Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość
Przeszły mi te bóle, odpuszczam ćwiczenia. Jak dojde szybko do siebie po porodzie to biorę się ostro za siebie. Oby tylko Nie skończyło się na checiach :p A został nam miesiąc, zlecial ten czas. Coraz częściej zaczynam o tym wszystkim myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Jak przechodzimy na następną stronę forum to są opóźnienia w publikacji postów :/ trzeba uzbroić się w cierpliwość :) ... miałyście ostatnio robione USG? Jakie wasze dzieci mają wymiary i wagę i jak są ułożone?( chodzi mi o wymiary główka- brzuszek- kość udowa) ... ja jestem po poniedziałkowym USG i lekarz mi powiedział, że młody jest duży i do tego siedzi na pupie ... waży 2500 g ... za 4 tygodnie jak nie zwolni i nie przekręci się to czeka mnie cesarka :( ... naczytałam się w internecie i teraz mam dodatkowy stres :( oby do rozwiązania :) byłam na tych warsztatach... było spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bettyzgr
Mama maurycego nie mam przy sobie tych badan ale moja alicja w 30 tygidniu jak ostatnio bytlam ważyła 1900 i połozenie rtakie jak powinna miec teoretycznie o porodu główkowe.wymiary ma wieksze niz w 30 tygidniu, tak srednio na 32 tydzien. waga jednak jest poki co w normie, nastepna wizyta 17 sierpnia. musze we wrzesniu sie po prostu bardzo oszczedzac bo termin moze okazac sie wczesniejszy, bo a okresu am dopiero 29.09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w którym jesteś tygodniu? Ja w 32 i mój waży 2200 też mi się wydaje że mój jest spory. I niby jest główką w dół ale tak się nie raz rusza ze teraz to nie wiem jak jest. Pociesz się ze przez cc nie będziesz znosić tych wielkgodzinnych boleści. A jeszcze może zmienić pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak dziecko ma ułozenie pośladkowe to niestetywtedy jest cesarka.ale a czas jeszcze na przekręcenie teoretycznie...choć jak jest tak duza dzisia moze byc jejuz ciężko to zrobic...w brzuszku mało miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak dziecko ma ułozenie pośladkowe to niestetywtedy jest cesarka.ale a czas jeszcze na przekręcenie teoretycznie...choć jak jest tak duza dzisia moze byc jejuz ciężko to zrobic...w brzuszku mało miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam dzis na wyzycie mala wazy 1520g jestem.dokladnie 32 tydz dluga 45 cm ulozenie posladkowe i wpisala.mi.lekarka.to w karte ... mowila ze za maly brzuch i mala miejsca nie ma na przekrecenie sie ale ja wiem.ze cuda sie zdarzaja:-) maluch od siostry mojego 2 dni przed cesarka sie obrocil i rodzila normalnie wiec czekam co bedzie...duze te wasze dzieciaki sa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Mój w 32 tygodniu ma parametry z 35 :/ i 2500 g wagi... ja mało przytyłam i chodzę w ubraniach przedciążowych, ale brzuszek mam nawet spory:) ... mam dwóch lekarzy : prywatnie i w przyszpitalnej przychodni i to Pani doktor na NFZ kazała mi się zgłosić w 36 tygodniu... i postanowimy co dalej ... ja wiem co to znaczy rodzić SN bez znieczulenia, ale wiem też, że dla młodego to lepsze niż cc... po tym ostatnim usg to lekarz z prywatnej opieki powiedział mi to samo... po zbadaniu go stwierdził, że są małe szanse na przekręcenie z tej pozycji :/ siedzi sobie na pupie :) i przez to, że jest duży to nie ma jak się przekręcić... jak tak dalej pójdzie to za te 4 tygodnie będzie miał więcej niż 4,5 kg.... cukrzycę wykluczyliśmy :/ ... najlepsze jest to, że ja jem naprawdę mało... bywają dni, że zjem na cały dzień: 2 jajka, cielęcinę z warzywami, kilka truskawek, i bób na kolację... skąd on mi tak wystrzelił :) ... starszy miał 3400 przy porodzie a funkcjonowałam podobnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chłopcy ogólnie są więksi od dziewczynek. Oby się obrocilo jeszcze. Ja jestem przerażona pn ale chyba wolę pocierpiec niż mieć cc. Chce szybciej dojść do siebie i boję się wklucia w kręgosłup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jesz witaminy, ja jem i też mam duże dziecko. Witaminy mogą powodować taki przyrost wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
hej dziewczyny :) moja w 30t5dz wazyła 1700g teraz mam wizyte dopiero za 2 tyg. była niby ułożona głowka w dół ale ona czasami sie tak rusza ze śmiem w to wątpić :P tez mam mały brzuch juz wszyscy mi to mówia i zaczyna mnie to wkurzać i sama sie zastanawiam czy wszystko ok przez te teksty juz chyba kiedys pisalam o tym ze znajoma miala trzeci porod miec. dziecko bylo posladkowo ulozone i lekarka jej nie dala skierowania na cc ze ma czekac do ostatniej chwili az sie obróci... poszła do psychiatry i miała cc mój lekarz nie chcial w to wierzyc to chyba od lekarza zalezy nie wiem... dziewczyny mnie tak bola plecy pod żebrami z prawej strony ze nie moge sie momentami ruszyc drugi dzien to mam w nocy nie przeszło i zastanawiam sie czy to mam jakis ucisk na nerw bo to tylko przy nie których *****ch reka albo noga boli i jak chce wstac albo schylic sie tylko w pewnych momentach miala ktoras cos takiego:( ?? co