Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Cieszycie się z podwyżki płacy minimalnej?

Polecane posty

Gość gość

Ten przepis miał spowodować, że ludziom będzie żyło się lepiej, a w rzeczywistości będzie tylko gorzej. Wiele pracodawców będzie zwyczajnie zwalniać ludzi, bo płacenie takiej kwoty osobie bez wykształcenia na stanowisku nie wymagającym żadnych kwalifikacji zwyczajnie się nie opłaca. Sama znam kilka osób, które już zwolniły ochroniarzy na swoich nieruchomościach i zainstalowali zamiast nich monitoring. Jeden gość, który ma dużą firmę ochroniarską, z początkiem roku zwolnił już ponad 50 (!!!) osób, a to dopiero początek. Wydaje mi się, że te pół setki ludzi wolałoby pracować i zarabiać tyle, ile mieli do tej pory, niż wylecieć na bruk. Biorąc pod uwagę ich znikome kwalifikacje, nie będzie im łatwo znaleźć cokolwiek innego. Szczególnie przy obecnej tendencji. Nie jest to odosobniony przypadek, bo znam więcej takich zwalniających hurtowo pracodawców. Przynajmniej w branży ochroniarzy, dozorców i innego rodzaju cieciów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasna beda zwalniać Ja pracuje w dużym markecie i ludzi brakuje . Do sprzątania brakuje , na ochrone brakuje , na kasy brakuje . Moze teraz jak dadzą wiecej zarobić to beda chetni do pracy . Tak przy okazji u nas za sprzątanie (narobią sie babki jak woly ) płacili 5,60 zł netto za godz . Czy to jest godna płaca za uczciwa prace ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wam zle:) jak placa minimalna byla nizsza to zle jak jest podniesiona to tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Mnie nie jest źle i nie mam bólu d**y, że ktoś może więcej zarobić, bo akurat na moim stanowisku najniższe kwoty są o wiele większe. Jednak po rozmowach z kilkoma osobami widzę, że szykują się w wielu firmach duże redukcje i widzę, że niektórzy pracownicy niewykwalifikowani wcale nie są zachwyceni, bo boją się, że zamiast podwyżki dostaną niebawem wypowiedzenie. W ochroniarstwie przechodzi się na kamery i inne systemy bezpieczeństwa a w dużych sklepach na kasy samoobsługowe. Produkcja też będzie się coraz bardziej automatyzować. Niestety taniej będzie zatrudnić robota niż pracownika. To nie są moje domysły czy przepowiednie, ale przykłady z życia wzięte. Chciałam więc zapytać, jak inni to widzą i co o tym sądzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jasne najlepiej niech ludzie robią za 5 zł . Nie stać kogoś na pracownika za 13 zł za godz ? to niech sam robi za 5 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem tego szumu z podnoszeniem płacy minimalnej. Przecież płaca minimalna od lat jest stopniowo podnoszona, to nie jest pierwsza podwyżka w historii. U mnie w firmie nikogo zwalniać nie będą, nawet inni pracownicy dostaną podwyżki, bo trudno, żeby mechanik samochodowy zarobił tyle co sprzątaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
09,02 chyba u ciebie w pracy byla placa minimalna stopniowo podnoszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie ciesze, bo wlasnie podpisywac bede w swoim zyciu pierwsza umowe o prace. Wczesniej tylko zlecenia po 6 zl na godzine. I akurat trafilam na podwyzke. Bardzo sie ciesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież płacę sa podnoszone co rok ! 2014 - 1680 , 2015 - 1750, 2016 - 1850 i w końcu 2017 - 2000 zł. Oczywiscie mowa o kwotach brutto. Całe 150 zł brutto. To może niech Ci Janusze biznesu, którzy nie podołają tej szalonej podwyżce zastanowią sie nad sensem prowadzenia działalności, jeśli taki wydatek chyli ich ku upadkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka ze u nas jak podnosza place minimalna ktora idzie na konto to ta ,,premia" do reki sie zmmiejsza i dalej taka sama wyplatka. Zastanawiam sie tylko czy ta podwyzka obowizuje osoby ktore sa od tamtego roku na zwolnieniu i dalej beda. W necie jakos zbyt ogolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
