Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elf92

Jakie potrawy na wigilijny stół?

Polecane posty

Kochane, co podacie w tym roku na wigilijny stół? przyznam się wam, że ja mam straszliwie mało czasu i chyba skorzystam z gotowych rozwiązań jeśli coś polecacie z takich dań gotowych to piszcie tutaj. Widziałam, że Virtu ma teraz takie świąteczne rzeczy i może nawet się skuszę? pierogi zawsze mieli dobre, co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze dla mnie potrawy świąteczne: - barszcz z uszkami - pierogi z kapustą i grzybami - groch z kapustą - karp - ryba "po grecku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam termin porodu na początek stycznia;-) a muszę przygotować wigilię i podać cokolwiek więc u mnie będzie: - barszcz z uszkami(barszcz robię bez zakwasu)a uszka kupię gotowe bo nie lubię ich lepić... -kompot wigilijny z suszonych owoców. Moja rodzina go lubi a bardzo prosto go się przygotowuje -najzwyklejsza sałatka jarzynowa,zrobię wersję zwykłą a na wigilijny stół podam ją ze śledziem -rolmopsy śledziowe/sardynki w oleju...coś z tego wybiorę -jakaś rybka,smażone filety...najpewniej z dorsza -kapusta wigilijna i do tego pierogi(farsz do pierogów odejmę przy przygotowaniu kapuchy) do tego podam gotowane ziemniaczki i pieczywo,może jakąś sałatkę ze słoiczka Może krokiety z pieczarkami albo grzybki suszone w cieście naleśnikowym...Szwagierki zapowiedziały,że przyniosą rybę pod pierzynką,makowiec i rybę po grecku. To tyle z moich potraw a i takzobaczę jak będzie z czasem i siłami ;-) u nas bardziej niż na tradycję i liczenie potraw stawiamy na to co nam smakuje i co naprawdę idzie. W tym roku rezygnuję np. z klusek z makiem bo nikt ich nie je a karpia ...wolę jak sobie pływa żywy ;-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×