jesteście już po diagnozie? I jak..? My właśnie czekamy na diagnozę w promitisie i tak szukam w necie różnych wątków i informacji na ten temat. nie ukrywam, że trochę się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korinka3
Tak, my już dawno po diagnozie i syn ma stwierdzony autyzm. Co więcej już rozpoczęliśmy terapię w promitisie. Na początku ciężko się w ogóle pogodzić z tą wiadomością. Ale właśnie ważne jest aby mieć jakąś grupę wsparcia, czy pomoc psychologa – nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Chodzimy z synem na terapie, wspomagamy jego rozwój na kilka różnych sposobów. I wierzę, że będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenka

Ja z kolei słyszałam, że dobrą poradnią jest Kolorowa Fontanna (kolorowafontanna.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×