Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość 3Justyna33
Dzięki za odpowiedzi , np póki nie płacze nic go nie boli to mnie to jakoś nie martwi tylko bardzo dziwi ze najpierw była kiedy bym nie zaglądnęła a teraz to tak raz na 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Ja karmie mm a przy mm stałe się wprowadza od 4 mies przy KP od 6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy karmieniu piersia moze i tydzien nie robic, moja starsza corka tak miala, stresowalo mnie to bardzo.. ale potem, jak rozszerzalam diete to byly czesciej. Nie masz sie co niepokoic. gabi z kolei robi co dzienni, czasem co 2 dni ale wtedy jest pol dnia niespokojna, marudna az wteszcie walnie kupke, ze az plywa w niej :/ co dziecko, to inaczej. Ja szcżepilam na rotawirusa, miala podawane z pneumokokami. Ladnie zniosla, na szczescie bez gpraczki i innych rewelacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wspolzycia, u mnie jest okej ale po 1 porodzie dlugo czulam taki dyskomfort przy poczatku stosunku, jak opisujesz gosciu. Po paru miesiacach ustapilo. Ja bym chwile poczekala i Skonsultowala sie moze z jakims innym ginem. szczerze wspolczuje i oby przeszlo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmalgo
U nas w tych sprawach ok, chociaż jakiejś wielkiej ochoty nie mam bo jak uspie mala to najchętniej i sama podzlabym od razu spać :-) jak byłam na wizycie kontrolnej to gin mówił że można odczuwać suchość i jeśli takie coś wystąpi żeby używać lubrykantow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kora ale samo przeszło czy coś robiłaś w tym kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak pielęgnujecie skórę maluszka przy przewijaniu? Ja na zmianę raz kremik, raz puderek, od czasu do czasu bepanthen, ale nie daje on większych efektów, ciągle skórka jest zaczerwieniona i walczymy z odparzeniami. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Używamy chusteczek nawilżonych i pieluch Dada lub Pampers. Bardzo proszę o pomoc, nie wiem jak mogę inaczej pielęgnować tą maleńką skórkę, żeby zapobiec odparzeniom. A problem ciągle powraca, jestem ciekawa jak to wygląda u pozostałych mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Kuzynka mi niedawno mowila ze kąpiel w krochmalu naprawdę pomaga. U nas w ogóle nie mam tego problemu z odparzeniami. Czy tak jak kiedyś co chwila była kupa czy teraz raz na jakiś czas ale odparzen niema w ogóle. I ja od początku stosuję chusteczki nawilżane tak przez każdego krytykowane. Jak by tego było mało to za każdym razem kupuję inne. Czas od czasu tylko zamiast chusteczek biorę waciki z wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
gościu - u nas był bardzo duży problem z odparzeniami. Co pomaga: przemywanie wodą zamiast używania chusteczek higienicznych, kąpiel w krochmalu lub w kaliku, jak najdłuższe wietrzenie pupy, krem bepanthen...My przeszliśmy na pieluchy naturalne, bambusowe bambiboo i od tamtej pory jest spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_melki
My używamy do przewijania wacikow z wodą, a jak jesteśmy poza domem husteczek nawilzonych ktore rowniez składają sie w 99% z wody, wiec nie podrażniają. My smarujemy sie za każdym razem linomagiem i nie mamy żadnych problemow. pamietam jednak ze na szkole rodzenia położna mowila o sudokremie w przypadku odparzeń, próbowałaś? Ja sama używałam dla siebie w lato jak mi w ciąży od gorąca i potu przecierały się uda i pomagało;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Ja tak samo jak mama_melki przemywam pupę wacikami z wodą, chusteczkami tylko poza domem i używam zielonego linomagu. Problemów ze skórą nie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
U nas sudocrem, gdy bylo krytycznie do leczenia tormentiol. Na co dzien sprawdza sie nivea krem przeciw odparzeniom. Ale to gdy skore jest wyleczona. My mamy problem z sucha skora. Robia sie czerwone suche placki. Najbardziej za uszami. Mamy masc robiona z hydrokortyzonem. Na co dzien bepanten sensiderm i krem specjalny z emotopic ale i tak problem jest. Z corka tez mialam taki problem. Do tej pory zima czasami siegamy po edelan. Skora bardzo atopowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Ja używam maści alantan, w domu przemywam wodą, poza domem używam chusteczek. Nie mamy problemu z odparzeniami....I w nocy małej nie przebieram, bo nie budzi się do jedzenia, w sumie 12 godz. jest wtedy w jednej pieluszce, nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Wczoraj mój synek przekręcił się po raz pierwszy z brzuszka na plecy:-) Tak w ogóle to taki fajny chłopczyk z niego, dużo się uśmiecha, pięknie guży i super śmieje sie na głos. Moje córy mają już 8 lat, więc już zapomniałam jak to jest mieć takiego niemowlaczka