Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość Kuleczkaaaaaaa
Hejka. Ja mam polowkowe jutro:))) i jutro już ją zobaczę. My od 13 tyg wiemy że będzie córcia. Też mam małą imprezę rodzinna w niedzielę i jestem blada:(( więc kupiłam balsam/samoopalacz z Lieraca i będę się smarowac:)) a 1.06 lecimy do Chorwacji:-D więc będę się opalać relaksować zwiedzać itp. Odliczamy już dni:)) no i to ostatni wypad nasz w czwórkę. Wiedzialyscie , że nie jest wskazany lot dłuższy niż 3/4godzinki bo zakrzep może się zrobić. Chcieliśmy na Zanzibar ale ginekolog od radził. Co prawda powiedział że mogę wziąć leki, ale odpuscilismy i została Chorwacja zresztą, jest piekna:))) później w lipcu wakacje w Polsce i trzeba szykować się do porodu. Sierpień miesiąc wyciszenia( szykowanie wyprawki)!!! A Wy jakie plany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaa
Hejka. Ja mam polowkowe jutro:))) i jutro już ją zobaczę. My od 13 tyg wiemy że będzie córcia. Też mam małą imprezę rodzinna w niedzielę i jestem blada:(( więc kupiłam balsam/samoopalacz z Lieraca i będę się smarowac:)) a 1.06 lecimy do Chorwacji:-D więc będę się opalać relaksować zwiedzać itp. Odliczamy już dni:)) no i to ostatni wypad nasz w czwórkę. Wiedzialyscie , że nie jest wskazany lot dłuższy niż 3/4godzinki bo zakrzep może się zrobić. Chcieliśmy na Zanzibar ale ginekolog od radził. Co prawda powiedział że mogę wziąć leki, ale odpuscilismy i została Chorwacja zresztą, jest piekna:))) później w lipcu wakacje w Polsce i trzeba szykować się do porodu. Sierpień miesiąc wyciszenia( szykowanie wyprawki)!!! A Wy jakie plany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama35
Widzę dziewczyny, że mój synio będzie miał żeńskie towarzystwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Hej dziewczyny ja po połówkowym ale oczywiscie musialam sie najeść strachu. przezierność karkowa kilka pomiarów, wahała sie od 4,6 do 5,1 srednia 4,8 wyszła,gdzie podobno norma to 5 inne pomiary ok serduszko mózg, narządy przeplywy i nie wiem co tam jeszcze mierzył bo aż mi sie słabo zrobiło jak leżałam na wznak i potem musiałam na boku poleżeć aż mi przeszło.najpierw lekarz pytał o badania genetyczne, poprzednie usg ale potem stwierdził że jednak by sie tym nie przejmował bo wszystko inne jest ok dziecko duże 480g 22t4dz. i jeszcze tak sie układała że może wychodzić wiecej.czytałam o tym troche w domu i podobno ta przeziernosc w połowkowym nie jest ogólnie miarodajna i niemożna na jej podstawie niczego stwierdzić.Napędził mi stracha ale pozniej stwierdzilam ze nie ma co sie nakrecac zwlaszcza ze w 12 tyg.było ok. My jedziemy na Węgry w czerwcu mielismy leciec do Hiszpanii ale zrezygnowałam z lotu.W pierwszej ciazy byłam z córka chyba w 15 tyg. w Turcji i było ok a teraz sie wszystkiego boje i jedziemy autem na te Węgry ale i tak sie ciesze :) Zwłaszcza że moj mąż uwielbia autem jeździc na wakacje.W tamtym roku byliśmy na Chorwacji i bylo super na pewno tam jeszcze kiedys wrócimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaa
Redksy bardzo się cieszę że dzidzia zdrowa. Musimy też pamiętać że to tylko maszyna (usg) i nie jest miarodajna:)))) nasze dzieciaczki sa zdrowe:) Węgry super:)))), zwróć uwagę ile będziecie jechać, ze względu na zakrzep, ale samochodem to często przerwy robcie. I jeśli to Twoja pierwsza ciaza , zagrożenie jest mniejsze!!! Byłaś w Chorwacji podobno pieknie:))) Ja już Hiszpanii nie chciałam, zaczęsto latalismy. A co boisz się latać? Ja się boję i nie będę grać tu hojraczki;-) ale przeżyję jak każdy lot;-) a wakacje będę piekne:)) Mama35- to prawda same dziewuchy beda, więc synek będzie zadowolony, rodzynek:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Redsky nie martw się na zapas. Ja też najadlam się strachu po tym usg przez ten żołądek małej. Teraz to muszę sobie załatwić pilnie wizytę u endokrynologa żeby wyrównać tarczyce. Ale Twoja mała jest faktycznie duża bo my chyba mamy ten sen termin A moje dziecko waży 370g , ale lekarz mówił że wszystko jest dobrze. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Ewa no właśnie dzieci na tym etapie różnie już rosną i nie ma sie co martwić, ja mam termin na 10.09.:) Kuleczkaa tak w sumie to boje sie latać i raczej nie lubie, my z kolei zachwyceni Chorwacją jestesmy także polecam a w Hiszpanii nie byłam znaczy sie byliśmy na Gran Canarii dwa lata temu tez fajnie ale na Chorwacji piękniej :)Na Węgry mamy chyba 5h także bliżej niz nad nasze Polskie morze bo z małopolski jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, bylam dwa razy w Chorwacji i jest cudowna! Piekna woda, roslinnosc, widoki... tylko plaze kamieniste ale to drobiazg, wezcie tylko buty do wody :p my bylismy w podrozy poslubnej w pazdzierniku na Kanarach, wiec na czas ciazy odpuszczamy wyjazdy zagraniczne :) pod koniec maja chcemy wyskoczyc we dwoje na Mazury troche sie zrelaksowac, a w lipcu pewnie wyjedziemy tez na Mazury, ale wieksza grupa pogrillowac kilka dni- co roku jezdzimy tak w lipcu na splyw kajakowy, ale w tym roku nie dam rady wysiedziec w kajaku ok 6h z brzuchem, bo nawet bez brzucha bylo mi niewygodnie po takim czasie :D wiec zostaniemy sobie wtedy po prostu nad jeziorem lub pojdziemy na rowerek wodny jak emeryci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny też macie problem z zaśnięciem? Ja się tak mecze by zasnąć. Budzę się w nocy, często do toalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa a co Ty miałaś z tym zoladkiem bo znaleźć nie mogę?.dziś w końcu cieplej może się gdzieś przejdę.wczoraj strasznie mi brzuch twardnial.muszę powiedzieć gin.Ja z zasypianiem mam różnie zależy od dnia.Ale lepuej mi się śpi na prawym boku choć staram się na lewym.my w tym roku daruemy sobie wakacje.pracujemy w tym samym miejscu i urlopu zaplanowaliśmy na sierpień a to już trochę za późno zresztą moj powiedział że ten urlop to wykorzysta na dokończenie mieszkania oraz sobie weźmie po porodzie żeby ze mną posiedziec.pojedziemy na kilka dni na działkę i pewnie w weekendy też nieraz też wyskoczymy.tam lasy łąki można spacerowa i wypoczywać grillowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, jak czujecie ruchy dziecka? Jestem w 21 tc i czuje juz od ok 2 tygodni,ale dosc rzadko i raczej slabo. Tylko trochę rano i wieczorem. Dzis jeszcze nie czulam i troche sie martwie. Mam sporą nadwagę, moze to dlatego tak slabiej? Nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Betty co do spania na którym boku to na obu można, byle nie na plecach. Pytałam ginekologa. Ja też czuje nie regularnie ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
gościu ja juz długo czuje ruchy ale też miałam taki dzień jakos dwa tyodnie temu że przez cały nic nie czułam dopiero wieczorem wiec sie nie martw dziecko jeszcze jest małe i jak sie obróci w strone brzucha można nie czuć nic albo poprostu śpi. ja teraz zasypiam bez problemu ale na pocztku ciąży nie mogłam spać albo wczesnie rano sie budziłam i nie mogłam z powrotem zasnąć ale jakos mi przeszło. Co do spania na boku i plecach to wczoraj podczas usg lezałam na wznak i az mi sie slabo zrobiło lekarz powiedział ze jak sie dluzej lezy na plecach to jest ucisk macicy na żyłę i inne narzady i moze sie tak dziac kazal mi polozyc sie na boku i po chwili przeszło