Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość Mama wrześniowa 35
Cześć dziewczyny... ja jestem po całkowitym wycięciu tarczycy, ale wyniki mam dobre więc u mnie dawka eutyroxu się nie zmieniła a jestem już:) w 20 tygodniu... wczoraj miałam usg połówkowe :) będzie chłopiec ... wszystko Ok więc chyba zaczynam ćwiczyć, żeby za4 i pół miesiąca nie dostać zadyszki podczas maratonu (porodu) pozdrawiam serdecznie wszystkie wrześnióweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Pazdziernik nie biore nic na tarczyce bo była w normie 1,7 potem 1,9 no a teraz 2,2 wiec nie wiem, zobacze co mi powie gin we wtorek.a Ty jaka masz tarczyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redsky, ja zaczynalam od 3.49 w styczniu, pod koniec lutego mialam 2.28, a pod koniec marca 1.63. Mialam tez usg tarczycy. Teoretycznie dla ciezarnych norma jest do 2.5 wiec nadal sie miescisz, ale faktycznie kiepsko bo najwyrazniej rosnie... kontrola tsh w ciazy jest wazna, bo tarczyca dziecka na poczatku nie produkuje hormonow tarczycy i dziecko jest zalezne calkowicie od tarczycy mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Mi teraz tarczyca Skoczyla na 3,71 A miesiąc temu miałam jeszcze w normie, teraz pewnie będzie trzeba podnieść dawkę leku bo narazie miałam euthyrox 25. Zobaczymy co stwierdzi ginekolog bo wizyta w za parę dni. Ale z ciekawości pójdę w poniedziałek jeszcze raz zrobić tsh żebym miała świeży wynik na wizytę. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Ale ze mnie jest panikara masakra ma nadzieje ze po ciąży mi przejdzie:( Ewa 3,7 to duzo faktycznie....ale jak bierzesz leki to pewnie Ci zwiększa dawke Październik no to Ci sie unormowała ta tarczyca a mi odwrotnie no ale ja nic nie biorę zobaczymy co mi powie lekarz. Wogóle przenieśli mi wizyte na czwartek na to połówkowe to juz ostatni dzwonek ja juz zaczelam 22 tydzien w czwartek bedzie 22t5dz chyba. mama wrzesniowa 35 to twoja pierwsza ciążą czy kolejna bo chyba przeoczyłam jak dołączyłas do nas,gratuluje chłopca to chyba jednen z niewielu bo tu prawie same dziewczyny na wrzesien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama wrześniowa 35
Redsky to moja 3 ciąża... mam już 12- latka w domu... drugie dziecko straciłam w 12 tygodniu (powód nieznany)... jutro zaczynamy 21 tydzień ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierdziele mnie to tak rwie nieraz w środku jakoś...w brzuchu w podbrzuszu...Tak jakbym miała wszystko obolale.chyba mi się tam wszystko przemieszcza w środku.kurde nie wiem jak Wy...Ale JA palilam przed ciaza.jak sie doeuedzislam to rzucilam i nawet jednego już w ustach nie miałam i do tej pory mnie nie ciaglo...a teraz kurczę...zaczyna mi się chcieć zapalić...a wakacje tylko to podsyca.grille ogniska...dzualkowe spacerki...piwka się nie napije papierosja nie zapale.kurde może to głupie ale mnie to przeraża trochę niestety.jakoś przetrwam ale ciężko jest jak aa fajne klimaty .dlatego też pewnie mi się ciągle słodkiego chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
betka mi sie dzisiaj tak [alic chce zet o jakas masakra ja jestem ztytoniem w takiej sytuacji jak Ty... a najgoersze jest to ze jak np. sasiad pali to ja tu czuje... :/ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