w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupiłam sobie tutaj pieluchy wielorazowe z wymiennymi wkładami http://ali.pub/22bwlh kupiłam pare sztuk, a wiecej tych wkładów i jest super, bo wkłady są wielorazowego użytku i mało miejsca zajmują. i w sumie wydawało mi sie że to duzo wyjdzie kosztowo, ale raz wyda się wiecej i to tyle.a pampersy trzeba cały czas kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupowałam na alie czekałam 3 tych, bo ceny na allegro są powalające a to jest to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Moja córka też przekręca się z brzuszka na plecy a także z pleców na boczki i zdarzyło jej się 2 razy przekręcić z pleców na brzuszek. Nasza pediatra mówi, że jest bardzo silnym dzieckiem...Na łóżku to już w ogóle jej nie kładę, boję się że wyląduje na podłodze. Rozkładam jej kocyk na podłodze i tam sobie leży i się obraca do zabawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Wystarczy po kazdej zmianie pieluszki posypac pupe mąka ziemniaczana i skora bedzie jak marzenie :) moja mala ma 12tygodni i 2 dni i wazy juz ponad 6kg...tydzien temu na szczepieniu byla w 75 centylu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu, tak samo przeszlo. Oby i u Ciebie tak bylo. my nie mamy problemu z pupa ale jak cos sie zaczyna czerwona robic to bepanthen lub sudocrem idzie w ruch. Przemywam husteczkami nawilzajacymi ( nie uwazam, ze to jakies zle - bez przesady, nie dajmy sie zwariowac ;). u mnie tez sie zdarzylo juz przekrecanie, ale co sie dziwic dziewczyny, czas ucieka nam przez palce, uwierzyc nie moge, ze za pare dni skonczy 4 miesiace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Oj to fakt ! I mnie już 4,5 miesiąca :O zaraz święta, a po będę wprowadzać stale posiłki a ja sobie myślałam: kiedy będą święta i kiedy córka zacznie jeść stale posiłki. Jak przypomnę sobie jak ciężko było mi fizycznie i psychicznie po porodzie a jak cudownie jest teraz i jak bardzo kocham moja corcie to nie mogę uwierzyć jak wiele przezylam i jak wiele zmieniło się w moim życiu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chusteczki nawilżanie nie są aż takie złe jeśli mają dobry skład tylko nie wolno ich używać na odparzoną pupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Z innej beczki. Mam dwa stany zapalne w zebach 7. Obydwa po kanalowym, scianek brak bo sie rozpadly, sa do usuniecia. Maja tymczasowe opatrunki tylko.Chce w ich miejsce wstawic implanty. Ma ktoras? Chcialabym wiedziec jak to funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieciom na mm też się rozszerza dietę po 6mscu. Mają takie same przewody pokarmowe. Po 4 to nagonka firm żeby biznes się kręcił. Co do odparzcen- jak najmniej chemii. U nas pieluchy wielorazowe, żadnych kremów i pupcia jak z obrazka. Zero odparzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Gosciu to fajnie ze u was pupka ladna ale uwierz ze nawet w tetrach sa problemy i nawet na make ziemniaczana dzieci zle reaguja. Kazde dziecko jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Dziewczyny, czy przed wyjściem z domu smarujecie buźki swoim pociechom? Bo mojej małej popękały ostatnio naczynka na buźce, niczym jej nie smarowałam...A może powinnam jakimś kremem ochronnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Moze nivea na kazda pogode? Z dziecinstwa pamietam tlusta papke jaka mama nakladala mi na twarz, to byl linomag. Papka na twarz, rekawiczki i na snieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
My używamy nivea na każdą pogodę o ile nie zapomnę nasmarowac małej przed wyjściem :-) ważne aby krem nie miał wody w składzie jeśli ma być na mrozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieluchy wielorazowe to nie tylko tetra a wiele innych naturalnych materiałów jak biobawelna niebielona chemicznie, bambus o właściwościach przeciwbakteryjnych czy konopie.na odparzenia dobra jest też wełna lecznicza, otulacze wełniane czy gatki również pomagają. Nie polecałabym na początek Chinek bo można się zrazić. Są wielkie, lubią przeciekać przy gumkach co przy dobrych pieluchach się nie zdarza. Zazwyczaj jak ktoś kupuje na początek chinki to szybko rezygnuje. Pieluszka musi być zgrabna a nie tworzyć pancerz, z chinkami szczególnie na drobnych dzieciach o to łatwo. Jak już musi być chinka to dobre są chinki kawowe, są węższe w kroku. Chociaż osobiście bralabym je jako ostatecznośc. Żadne pieluchy mi nie przeciekają a tym się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
A u mnie juz pierwszy stroik swiateczny i pierwsze dekoracje w salonie. Kto jeszcze czuje magie swiat? Oczywiscie prezenty dla starszakow tez juz kupione. Moje male duze sepy pochlaniaja moj caly budzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×