no ale ja bylam wtedy jeszcze zdnerowowana troche wiec pewnie mi sie to nasiliło bo w domu tak nie mam raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redsky wynikami nie ma co sie przejmowac az zanadto bo slyszalam tyle przypadkow od znajomych o przeziernosci ze szkoda gadac... na pierwszych mialas ok wiec o nic sie nie martw a po drugie ty juz ledwo sie miescilas w terminie z tym badaniem bo chyba do 23 tyg jest. Co do spania to ja na plecach spie ale od paru dni zaczelo mi.byc niewygodnie i klade sie na bok staram lewy ale w nocy i tak sie przekrecam. Z wakacji w tym roku nici moze w kieleckie jedynie odwiedzic rodzine , teraz corce 18 ur musze odprawic i a prawko ona chce isc i bierzmowanie mlodszej robilam i chrzciny teraz i w czerwcu mamy wiec wakacje musza.poczeka :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny do rozwiązania jest jeszcze trochę czasu ale zaczęło mnie nurtowac jedno pytanie. Obecnie dostaje l4 na 30 dni, co jeśli urodze przed końcem danego l4? Czy urlop macierzyński zaczyna się wtedy od urodzenia dziecka czy od daty końca l4? I czy należy mi się od razu po urodzeniu urlop okolicznościowy? I ile on trwa? A co jeśli l4 kończy mi się w szpitalu to jak to wtedy wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziecko rano jest raczej spokojne, a szalec zaczyna dopiero poznym popoludniem i wieczorem- wtedy naprawde codziennie jest szał :p gosciu, nadwaga moze dodatkowo tlumic ruchy, bo jakby nie patrzec dzidzia jest jeszcze mala. Ja jestem bardzo szczupla i nieduzo przytylam, wiec kopniaki czuje wyraznie, ale to wszystko zalezy od dziecka i jego aktywnosci, sylwetki mamy, naszego planu dnia, tego co zjadlysmy i wirlu innych czynnikow wiec nie mozna sie tak przejmowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu nadwaga robi swoje.ja też mualam trochę za dużo już przed ciaza dodatkowo mam grube lozysko i to na przodzie.jestem w koncowce 20tc ruchy poczułam kilka dni temu i też nieraz czuję nieraz nie.wczoraj cały dzień nie czułam za to w nocy delikatnie i dziś rano też.zależy też jak się dziecko ułoży moja lubi kręgosłupem do brzucha więc kopie w środek mnie nie w brzuch.i też jak czuję to z reguły wieczorem dziś tylko rano poczułam a jeszcze tak nie miałam.może coraz bardziej zaczynam wyczuwać po prostu.Ale sa delukatniutke bardzo jeszcze te ruchy.póki co przyjemne hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No...ja podpacerowakam trochę.ten brzuch mnie nieraz tak ciągnie...a nieraz jest super że w ogole nie czuję ...pomału robimy zakupy.zamowilidmy łóżeczko i bujaczek.nie nowe co prawda ale w dobrej cenie i stanie takie klasyczbe jak chcialam.preferujemy kupić lepszy wózek pewnie nowy. No i dzis przyjezdzaja nowe meble i szafą.pomału do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Betty mojej małej na usg żołądek zachodził kawałkiem na przepone i lekarz stwierdził że to może być refluks żołądka i mogą być problemy z karmieniem. Ale na następnej wizycie sprawdzi jeszcze raz żołądek. Liczę ze to jednak nie refluks i będzie wszystko dobrze. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAA...będzie dobrze.js też czekam za dwa tyg muszę też żołądek sprawdzić go był słabo wypełniony ale poltira tyg wcześniej przez polowkowtm jak robiłam usg u swohej gin to było ok więc to chyba kwestia dnia i mało wypila wód plodowych.Ale sprawdzić itak trzeba.dużo zależy od momentu uchwycenia przez aparat dziecka taka prawda.żeby sprawdzic dokładnie co i jak to chyba by trzeba cały dzień pod aparatem leżeć i być o bserwowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaa
Cześć laski:) jestem już po polowkowym:)) wszystko jest super, mała zdrowa , sliczna:)) miło było ja zobaczyć:)) ze mną też jest ok. Dzięki za info odnośnie Chorwacji:-))) już odliczam dni:)) 21tydz3dzien waga 450 coś koło tego:))) 4kg od początku ciazy:)) spać mogę, gorzej z zaśnięciem z boku na bok i jakoś się udaje:)) naszczęście moja córka lubi długo po spac:)) więc śpimy rano do oporu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama35
Ja z kolei budzę się o 3 i 2 godziny obijam się po domu, potem zasypiam i wstać o 7 nie mogę:)) masakra jakaś... jak kładę się na plecach to młody daje czadu i muszę się przekręcić:) cały weekend będę szyła :)) mam do uszycia trzy kocyki z minki ( bo i koleżankom obiecałam trzy podusie i koguta do karmienia :)) na szczęście to moja ulubiona rozrywka, więc odprężę się. Dziewczyny wy też macie problem z koncetracją? Ja dużo jeżdżę ale coraz gorzej mi skupić się podczas jazdy:)) jestem na etapie kompletowania wyprawki i chyba znalazłam odpowiedni wózek, czy któraś z was pisze z Warszawy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę bardzo ja wstaje o 6 już bo mąż wstaje do pracy i się budzę.i zazdroszczę ze tylko 4 kg bo ja z 7 już.i ciągle mi się jeść chce niestety w ostatnim czasie :(:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama35, ja jestem z okolic Warszawy :) my wstepnie wybralismy wozek Paradise Baby model Melody 2017- bardzo nam sie podoba wizualnie, a moi rodzice chca kupic dla wnuczki ;) dzieki temu bedziemy mogli zainwestowac w dobry fotelik do auta z atestami bo na tym nam bardzo zalezy, a to koszt na pewno ok 600-700zl. Na razie nie zamawiamy bo nie chce zeby 4 miesiace stal i sie kurzyl. Lozeczko juz mamy zlozone, jest przepiekne, dokladnie takie jak mi sie wymarzylo. Sciany odmalowane, komoda tez juz stoi, obrazki na scianie powieszone ;) Teraz czekamy na dostawe materaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakiego rozmiaru ciuszki się zaopatrzyć. W Tesco są fajne promocje ale zglupialam bo jest rozmiarowka New born 50cm i to up 0-1m 56cm i nie wiem już sama. A ciuchy są za połowę ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Ja właśnie wczoraj wyszłam z Tesco z wielką reklamówka ciuszkow, naprawdę udało mi się upolować sporo rzeczy w bardzo dobrych cenach, kupiłam rozmiary 56 cm i 62 cm, z tego co pamiętam moja pierwsza córka przeszła dosłownie po 2 tygodniach z rozmiaru 56 cm na 62 cm. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaa
Ja jestem z Warszawy, czy w czymś pomóc? Wyborze wózka, chętnie uwielbiam wozki, dużo przetestowałem i znam opinie mam:)) normalnie mam ochotę otworzyć sklep z wozkami:-) co do fotelików miałam dla noworodków maxi cosi 0-13 a teraz cybex Platinium , cybex rewelka obkreca się o 360° rozkłada się do spania(obecnie jeździ córcia w nim). Teraz dla malenstwa kupiliśmy be safe izy go (przepraszam za błędy w pisowni po angielsku;-) ) jest o wiele lżejszy od maxi cosi i wydaje mi się że będzie lepszy. Wozek kupilismy Bugaboo cameleon 3 naj nowsza wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaa
Bety ja też bym jadła na okrągło, ale się stopuje. Ale dziś kupowałam sobie spodenki ciążowe i w sklepie w przymierzalni oświetlenie ekstra jest, jak zobaczyłam swoje nogi, masakra ,tragedia tylko wyćwiczenia -galareta, cellulit(ogromny), nogi 80-łatki i to moja babcia ma o wiele ladniejsze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaa
Wyć* 80-latki * Tel pisze jak chce sorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pepco od 18.05 mają być też taniej ubranka, ostatnio w lidlu fajne były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×