do witamin to chyba tylko plotki ja jadłam cała poprzednia ciaze i córka 3030 sie urodzila znajoma zazywala tylko kwas foliowy i jakies witaminy na pocztaku jedno opakowanie i urodziła kolosa 4300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też słyszałam że od suplementów dzieci rosną szybciej Al mi o tym żaden lekarz nie mówił więc czy tak jest do konca nie wiem.chłopcy niby sa więksi ale niedużo.moja mała od polowkowego poszła do przodu na polowkowym się marrwilam bo była mała.redsky te bóle to ucisku na nerwy.Kja ak mam z mogą ale dretwieje mi ze nie moge isc dalej.a ból tak miałam dwa razy ale to w jakimś trzecim.miesiącu.ze płakałam z bolu.teraz tylko dretwienie.a w uchu mi od kwietnia szumi i nikt nie wie Co.to...mam nadzieję ze po porodzie przejdzie a jak nie go jakieś przeswietlenia głowy i kręgosłupa muszę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w nocy to mam w prawym boku ból straszny ze jak wstaje to aż jecze.Ale to tak jakby mi się tam coś gniorlo czuje.dzisiaj chyba z 6 razy siku byłam w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu wlkocue w kręgosłup.masz przy znieczuleniu przy porodzie naturalnym na życzenie.albo ten gaz jakiś tam też jest.I generalnie zdecydowałam ze jak nie będzie takiej konieczności to nie biorę znieczulenia.no chyba że będę mdlala zbolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu wlkocue w kręgosłup.masz przy znieczuleniu przy porodzie naturalnym na życzenie.albo ten gaz jakiś tam też jest.I generalnie zdecydowałam ze jak nie będzie takiej konieczności to nie biorę znieczulenia.no chyba że będę mdlala zbolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wolę ten gaz rozweselajacy. Musi być dobry anestezjolog by potem niemiec problemów z kręgosłupem po złym wbiciu igły. Także ja podziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Maurycego, nie trac nadziei, slyszalam o co najmniej kilku przypadkach kiedy dzieciaczki odwracaly sie na sam koniec ciazy...trzeba byc dobrej mysli :) Swoja droga jeszcze raz dziekuje Ci o informacji na temat tych warsztatow Bezpieczny Maluch- szkoda ze trwalo to tylko 4h bo bylo tak ciekawie ze moglabym i dwa razy tyle tam posiedziec. Dziewczyny jezeli bedziecie mialy okazje to naprawde polecam- a wiem ze te warsztaty odbywaja sie w roznych miastach w Polsce, wiec warto poszukac. A z tego co slyszalam to na youtubie sa jakies filmiki z pierwszej pomocy u dzieci wlasnie autorstwa tej grupy Bezpieczny Maluch :) warto tez sciagnac aplikacje na telefon ktory polecali nam dzis- Pierwsza Pomoc Nestle i przesledzic sobie rozne sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Październik 2016 cieszę się, że Ci się podobało ... ogólnie to było mało wystawców i sponsorów... ale żona prowadzącego dwa tygodnie temu urodziła 4 dzieciaczka i nie miała czasu się tym zająć :) ... we wrześniu będą warsztaty ( też w szpitalu) :) ale to już inna grupa będzie organizowała :) mam koleżankę, która ciąga mnie wszędzie i zapisuje na różne wydarzenia :) jak coś się pojawi to dam znać :) ... a co do ułożenia i wielkości synka to wiem, że będzie dobrze, lekarze trochę mnie nastraszyli :( i przez chwilę panikowałam:/ ... najważniejsze, żeby maluch urodził się zdrowy, ... reszta to sprawa drugorzędna ( tak to sobie tłumaczę:D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy wam też macie na brzuchu zapalenie mieszkow wlosowych? Takie czerwone chrostki, które później robią się białe do wycisniecia. Nie wiem czy to od oliwki mam czy co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Ja miałam z miesiąc temu dwie krostki, ale to z przedawkowania truskawek raczej ... został mi po nich delikatny ślad :( teraz jest Ok ... jeśli Cię to martwi przespaceruj się do dermatologa ... a jakiej firmy oliwki używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może od truskawek ale chwile temu odstawilam. Z rosmanna babydream fur mamma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Moja mala w 32 tyg miała 2kg teraz musze leżeć bo lekarz mówi ze jest z ta szyjka coraz gorzej... i że jak wytrwam 3tys to cud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czujesz jakieś objawy z tą szyjka? To czemu cię do szpitala na obserwację nie wysłał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Dzidziulkowo a w ktorym tyg jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Teraz 33 zaczęłam objawów brak tylko brzuch twardnieje dlatego mam brać magnez i nospe. On woli żebym leżała plackiem w domu niż szpital bo oni i tak mi nic więcej nie dadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Teraz 33 zaczęłam objawów brak tylko brzuch twardnieje dlatego mam brać magnez i nospe. On woli żebym leżała plackiem w domu niż szpital bo oni i tak mi nic więcej nie dadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Teraz 33 zaczęłam objawów brak tylko brzuch twardnieje dlatego mam brać magnez i nospe. On woli żebym leżała plackiem w domu niż szpital bo oni i tak mi nic więcej nie dadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×