Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Imię Oliwia dla córki

Polecane posty

Gość gość

Jestem w ciąży rodzę za 3 miesiące. Znajomi pytają czy wyraliśmy imię dla córki, jak mówię ze Oliwia to krzywo patrzą. Co złego w tym imieniu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz wszędzie same Oliwki. Kiedyś chciałam nazwać tak córkę i dobrze że mąż się nie zgodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Twój wybór i nie mozesz patrzeć co ludzie myślą Mnie się podoba Jonatan i takie nosi imię nasz syn Oliwia to ładne imie i masz prawo nazwac tak swe dziecko gratuluję córki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwia to piękne imię! Widzę, że jedni piszą, że oklepane a ja sama osobiście znam tylko jedną Oliwię, za to pełno u nas Julii i Kubusiów. Popatrz wśród swojego otoczenia czy ich nie ma za dużo...Ja sama bym tak nazwała córke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi, własnie w moim otoczeniu nie ma żandej Oliwii za to same Zosie, Julki, Amelki, Anie... Imię wymyślił mąż i mnie się spodobało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak tam lubie Zosie, Anie, Tosie, Kasie... Oliwia tez ładne, tylko jak dla mnie mało nasze. Zależy tez jak brzmi z nazwiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
B ładne imie. Ja bym tak dala corce na imie skoro Tobie i mezowi sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy są zaściankowi jak cholera. Zauważyłam podział na konserwatystów i liberałów. No cóż, ja zawsze byłam nastawiona na wolne wybory. :P Oliwia ładne, znam kilka takich dziewczynek, ale to roczniki ok 2005.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak u ciebie nie jest popularne to OK. U mnie tych Oliwek jest mnóstwo, w samej bliższej rodzinie są dwie, więc żeby mi się nie wiem jak podobało, to bym go nie wybrała. Za to ja małej Julii nie znam żadnej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uczę w szkole. Julek jest mnóstwo. Oliwek też, ale jak mówiłam to starsze roczniki. W młodszych wchodzą Maje, Zuzie, Ale. Ale to już roczniki ok 2010-11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz mądrych znajomych :) ...Imię - obecnie oklepane , marne zdrobnienie jak roślina albo kosmetyk :D -Oliwka do opalania :D ,kiepskie komponowanie się z polskimi nazwiskami ( cześć tu Oliwka Burak :P ) do tego zauważalna jest popularność imienia w środowiskach podklasy /patologii u nieletnich mamuś itp .Do tego to popularna ksywa u polskich prostytutek :O z jakiegoś powodu ..Reasumując takie sobie to imię no chyba że bardzo chcesz być "światowa' :) albo sądzisz że "niezwykłe" imię przyniesie dziecku moc szczęścia w życiu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mojej córki w klasie jest 12 dziewczynek- 6 z nich to Oliwia!!! Ręce opadają. (pozostałe: Zuzia, Zosia, 2Julki, Amelia i moja Martyna) Nauczycielka stwierdziła, ze dawno czegoś takiego nie było. Jak kiedyś w klasie były 2 Kaśki, albo 2 Anki to było tyle, a teraz jakaś abstrakcja. Ludzie tak reagują, bo już dość to imie się wszystkim osłuchało, a wychodząc na plac zabaw mamy wielki atak imionowych klonów. Myślę, że to imię swoją świetność ma już za sobą. Przemyśl, to jeszcze autorko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj Masz mądrych znajomych usmiech.gif ...Imię - obecnie oklepane , marne zdrobnienie jak roślina albo kosmetyk smiech.gif -Oliwka do opalania smiech.gif ,kiepskie komponowanie się z polskimi nazwiskami ( cześć tu Oliwka Burak jezyk.gif ) do tego zauważalna jest popularność imienia w środowiskach podklasy /patologii u nieletnich mamuś itp .Do tego to popularna ksywa u polskich prostytutek pechowiec.gif z jakiegoś powodu ..Reasumując takie sobie to imię no chyba że bardzo chcesz być "światowa' usmiech.gif albo sądzisz że "niezwykłe" imię przyniesie dziecku moc szczęścia w życiu . x jak mnie bawią takie idiotki...zrozum, że nie od imienia zależy to czy ktoś jest patologią tylko od podejścia do życia, od tego czego w tej rodzinie dzieci mogą się nauczyć i jak żyją. Sama jesteś patologia, bo widać nić mądrego swemu dziecku nie przekażesz. Ty jesteś pewnie tą co w każdym wątku wyzywa wszystkich od patologii. I nie, nie mam córki Oliwii, ale według mnie to piękne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8.46 dokładnie! Ale na takich ludzi niezbyt inteligentnych nie ma rady...:P. Sama mam 31 lat, jestem farmaceutką i mam roczną córeczkę o najpiękniejszym imieniu Oliwia! Tak więc jak widać nie jestem ani młodocianą mamusią ani prostytutką...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwia to śliczne imię, bardzo dziewczęce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam córcię Oliwię i uważam, że to imię pasuje i do niemowlaka, i do dziecka, i do nastolatka, i do dorosłej osoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się podoba to imie ale zdrobnienie dla małej oliwka a dla starej oliwa to raczej już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety fatalnie mi się kojarzy. Wszystkie "Olywie", z którymi miałam gdzieś bardzo luźno do czynienia to tzw. element.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwia to imię pochodzenia łacińskiego i oznacza gałązkę drzewa oliwnego (która jest symbolem pokoju) albo osobę, która hoduje oliwki, w przenośni - osoba niosąca pokój. x Bardzo patologiczne i dla elementu, nie ma co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19.25 -ręce opadaja ,przecież samo w sobie nie jest patologiczne Po prostu tzw element ulubił je sobie w Polsce od lat 90 tych Podobnie jak np Andżele .I pewnie o to chodzi tym krytyczkom . Co do zdrobnień -Oliwka pretensjonalne a ta "stara Oliwa" -znakomite :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwia to piękne imię. I choćby nie wiem o jakie imię chodziło to zawsze się znajdzie taka co powie, że imię jest pretensjonalne albo patologiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwia. Jak był rok '97 i pojechałam do sanatorium to poznałam tam taką Oliwię lat 17. Wtedy to była prawdziwa egzotyka mieć takie imie. Wtedy pierwszy raz w życiu poznałam kogoś o takim imieniu, wcześniej było znane tylko z jakichś kanadyjskich romansideł. A dzisiaj to imię jest tak oklepane jak za PRLu oklepane były Anki, Magdy, Kaśki. Następnymi imionami na jakie nie wiedzieć czemu nagle "rzuciły sie" matki są: Julka, Emilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja urodziłam się ładnych kilka lat przed '97 rokiem i Oliwek znam z 10. Większość normalna, zastrzeżenia miałabym co do jednej. "Element" z tego co zauważyłam, nadaje teraz głównie Nelki(Nela, Nella, Nel, Nelia, Nelly, ale NIE Kornelia czy Aniela) i niestety coraz częściej Lilki, w ubiegłej dekadzie Nikole i Nadie, tudzież Amelie, wcześniej osławione Jessiki, Wanessy, Angeliki,  poza tym Kariny, Sandry, Amandy i inne"światowe". Ale fakt, imię bez ugruntowanej tradycji w Polsce i nie podoba mi się brzmieniowo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Aleksandra i Olimpia sa znacznie ladniejsze od Oliwi wedlug mnie, ale kto co lubi.  Wydaje mi sie, ze to glownie dlatego, ze mam dosyc Oliwek naokolo wlacznie z rodzina.  Po tylu latach klepania tego imienia tylko najbardziej zatwardziali moga je nadal nadawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Śliczne imię! 🙂🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×