Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

takiekontojuzistnieje

Jak prać koc z wełny czesanowej?

Polecane posty

Gość gość
Niestety wełna czesankowa charakteryzuje się bardzo słabą jakością. Kruszy się, łamie i bardzo mocno kurczy. Wyrobów z tego rodzaju wełny właściwie się nie pierze, bo po wypraniu wyglądają bardzo źle. Podejrzewam, że pytasz o tak modne teraz koce z grubego splotu. Niestety wykonywane są one z najtańszej, bardzo słabej jakościowo czesanki. Taki koc ma więc tylko funkcję dekoracyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli masz funkcje " air wash" w pralce to mozesz wyprać . W mojej pralce jest pranie na sucho . Samsung śpiewający :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli masz funkcje " air wash" w pralce to mozesz wyprać . W mojej pralce jest pranie na sucho . Samsung śpiewający smiech.gif X a Ty prałaś taki koc? Bo ja dziergam od kilku lat i doświadczenie mi pokazuje, ze czesanka po praniu to niestety szmata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze nie prałam, dopiero co wyplotłam i coś czuję, że będzie z tym więcej kłopotu niż powinno. Istnieje jakiś inny materiał, z którego można zrobić podobny koc, a będzie można go normalnie używać? Albo czy jest jakiś sposób zakonserwowania takiego koca, żeby się nie rozpadł po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej wełna powinna być oznaczona superwash. No i kosztować więcej, niż to co jest na allegro. Dobrej jakości zaczyna się od cen 18 zł za 100g. Taki pled będzie więc kosztował minimum 100 zł. no ale będzie na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i zapomniałam dopisać, że powinna być to wełna z merynosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry, minimum *1000 zł. Strasznie coś się motam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Nie wszystkie koce wykonane są ze słabej jakości wełny, te droższe wręcz przeciwnie.  Wykonane z wełny merynosów po praniu chemicznym zawsze wyglądają dobrze, przynajmniej ten który kupiłam tutaj tak wygląda: https://wikibabystore.com/wyrobywelnaczesankowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×