To witajcie w klubie, ja też rzuciłam jak tylko się dowiedziałam o ciąży i na początku nic mnie nie ciągło chociaż ja palilam bardziej towarzysko. Teraz już jest ok ale były dni ze mnie bardzo ciągło a zwłaszcza w pracy . Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, musicie sie trzymac, chociaz pewnie latwo nie jest... ja nigdy nie palilam wiec nawet nie umiem pewnie sobie wyobrazic jak Was teraz kusi. Ja z takich zakazanych zachcianek to na poczatku mialam dwa razy chec na McDonalda, ktorego wczesniej nawet nie lubilam, i pojechalam z mezem na kanapke, bo stwierdzilam ze pewnie nie dostarczy to dziecku nic wartosciowego ale nie powinno zaszkodzic. I potem juz mi minelo :) A co do bolu brzucha to mnie tez czasem pobolewa, a wczoraj mialam trzy razy taki trzymajacy kilka chwil skurcz. Staram sie nie panikowac bo wiem ze w brzuchu duzo sie dzieje ale przyjemne to nie jest :) pobolewa mnie tez jak dluzej chodze ale jak poleze to mija. Wczoraj bylismy na spacerze i powiem Wam ze mimo ze mam maly brzuch to juz czuje wyrazne obciążenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny ja tez nie pale wiec nie wiem jak to jest ja to znow smaka na piwo mialam ale smakowe az mnie trzepalo jak widzialam jak moj soe delektuje a dodam ze piwa nie pilam :-) a co do bolu to mam jak ty październik gdy pochodze czy porobie cos to mnie boli a raczej jakos ciagnie pod brzuchem a tez nie jest duzy i pomaga polozenie sie....czytalam ze od 20 tyg moga juz pojawiać sie tzw skorcze Braxtona taki trening macicy prze porodem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankass, moze masz racje i faktycznie to te skurcze? Bo dzis tez raz taki mialam... nie bol, tylko wyraznie skurcz. Wiec widac moja macica juz trenuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech tylko za czesto nie daja te skorcze o sobie znac bo to za szybko zeby sie nie rozhulaly a malenstwo niech siedzi w srodku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bettyzgr
Ja fo czuję jakieś wibracje ciągle dzisiaj i mnie pobolewa ale nie podbrzusze a bardziej nad pepkiem.może te narządy mi się do góry przesuwają.jutro polowkowe.ibadanie moczu robie.jeszcze dwie godziny picia a później już nie.muszę sobie nastawić budzik na jakąś 2:00żeby lecieć siusiu ostatni raz.no jak mi się zachce o 4 rano to niefsjnie.a najlepiej żeby próbka niedluzej niż po dwóch godz trafila do labolatorium.Tak mi powiedzieli.już w paranoję popadam po tym ostatnim jak niby coś było z próbka źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na prawdę wibracje w kroczu normalnie nie wiem czy tak powinnoi byc????od dwoch dni tsk jakos mam.a dxosiaj to od poludnia co chwile jakies drzenie i wobracja jslbym na telegonie siedziala z wibracjami.wxielam az magnez.nie w podbrzuszu a nirmalnie w kroku.i go nie sa skurcze takie silniejsze tylko drgania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze ze masz dzis usg to podpytasz lekarza co to, bo ja nigdy o czyms takim nie slyszalam. A jezeli pobolewa Cie nad pepkiem, to najprawdopodobniej żołądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To raczej niedobór magnezu bo dziś do tego wszystkiego powieka mi drgac zaczęła.biorę od wczoraj znowu chela mag mama.Ale powiem tej babce i tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
I daj znac jak polowkowe, czy z zastawka wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty juz bys mogla sie tu pojawic czekamy wszystkie chyba na wiadomosci jak tam z malenstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym tyg chyba jeszcze 2 polowkowe jak sie nie myle nas czekaja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastawka domkknięta!!!!!Ale kurde się zmartwilam bo gin powiedziała że wszystko jest super tylko za kilka tygodni żebym skontrolowala u swojej gin zolodek bo jest słabo wypełniony.Ale dodała że tak po prostu może być danego dnia bo mała s ie nie napila płynu płodowego.js już oczywiście wkurzenie...