Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

parterowy czy z poddaszem użytkowym?

Polecane posty

Gość gość

Kochane mamy budujące dom, zastanawiam sie jaki projekt wybrac? mam duzą działke i moge zbudowac taki i taki, prosze o rade? jak wychodzi taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taniej raczej parterowy,ja mam piętrowy i gdybym budowała jeszcze raz to wolałabym większy ale parterowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w projekcie wyszło taniej piętrowy. Mieliśmy porównanie dwóch domów o takim samym metrażu. Dach parterowego generuje duże koszty. W sumie wyszło nas jakieś 70 tys mniej za dom z użytkowym poddaszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas parterowy plus użytkowe poddasze. Tani w budowie i bardzo praktyczny bo parter ma 98 m i w nim jest wszystko a poddasze zostawimy na później. Polecam projekt szum morza z kolekcji muratora. My mamy wariant II. Dużo osób zbudowało te domy bo są piękne, tanie w budowie i bardzo funkcjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
parterowy pewnie tanszy ale gdyby nie wchodzily w gre pieniadze koniecznie z poddaszem uzytkowym , aby poddasze wyznaczało czesc sypialna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ups nic pieknego nie widze w tym projekcie tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O gustach się nie dyskutuje ale w porównaniu do innych szum morza jest naprawdę fajny. Teraz wszyscy budują te kwadraty z czterospadowym dachem lub parterówki przypominające stodoły a ten jest taki inny i mi np się podoba. Tylko np z ciemnym dachem i szarą elewacją byłby dużo ciekawszy. My mamy parterowy ale modny 10 lat temu mini dworek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś O gustach się nie dyskutuje ale w porównaniu do innych szum morza jest naprawdę fajny. Teraz wszyscy budują te kwadraty z czterospadowym dachem lub parterówki przypominające stodoły a ten jest taki inny i mi np się podoba. Tylko np z ciemnym dachem i szarą elewacją byłby dużo ciekawszy. My mamy parterowy ale modny 10 lat temu mini dworek x ty zapewe nie wiesz jak stodoła wyglada :) a ten projekt jest bardzo brzydki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piętrowy jest tańszy niż parterowy w piętrowym wyraźniej można odgraniczyć strefę dzienna od strefy nocnej. w parterowym domu można stworzyć duże przestrzenie na starość lepiej mieć dom parterowy - nie trzeba chodzić po schodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
parterowy jest tańszy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
parterowy nie jest tańszy. Duży fundament i powierzchnia dachu generują duże koszty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piętrowy tylko i wyłącznie, sama się przekonasz jeśli postawisz parterowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiem wam ciekawostkę, że na przykład pracownia projektowa dominanta, projektuje tylko projekty z poddaszem użytkowym, bo więcej ludzi buduje tego typu domy. Sami sprawdźcie http://www.dominanta.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zalezy od projektu domu, od metrazu, od dachu. Nie ma czegos takiego ze np. Parterowy drozszy niz pietrowy. Jedna zasada im prostszy projekt tym tanszy dom. My wybudowalismy dom z poddaszem uzytkowym bo taki mi sie podobal a teraz po 2 latach mieszkania wybudowalabym jednak parterowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama ostatnio zastanawiałam sie nad projektem domu. Czy wybrac parterowy czy moze z poddaszem.... Dzialka nie jest duża tak wiec nie mam ochoty stawiania na niej rozłożystego domu. Z drugiej strony wydaje mi się, ze parterowy jest wygodniejszy bo wszystko jest na jednym poziomie. Jak na razie skłaniam sie jednak ku domowi z poddaszem, z prostym dachem dwuspadowym ( chciałabym wyeliminować niepotrzebne koszta bo budżetu jednak nie mamy zbyt wysokiego na budowę domu). Jakieś opinie o tym projekcie ? https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-meteor_2.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PARTEROWY.

to bezpośredni kontakt z tarasem / naturą .

to DOM bez BARIER.

to SZYBKOŚĆ PRECYZJA i którszy czas budowy.

Od siebie polecam zerknać sobie na domy modułowe od https://greenhomes.pl/ - koszt wybudowania jest korzystny, poza tym budowa jest bardzo szybka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×