09,02 chyba u ciebie w pracy byla placa minimalna stopniowo podnoszona xxx No widzisz, jesteś typowa przedstawicielka zasady "Nie znam się, ale sie wypowiem". Nie wiem, może oglądacie za dużo rządowej propagandy. Robia wiele szumu, jacy są dobrzy i umknęło wam, że to jest norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piszesz ze sie nie znam ,u mnie wpracy nie bylo podwyzki , jak rozmawiam ze znajomymi oni tez zarabiaja najnizsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli ile zarabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z premia 1250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w pracy to podnoszą tylko na papierku bo wyplacaja jak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:41 bez premii i brutto ile zarabiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"U mnie w pracy to podnoszą tylko na papierku bo wyplacaja jak zawsze" to zglos to do PIPu bo tak nie moze byc, a szef i tak nie bedzie wiedziec kto doniosl na niego bo PIP tego nie mowi podczas kontroli, a druga sprawa po co podpisujecie podwyzke na papierze skoro wyplacaja jak zawsze? sami dajecie soba pomiatac za smieszne pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś bo sa regiony w Polsce gdzie pracujesz za tyle albo zdychasz z glodu Tylko tutaj na kafe to abstrakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na cały etat zarabiasz 1250 zł z premia ??? Przecież to jest do cholery niemożliwe, masz umowę o pracę i pełny etat? I nie rozumiem tematu, podwyżki są co roku w styczniu i nagle będą masowo ludzi zwalniać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie sie wydaje, że chodzi o to, że tym razem podnoszone sa także stawki na umowach śmieciowych. Dotychczasowe uregulowanie dotyczyły tylko osób na etacie. Jeżeli ktoś do tej pory płacił 5-6 zł za godzinę (bo o takim czymś też słyszałam), a nagle musi zapłacić 13 zł, to faktycznie biznes przestaje mu sie opłacać. I nie zrozumcie, że bronię takich "pracodawców".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze ze jest juz placa minimalna na umowie zlecenie jeszcze niech zrobią porządek z umowa o dzieło dlaczego ktoś ma być niewolnikiem za 5 cz 6 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo niektorzy wola pracowac za 5-6 zl niz nie pracowac w ogole i zdychac z glodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko topiku, to osoba bez wykształcenia ma zdychać z głodu, to i tak w naszym kraju najniższa krajowa to jałmużna, chcecie mieć z socjalu 500+ i więcej za darmo a za pracę jałmużna, twierdzicie, że w unii więcej dają socjalu a zobaczcie jaka tam jest najniższa krajowa. U nas to huj z takim wynagrodzeniem, niech sobie idioci w rządzie je biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje w duzym markecie na umowe zlecenie i ciesze sie ze dostane 13 zl za godz. W grudniu mialam 10 zl brutto. Rok temu zarabialam 7.5 brutto za godz. Panie z firmy sprzątającej , koledzy z ochrony tez ciesza sie ze beda więcej zarabiać. Nikogo nie zwolnili wręcz przeciwnie od stycznia jest nas więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się niby cieszę, bo miałam 10 na rękę, a teraz 11 (studiuje). Z drugiej strony za kilka miesiecy ceny pewnie skocza, wiec na zero z tym wyjde. najważniejszej rzeczy oczywiście nie ruszyli, czyli możliwości dobrowolnego l4 na zleceniu dla studentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leila

Tu aktualne info o płacy minimalnej: https://www.vivus.pl/moje-finanse/wazne-pojecia-finansowe/placa-minimalna-o-ile-wzrosnie-i-na-co-to-wplynie/ fajnie, że mimo wszystko jest progres. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×