łzy w oczach ale później w domu skojarzylam ze skori na zwyklym usg mozna to sprawdzic to przecież robiłam usg 27 kwietnia przed majówka bo się deberwowalam i spojrzałam na te badania a tam mam ze zolodek i pecherz wypełniony prawidłowo.więc w tydzień raczej by się nic nie zmieniło pewnie tak jak babka powiedziała...mała się nie napila wód plodowych i taki zbieg okoliczności.Ale itak to skontroluje. Waży ok 350gramow.corciia się potwierdziło:) i babka powiedziała ze ten szum w uszach to ona też miała w ciąży.dostałam płytkę.Ale mala się ciagle prawie zakrywaka rączkami.maluszek mały.hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To superr Betty ze zamknieta ta zastawka :-) i na zapas nie ma co panikowac do pewnosci spr na najblizszym usg najwazniejsze ze zdrowa malenka jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Betty super że zastawka sie zamknęła, na pewno bedzie ok z tym żoładkiem:).Mi przesuneli tą wizytę połówkową na czwartek a tak juz bym chciala być po, a tu do czwartku musze czekac. Co do papierosów to nie palę ale przed pierwsza ciążą paliłam i od razu rzuciłam i mnie nie ciągneło ale mam koleżanke ktora paliła przez dwie ciąże dzieci niby urodziły sie "zdrowe" ale ja bym z tym dyskutowała drugi synek majac miesiac juz miał zapalenie płuc także tak...co do nie zdrowego jedzenia to ja cały czas mogłabym jeść mc donaldsa kfc pizze kebaby ale oczywiscie sie ograniczam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaa
Hejka Hejka:))) Ciesze się że u Ciebie Betty wszystko wporzadku. To najważniejsze. Ja już na zwolnieniu. W piątek polowkowe. Już się nie mogę doczekać aż ja zobaczę:))) też palilam przed ciaza, ba ja kopcilam, rzuciłam jak byłam w 8tyg. I było ok , aż do teraz masakra. Zarlabym:((( ale jakoś wytrzymuje. Mam nadzieję że nie wrócę do palenia:(((po porodzie. Ja bym tylko jadła sałatki, warzywne, sałaty, pomidory itp. :))) 5kg do przodu masakra:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Betty czyli nie ma się co na zapas stresować, super że wszystko dobrze z małą. U nas morfologia coraz gorsza czekam jeszcze za wynikiem tsh i w środę do lekarza. Mam nadzieję że i u mnie po usg będzie wszystko dobrze i może wkoncu odpowiednio się ułoży i poznamy płeć. A co do jedzenia to staram się jeść zdrowo przede wszystkim dużo warzyw Ale na fast food tez mam ochotke. Ostatnio naszła mnie chęć na lody A potem były frytki, pyszne było ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed ciaza nie bylam fanka lodow, a od jakichs dwoch miesiecy nie moge bez nich zyc i przynajmniej raz na dwa dni musze zjesc ;) na szczescie jest to w sumie jedyna ze slodkich rzeczy do ktorych mnie ciagnie wiec nie zamierzam sie jakos ograniczac ;) na wadze mam raptem +3,5kg wiec lody nie zaszkodza :D ale za to brzuch mi w ciagu ostatniego tygodnia tak sie powiekszyl ze wreszcie widac ze to ciaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paelka
Betty super, że zastawka się zamknęła :) Ja do połówkowego jeszcze ponad tydzień mam, to czekam cierpliwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja palilam rzuciłam i narazie mnie nie ciągnie.Ja mam straszne zachcianki na słodkie, ale żeby nie jeść słodyczy blenduje sobie różne owoce i układam warstwowo. Czasami dam ubitą śmietanę 30. Ale deserek pyszny zdrowy. Wczoraj się strasznie wystraszylam, zaczęły mi strasznie dretwiec ręce, język, usta. Byłam jakas oglupiona myśli nie mogłam zebrać. Przeszło po 15min. Miała z was któraś tak? Dziś mam wizytę u gin ciekawe co mi powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu a mierzyłaś sobie wtedy ciśnienie? Ja miałam tak 2 razy w życiu, badania wyszły dobrze, dostałam skierowanie do neurologa, który nic nie wykrył. Potem się okazało, że była to prawdopodobnie wina złego ciśnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×